Lg 42le8500

jiliew

New member
Dziękuję za szybką odpowiedz, Sony ma clouding i niektóre niemiłosiernie buczą a ten Lg ma Halo. W obu przypadkach nie podlega to gwarancji choć w przypadku LG można to wyłączyć, oczywiście kosztem czerni. Chyba dla mnie tak wybrednego widza tylko plazma mogła by się sprawdzić, choć słyszałem że plazmy też buczą i to bardziej niż LCD.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Nie ma telewizorów bez wad. Plazmy też je mają. Według mnie masz dobry model telewizora lcd marki LG .
Pozdrawiam , ;)
 

jiliew

New member
Poczytałem trochę dokładniej i stwierdzam że to co mnie sprawia problemy to nie efekt Halo, na potwierdzenie tego podaje adresy 2 recenzji użytkowników.
euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opinie-lg-42le8500.bhtml
opineo.pl/opinie-674880-lg-47le8500.html

Jeżeli wolno mi zacytować to "Okazuje się,że procesor obrazu nie nadąża z obróbką i widać czasem poziome strefy przyciemnienia podświetlenia(ok 5cm wysokości każda)lub pionowe podczas przechodzenia planu filmowego między różnymi odcieniami oraz nagłego przechodzenia z jasnego do ciemnego planu tej samej sceny" i " obraz owszem dobry ale widać poziome pasy szczególnie na przejściach tonalnych w trakcie poruszania się obrazu w pionie co uważam za katastrofę (prawdopodobnie to wina tego cudownego FULL LED podświetlania)". Ciekawe czy masz Accu to samo w Philips-ie?
 

LUPO78

Banned
zawsze można kupić sobie plazmę i mieć większą pewność że będzie się miało wypalone logo prawdopodobnie na stałe jak ci przeszkadza ten chwilowy tzw. efekt halo :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Również w modelu telewizora marki Philips 32"9705H który użytkuję , ten błąd występuje , lecz nie jest dokuczliwy.Widać go wieczorem , jeżeli patrzę na ekran wyświetlający ciemny obraz pod kątem.Mnie ten defekt tv nie przeszkadza , cieszę się pięknym , naturalnym , z soczystymi kolorami obrazem , jaki prezentuje ten telewizorek.:eek:k:
Pozdrawiam , :)
 

Geezer

New member
Poczytałem trochę dokładniej i stwierdzam że to co mnie sprawia problemy to nie efekt Halo, na potwierdzenie tego podaje adresy 2 recenzji użytkowników.
euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opinie-lg-42le8500.bhtml
opineo.pl/opinie-674880-lg-47le8500.html

Jeżeli wolno mi zacytować to "Okazuje się,że procesor obrazu nie nadąża z obróbką i widać czasem poziome strefy przyciemnienia podświetlenia(ok 5cm wysokości każda)lub pionowe podczas przechodzenia planu filmowego między różnymi odcieniami oraz nagłego przechodzenia z jasnego do ciemnego planu tej samej sceny" i " obraz owszem dobry ale widać poziome pasy szczególnie na przejściach tonalnych w trakcie poruszania się obrazu w pionie co uważam za katastrofę (prawdopodobnie to wina tego cudownego FULL LED podświetlania)". Ciekawe czy masz Accu to samo w Philips-ie?

To jest BANDING. Dotyczy niestety także droższej serii LX9500 :(
LEDy są pogrupowane w prostokątnych strefach i przygaszane odpowiednio w czasie różnych scen.
Póki co anulowałem zamówienie na 55LX9500 i kupiłem sobie projektor 720p i ekran 104" za 3 tys. Mam radochę nie współmierną do ceny ! :)
Nie wywalę 11,5 tys. na taki bubel. Czekam na serię nano - LEX8 ...
 

LUPO78

Banned
jest nowy firmware do le8500 więcej aplikacji
 

Attachments

  • DSCN5058.JPG
    DSCN5058.JPG
    765,2 KB · Wyś: 3001
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
To jest BANDING. Dotyczy niestety także droższej serii LX9500 :(
LEDy są pogrupowane w prostokątnych strefach i przygaszane odpowiednio w czasie różnych scen.
Póki co anulowałem zamówienie na 55LX9500 i kupiłem sobie projektor 720p i ekran 104" za 3 tys. Mam radochę nie współmierną do ceny ! :)
Nie wywalę 11,5 tys. na taki bubel. Czekam na serię nano - LEX8 ...
to nie jest BANDING :!::!::!:
 

januszk2

New member
jest nowy firmware do le8500 więcej aplikacji
Niestety jest i ciemna strona tego firmware. Załadowałem i przeklinam. Otóż w starej wersji przy wyświetlaniu zdjęć z USB w trybie "slideshow" były miękkie przejścia między zdjęciami, przenikania, wsuwanie z lewej, czy prawej. Nie dało sie tego w żaden sposob ustawić, ale prezentacja zdjęć szła ślicznie.
Teraz jakiś palant programista popsuł i miedzy kolejnymi zdjęciami wyświetla się czarny ekran. Tak jak w poprzedniej wersji firmware szedł slideshow z Picasy. W slabo oswietlonym pomieszczeniu jest to beznadziejne, bo po kilkudziesieciu takich błyskach odechciewa się oglądania.
Napisałem do serwisu LG rzecz jasna i szybko nawet przyslali odpowedz, ze tak im wyszło, starego firmware nie można przywrócić, a moje uwagi kierują do odpowiedniego dzialu firmy.
Cytuję:
"Niestety nie ma możliwości powrotu do starszej wersji oprogramowania. Rzeczywiście nastąpiła zmiana w prezentacji zdjęć odtwarzanych z urządzeń USB.
Pana uwagi zostały przkazane do odpowiedniego działu naszej firmy.
Pomogą nam one udoskonalić nasz sprzęt."

Oczywiście wysłałem im kolejne pytanie, po co w takim razie jest gniazdo serwisowe w telewizorze, ale jeszcze nie mam odpowiedzi ;)

Czy może ktos ma pomysł, jak ten stary firmware możnaby przywrócić?
 

accu

New member
Bez reklam
Dotyczy uaktualnień oprogramowania telewizora.

Witam. Tak jak już pisałem wcześniej w wątku telewizora Philips serii 9705H sprawdza się "stare polskie powiedzenie" co jest dobre nie poprawiaj , bo przedobrzysz i okazuje się że sprawdza się w codziennej praktyce.
Dobrze jest , tak przynajmniej jest w telewizorze Philips przed wgraniem nowej wersji oprogramowania,wejść w opcję telewizora menu główne: Konfiguracja> przywróć ustawienia fabryczne,a później wejść w opcję menu: Aktualizacja oprogramowania i zgrać sobie na urządzenie pamięci przenośnej USB bieżącą wersję oprogramowania zainstalowaną w telewizorze, która jest dobra . Philips z reguły nie dodaje nic nowego w nowszej wersji oprogramowania,stara się poprawiać błędy dostrzeżone w starszej wersji oprogramowania , ale z tym poprawianiem usterek jest różnie.:kom:

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

majkelus

New member
Witam, ja na początku pliku z napisami dodaję linie:
{1}{1}23.976 lub
{1}{1}25.000 w zależności od ilości klatek na sekundę w filmie
Teraz mam żadnych problemów z napisami, a kiedyś również miałem efekt wyprzedzania napisów przez film.

Dobry patent. Miałem na początku problem właśnie z ustawieniem napisów, a dodanie tej pierwszej linijki rozwiazalo go.
 

arekpol

New member
Witam! Kupiłem pare dni temu telewizor LG 42LE8500 i wszystko super, obraz zyleta, faktycznie dzwiek nie jest zadowalajacy i nie powiem zeby zaslugiwal na miano THX. zZawiodlo mnie troche odtwarzanie plikow MKV. Mam mnostwo filmow w tym formacie ale po wlaczeniu filmu obraz jest super a dzwiek nie dziala. PO wlaczeniu obojetnie jakiego filmu w formacie MKV pokazuje komunikat [NIE OBSLUGIWANY FORMAT DZWIEKU].
Wie ktos co moze byc przyczyna? dodam ze zaktualizowalo mi firmware odrazu po podlaczeniu telewizora pod internet. Mozna zmienic format dzwieku w plikach MKV? dzwiek w filmach ktore posiadam sa przewaznie DTS albo AC3.
 

cphx

New member
Witam! Kupiłem pare dni temu telewizor LG 42LE8500 i wszystko super, obraz zyleta, faktycznie dzwiek nie jest zadowalajacy i nie powiem zeby zaslugiwal na miano THX. zZawiodlo mnie troche odtwarzanie plikow MKV. Mam mnostwo filmow w tym formacie ale po wlaczeniu filmu obraz jest super a dzwiek nie dziala. PO wlaczeniu obojetnie jakiego filmu w formacie MKV pokazuje komunikat [NIE OBSLUGIWANY FORMAT DZWIEKU].
Wie ktos co moze byc przyczyna? dodam ze zaktualizowalo mi firmware odrazu po podlaczeniu telewizora pod internet. Mozna zmienic format dzwieku w plikach MKV? dzwiek w filmach ktore posiadam sa przewaznie DTS albo AC3.

Z tego co czytalem, bo sam przymierzam sie do zakupu nowego tv, LG nie maja dekodera DTS, takze te mkv z ac3 powinny dzialac dobrze. Daj znac czy tak jest, bo jezeli nie, to wtedy zdecydowanie bede za Samsungiem.
 

arekpol

New member
No faktycznie te MKV ktore posiadam maja DTS. Jeden film w formacie MKV z AC3 rzeczywiscie dziala. Tego sie nie spodziewalem po zakupie tego telewizora. Moze po jakiejs aktualizacji ze strony LG bedzie mozliwa obsluga DTS, mam taka nadzieje.
A orientuje sie ktos czy jest mozliwosc przerobienia w jakis lawty sposob pliku MKV formatu dzwieku z DTS na jakis inny, chocby nawet Stereo?:)
 
I ja sie zapytam posiadczy LG LE 8500, jak po dluzszym czasie uzytkowania tego modelu sprawuje sie, jakies zmiany na plus lub minus, spostrzezenia?

Pzdr.
 

arekpol

New member
minusy jest znaleźć bardzo ciężko ale to nie znaczy że ich nie ma. Jak dla mnie niektóre internetowe aplikacje działają trochę ociazale jak np. Mapy google, żeby naprowadzic na swój dom zajęło mi to trochę czasu. Ale to akurat szczegół bo raczej nie będę z tego korzystał. Youtube działa super. Nie wiem jak jest w innych telewizorach z internetem. Jeśli chodzi o jakość obrazu to jest bez zastrzeżeń. Czerń porównał bym do czerni w telewizorach plazmowych. Obsługa telewizora bardzo prosta i intuicyjna tak samo jak sam pilot. Filmy z usb odtwarza super choć jako lekki minus to to że nie odtwarza filmów w formacie mkv z dźwiękiem dts. Dźwięk trzeba przerabiać na komputerze na ac3 a trwa to jakieś 7min albo należy ściągać mkv odrazu z ac3. Dźwięk jest może nie najlepszy ale bez przesady bo w końcu jakie głośniki mogą wsadzić w tak cienki telewizor. Myślę że tak jest w każdym tak cienkim tv. Osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu nowej INFINII
 

rufus1988

New member
Witam, Panowie zastanawiam się nad kupnem tego tv (myślę również o Son EX500 i ten model mi namieszał technologią Full Led oraz Designem, nie jest dla mnie najważniejszy ale tu POWALA) i pytanie do posiadaczy, JAK TO JEST Z TĄ TAFLĄ SZKŁA i refleksami na co dzień ? W moim pokoju będzie on stał tuż obok okna, na którym założę oczywiście rolety czarne ale czy to wystarczy? Większość czasu będzie oglądany wieczorem mimo to piszecie że odbija się WSYZTSKO, nawet w nocy, co to oznacza?

Tylko ten problem mnie nurtuje;//;/

Chyba że ktoś tu ma porównanie do serii EX500 to chętnie wysłucham. . .:)
 
Do góry