Lg 42le8500

Lech36

New member
Nie o to mi chodzi, zle mnie zrozumiales albo zle opisalem problem. Chodzi mi o to ze te pasy wystepuja na nie ruchomym statycznym obrazie, sprawdzilem to Nokia Test Monitor i te pasy wystepuja na jednolitych kolorach podanych z programu (zielony, bialy, niebieski, czerwony itp) wiec to nie banding bo banding wystepuje na ruchomym obrazie najczesciej gdy kamera jedzie z gory na dol lub odwrotnie. Brdzo podobnie to wyglada jak na zdjeciu u kolegi marekkurzyna ktorego zacytowalem w poprzednim poscie. Zobacz sobie to zdjecie ktore zamiscil w poscie na str 7.
Tych efektów, które opisujesz wyżej nie zauważyłem (chodzi o statyczny obraz). Z tym, że mówię tylko o ocenie "na oko" a nie o pomiarach. Jakieś obrazy testowe oczywiście też oglądałem ale niczego szczególnego co wywołało by wątpliwości nie zauważyłem (z tym że ja nie staram się "na siłę" wyszukiwać elementów "stresujących" w obrazie mojego TV). Od 1,5 roku mam ten TV i dalej jestem bardzo mile zaskoczony jakością obrazu na nim (chociaż kupując go wiedziałem, że powinien być dobry).
To o czym piszesz moim zdaniem warto zgłosić do reklamacji.
 

kolesmaniek

New member
Dzieki za odpowiedz. Co do szukania bledow to nie wyszukuje ich na sile, poprostu je widac i to teraz bardziej gdy czesciej puszczane sa sporty zimowe. Bede chial to reklamowac tylko ciekawe czy serwis nie bedzie probowal sie wyprzec lub powiedza ze to norma bo to ich standardowa odpowiedz na kazdy rodzaj wady.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczow hdtv :)
 
Ostatnia edycja:

Lech36

New member
Dzieki za odpowiedz. Co do szukania bledow to nie wyszukuje ich na sile, poprostu je widac i to teraz bardziej gdy czesciej puszczane sa sporty zimowe. Bede chial to reklamowac tylko ciekawe czy serwis nie bedzie probowal sie wyprzec lub powiedza ze to norma bo to ich standardowa odpowiedz na kazdy rodzaj wady.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczow hdtv :)
Nie chcę "krakać" ale będzie dokładnie tak jak napisałeś.
 

marekkurzyna

New member
Dzieki za odpowiedz. Co do szukania bledow to nie wyszukuje ich na sile, poprostu je widac i to teraz bardziej gdy czesciej puszczane sa sporty zimowe. Bede chial to reklamowac tylko ciekawe czy serwis nie bedzie probowal sie wyprzec lub powiedza ze to norma bo to ich standardowa odpowiedz na kazdy rodzaj wady.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczow hdtv :)

Witam. W zasadzie przez przypadek tutaj zajrzałem, ponieważ nie mam już tego tv. Powiem tak walczyłem z LG prawie pół roku, ostatecznie po kolejnej reklamacji zwrócili mi model poobijany na rogach także musieli mi oddać pieniądze. Serwis nie widział problemu i oddsyłał mi Tv z pismem że jest ok. Nie dotyczyło to co prawda serwisu w Polsce a we Francji ponieważ kupiłem go w pixmani. Pasy na tyle mi przeszkadzały (pamiętam dokładnie Top Gear na biegunie to była masakra), że pomimo doskonałego obrazu postanowiłem go oddać. Kierując się opiniami "EKSPERTÓW" którzy nie zauważyli takiego błędu myślałem, że mój egzemplarz jest zepsuty i postanowiłem znaleźć inny tv. Znalazłem 47 cali niestety to samo. Idąc dalej znalazłem w MM 55lx9500 "najlepszy". Powiedziałem sprzedawcy puść mi białe tło. I tutaj dałem sobie spokój. Kupiłem lw570s nie jest doskonały obraz na pewno gorszy ale nie mna tych cholernych pasów. Kolego radzę Ci, jeżeli to teraz przeszkadza później będzie tylko gorzej. Masz możliwość i chęci próbuj. Być może uda się. Powodzenia.
 

aruchna

New member
Router !?

mam ten tv! jedyny mankament to SZYBA!niestety widać w niej cały pokój!ale to po części wina ustawienia TV w pomieszczeniu!! jeden jej plus to, że znacznie ogranicza uszkodzenie ekranu, szczególnie jak się ma małe dzieci :-o w porównaniu do TV innych marek TV, jakie mają moi znajomi, to LG jest the best ;-) jak dla mnie mocno przebija m.in. Sony!! Mój ma nie raz takie pasy, ale tylko wtedy, gdy wszystkie funkcje mam ustawione na maxa!
Ja też mam pytanie: LG ma funkcję NetCast -z tyłu jest wejście LAN i teraz tak, co jest potrzebne-router? jeżeli tak to jaki byłby najlepszy(mam neostradę z modemem)- widziałem na necie, że potrzebna jest LG AN-WF100 WiFi-, ale jeżeli w tv jest wejście LAN to czy też potrzebuję ten AN-WF... ? no bo całe osprzętowanie kosztuje, a nie sztuką jest wydanie kasy gdzie, jak się okaże połowa jest nie potrzebna!:p Jeżeli ktoś może udzielić odpowiedzi to byłbym wdzięczny:popcorn:uważam,że jeżeli tv za taką cenę ma kilka bejerów to trzeba je wykorzystać!!
 

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście wtyka wifi potrzebna jeśli chcesz używać wifi, jeśli nie to wystarczy podpięcie do lan. Router - obojętnie jaki.
 

arekpol

New member
Mam pytanie. Pod to wejscie WIFI z tylu telewizora mozna podlaczyc kazda antene czy tylko ta firmy LG? czy to wejscie WIFI to USB?

Czy SMART TV i NETCAST to to samo? widzialem ze jest sporo nowych aplikacji w smart tv od Lg ale niewiem czy mi sie zaktualizuje telewizor do smart tv bo mam obecnie odlaczony tv od neta. Czy po podlaczeniu neta do telewizora bede mogl korzystac z funkcji obecnego Smart Tv od LG?
 

Geezer

New member
Netcast to ubogi brat Smart TV

Netcast to ubogi brat Smart TV
:sad:

Np. Skype mimo obietnic nigdy nie będzie w serii LE8500 a specjalnie kupiłem 2 takie TV (42" i 55") by móc się komunikować z rodziną !

Czeka mnie teraz kosztowna migracja na dużo gorszy jakościowo TV z serii LW980S (47")
Mniej stref LED w zamian za 3D i Smart TV ...

Z drugiej strony YouTube działa o niebo lepiej pod Netcast niż w Smart TV (plazma LG 60PZ950)

Gdzieś w sieci mignął mi Custom FW na serię LE8500 z dodanymi bajerami ale teraz nie mogę znaleźć tego wątku.

P.S.
LG oficjalnie zaprzeczył, że kiedyś wyda aktualizację FW aby ich TV radziły sobie z DTS audio w filmach .mkv :x
 

Geezer

New member
Wada po 1,5 roku

Szlag mnie trafił jak zobaczyłem ostatnio 42LE8500 kupionego prawie 2 lata temu za 4100 PLN dla rodziców ...

Dookoła na ekranie, POD SZYBĄ jakby zamglenie od pary wodnej, kurz lub mleczny nalot.
Szerszy pas u dołu matrycy...

Na szczęście TV działa nadal świetnie i jak jest włączony lub nie świeci się światło w pokoju tego nie widać.

W mieszkaniu się nie pali ani nie było cyklinowania czy innego remontu. Kurz z szyby ścierany TYLKO irchą na sucho od nowości (i to z całego ekranu a nie tylko wokół brzegów)

Co to k... może być ?! Swojego czasu flagowy model od LG !

fmrh40.jpg


Muszę działać póki zostało conieco gwarancji....
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
Nie reklamuj z tytułu gwarancji, a niezgodności towaru z umową!!

Taaa....

Z tytułu niezgodności reklamuje się do SKLEPU
- trzeba TV zapakować a karton dawno wywaliłem, wysłać na swój koszt do sklepu (u mnie Redcoon w Bydgoszczy) a potem sklep i tak wysyła do serwisu i trwa to tydzień dłużej niż gwar...

Z tytułu gwarancji reklamuje się w serwisie PRODUCENTA
- serwis przyjeżdża do domu i zabiera tv swoim transportem

Niezgodność jest fajna w wypadku małych urządzeń które łatwo spakować i nie rozwalą ich jeszcze gorzej podczas licznego przesyłania.
 

ogro

New member
Wlasnie dziś mój 42LE8500 został zabrany przez serwis LG. Dlaczego? W trakcie czyszczenia ekranu zauważyłem, patrzac przy silnych promieniach słonecznych padających na ekran, że są na nim dziwne smugi (jak byś brudną scierką przejechał i zostałyby ślady). Próbowałem to zetrzeć i okazało sie, że to ślady pod szybą, dokładnie miedzy matrycą a taflą szkła. Zgłosiłem problem do sklepu w którym kupiłem tv (swietna obsluga, szybka reakcja) i jeszcze tego samego dnia serwis LG zabrał tv do siebie na wymiane całego przodu. Pytałem serwisanta i dowiedziałem sie że w niektórych tv taki problem występuje. Mojemu gwara kończy się za kilkanaście dni więc to już ostatni dzwonek. Obawiam się tylko że za jakiś czas problem sie powtórzy. Swoją drogą owe smugi wogóle nie są widoczne przy włączonym tv. Reklamuj to szybko.
 

ogro

New member
Naprawa ekspresowa :) TV juz w domciu z nową szybą (w zasadzie to pleksi). Zobaczymy po jakim czasie pojawią się nowe smugi i trzeba będzie kupować kolejną taflę :)
 

whitewolf1608

New member
Witam nieco odświeżę temat.

Mam problem ponieważ nie mogę uruchomić smart TV.

Czy istnieje osoba na Tym forum posiadająca wiedzę co trzeba zrobić aby

Smart TV w tym LG działało ?
 
Do góry