Lg 42le8500

rakimm

New member
Ciekawa sprawa z tym poziomem czerni [jak oni to mierzą:blagam:]Flatpanels podaje poziom 0,00 niemierzalny w CneT jest tez głęboka jak czarna dziura a tu świeci jak zorza polarna:shock: :confused: To są własnie uroki testerków czytaj a wybierz sam:p
Z tego co podają na stronce to pomiar poziomu czerni mierzą przy ustawieniach podświetlenia na max. i przy załączeniu "poprawiaczy" obrazu.
->"Black Level
To measure the black level of the display, we put up an all-black screen in DisplayMate and measure the luminance at the center of the screen, in candelas per square meter (cd/m2). We measure the black level at several times during the testing of the display, then we report on any variance we see with these multiple measurements and we discuss any dynamic backlight or local dimming that the display uses that affect the black level. However, the main figure that we quote is for the black level at our calibrated settings, with the backlight on maximum for LCDs. Our score is based on how dark the black is: the lower the luminance, the higher the score."
 

Hartson

New member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że LG cały czas ma kłopoty z czernią i "nie przeskoczyło" tego problemu serią LE8500.
Może w najwyższej serii będzie inaczej.
 

dari555

New member
Qźwa niech mi ktoś powie jak zrobić, aby w Media Markt zgasili na chwilę światło? Bo namacalnie oglądałem tego LG8500 i czarny wydawał się ok, bo był wygaszony strefowo, ale było to w świetle sklepowym...
 
Ostatnia edycja:

rakimm

New member
Czyli wychodzi na to, że LG cały czas ma kłopoty z czernią i "nie przeskoczyło" tego problemu serią LE8500.
Może w najwyższej serii będzie inaczej.
Zapewne po włączeniu funkcji lokalnego wygaszania jest zdecydowanie lepiej, ale może się to odbywać kosztem utraty jaśniejszych detali w obrazie podczas wyświetlania ciemnieszych scen. W teście napisano, że skalibrowany przez nich ekran miał wyłączoną w/w funkcję.
LG 55LE8500 LCD HDTV Review - LG - Reviews of Televisions and Television Ratings - TelevisionInfo.com

 

Ktosiek

New member
po włączeniu funkcji lokalnego wygaszania jest naprawde super, czarny jak na plazmach, czyli doskonały, czasami jezeli mamy np. białe litery na czarnym tle (napisy koncowe filmu) to widac działanie tego wygaszania i takie delikatne jasniejsze smugi są naokolo literek, ale w czasie filmu nie jestem w stanie tego zobaczyc. Obraz w tym TV jest naprawde super, jedyne czego mozna sie przyczepic to sredni dzwięk i niezbyt dobrze działająca plynnosc obrazu 200Hz.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
po włączeniu funkcji lokalnego wygaszania jest naprawde super, czarny jak na plazmach, czyli doskonały, czasami jezeli mamy np. białe litery na czarnym tle (napisy koncowe filmu) to widac działanie tego wygaszania i takie delikatne jasniejsze smugi są naokolo literek, ale w czasie filmu nie jestem w stanie tego zobaczyc. Obraz w tym TV jest naprawde super, jedyne czego mozna sie przyczepic to sredni dzwięk i niezbyt dobrze działająca plynnosc obrazu 200Hz.
I właśnie to jest moim zdaniem najlepszy test i ocena którą napisał użytkownik tego modelu LCD. Jemu pasuje i jest zadowolony , a czytanie różnych (często sprzecznych) testów w wielu przypadkach sprawia że z różnych przyczyn ( nie zawsze merytorycznych ocen danej firmy) dany model/e jest dyskwalifikowana. Co więcej bardzo wiele opinii pisanych jest przez osoby które w ogóle nie widziały w realu TV , a w swoim mniemaniu są ekspertami którzy wszystko wiedzą o wadach tej marki:p
 

LUPO78

Banned
I właśnie to jest moim zdaniem najlepszy test i ocena którą napisał użytkownik tego modelu LCD. Jemu pasuje i jest zadowolony , a czytanie różnych (często sprzecznych) testów w wielu przypadkach sprawia że z różnych przyczyn ( nie zawsze merytorycznych ocen danej firmy) dany model/e jest dyskwalifikowana. Co więcej bardzo wiele opinii pisanych jest przez osoby które w ogóle nie widziały w realu TV , a w swoim mniemaniu są ekspertami którzy wszystko wiedzą o wadach tej marki:p
popieram wypowiedź
 

kaukaz

New member
Bez reklam
po włączeniu funkcji lokalnego wygaszania jest naprawde super, czarny jak na plazmach, czyli doskonały, czasami jezeli mamy np. białe litery na czarnym tle (napisy koncowe filmu) to widac działanie tego wygaszania i takie delikatne jasniejsze smugi są naokolo literek, ale w czasie filmu nie jestem w stanie tego zobaczyc. Obraz w tym TV jest naprawde super, jedyne czego mozna sie przyczepic to sredni dzwięk i niezbyt dobrze działająca plynnosc obrazu 200Hz.
Ktosiek wrzuć no parę fotek zrobionych w ciemnym pomieszczeniu dla niedowiarków:-D
 

Ktosiek

New member
zamieniłem mojego 42LE8500 na Sony 40NX800, bo płynność ruchu w LG byla kiepska, musiałem wyłączyć tą opcje bo podczas szybszych scen na krawędziach postaci pierwszoplanowych były widoczne zniekształcone piksele, na Sonym płynność ruchu jest znakomita, ale teraz żałuje ze zamieniłem telewizory, bo na LG obraz był lepszy, przede wszystkim czerń była o niebo lepsza i nie na darmo ten LG ma sporo certyfikatów (THX Kino - naprawdę dobre!) i znakomitą matryce, gdyby tylko ta nieszczęsna płynność :( jednak inteligentne wygaszanie obszarów naprawdę poprawia czerń, aczkolwiek ma tez swoje wady - mianowicie jasny obiekt na czarnym tle miał poświatę, np. napisy końcowe, widoczne to było tylko w nocy w ciemnościach i pod kontem. Nie widoczne to było podczas oglądania filmu. A przy wyłączeniu funkcji inteligentnego wygaszania czarnego prawie wogóle nie było, odcień był szary.
Telewizor jest moim zdaniem bardzo dobry, jeżeli ktoś nie przepada za poprawianiem płynności ruchu (TruMotion), bedzie to dla niego bardzo dobry wybór.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie jestem do konca przekonany,czy dobrze zamieniles?Jeden i drugi ma wady,ale???rzecz gustu co sie komu podoba,tylko dobrze jest dokladnie zapoznac sie z instrukcjaTv,poczytac fora itd.

Cytuje; znaczy sie czy nie ma zadnych dziwnych artefaktów i rozmazanych pixeli na konturach postaci na 1 planie? To nie ma nic wspolnego z plynnoscia 200hz-itd.W roznych Tv jest to roznie nazwane(uwydatnianie krawedzi lub wyostrzanie krawedzi itp..To jest jedna z nielicznych opcji ktora trzeba wylaczyc!!! i po klopocie jak wyzej pozdr.
 

zen28

New member
Kupiłem dzisiaj ten model i jestem po kilku godzinach zabawy. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej (przesiadłem się z hd ready LG 37LB2R). SD porównywalne, HD trochę lepsze. Czerń ok, smużenia na razie nie zauważyłem. Ale jest wada, która bardzo mi przeszkadza, a z której wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, choć powinienem - lustro. Niestety, ale siedząc na wprost widzę siebie, a jeszcze gorzej jest, kiedy patrzę z boku i odbija mi się światło zza okien. Dlaczego nigdzie wcześniej nie wyczytałem o tej wadzie!!! 3 razy dłużej bym się zastanowił...
 

zen28

New member
Ma ktoś problem z odtwarzaniem napisów do filmów? Podłączyłem sobie przez USB dysk z filmami, zdjęciami i mp3. Fajna sprawa. Z tym, że jest problem z synchronizacją napisów. Praktycznie przy wszystkich filmach napisy wyświetlają się za wcześnie o kilka sekund. Jest mechanizm synchronizacji, niestety nic on nie daje. Na laptopie napisy wyświetlają się oczywiście poprawnie. Zmieniłem format napisów z txt na srt i bez zmian.
 

22031975

New member
Witam wszystkich ,
Mam pytanie ,może podstawowe ale wydanie 4500 zł na telewizor to dla mnie już coś w rodzaju bitwy pod Grunwaldem z MOJĄ ŻONĄ także muszę być pewny ,że ten model jest wart tych pieniędzy.Podczas demonstracji LG 42LE8500 w sklepie napisy idące w górę (coś w rodzaju wstępu do Gwiezdnych Wojen) zmniejszając się strasznie rwały i przesuw nie był płynny.Dużo mówi się że to problem z odświerzaniem 200Hz albo niedoskonałości local dimming.Jednakże są głosy że problem rozwiązać można przeż wyłączenie opcji wyostrzenia krawędzi.O co tak naprawde chodzi???
Czy można to poprawić?
 

lopuch

New member
Witam mam pytanie do posiadaczy tego telewizora mam zamiar go kupić ale zależy mi na możliwości zawieszenia go na ścianie czy ten model jest przystosowany do tego?

Jakie ogólne wrażenia z jakości wyświetlanego obrazu macie?
 

darioma

New member
Telewizor jak dla mnie jest znakomity. Swietny obraz oraz obsluga mediow. Podlaczasz filmik z USB i wszystko smiga! w dodatku obsluguje form mk4 dzieki czemu bez problemu oglada sie filmy w rozdzielczosci 1080p. Kupilem go dwa miesiace temu ale niestety musze go sprzedac z powodu wyjazdu - nie chce zeby lezal i sie marnowal. Jezeli ktos bylby zainteresowany zakupem tego swietnego telewizora w okazyjnej cenie to prosze o kontakt na priv lub gg 25610274. Telewizor 2 miesieczny na gwarancji jak nowy znajduje sie w Krakowie.
 

hors

New member
Witam serdecznie, synchroznizacja napisow faktycznie nic nie daje w tym TV. Przydala by sie raczej korekcja FPS odtwarzania. No chyba ze ktos juz znalazl jakis patent na poprawne odtwarzanie napisow ? :) Z drugiej strony mam pytanie do uzytkownikow tego modelu - jaki serwer multimediow polecacie do tego TV ? I jezeli ktos juz walczyl z DLNA to moze podzieli sie doswiadczeniami.

Pozdrawiam
 

gwrob

New member
Witam, ja na początku pliku z napisami dodaję linie:
{1}{1}23.976 lub
{1}{1}25.000 w zależności od ilości klatek na sekundę w filmie
Teraz mam żadnych problemów z napisami, a kiedyś również miałem efekt wyprzedzania napisów przez film.
 

jiliew

New member
Witam, chciałbym się poradzić odnośnie dziwnego zjawiska w LG 42LE8500. Piszę dziwnego gdyż, nie znalazłem żadnej informacji o tym. Problem występuje przy włączonym lokalnym przyciemnianiu LED przy wyłączonym znika, ale za to czerń już nie jest czernią. Otóż w zaciemnionym pomieszczeniu, przy ciemnej scenie kiedy kamera podąża z góry na duł lub odwrotnie na jasnym tle widać jakby poziome paski np. w "Wrota do piekieł -Drag Me to Hell". Tłumaczę to sobie niedopracowanej technologii, której wady wielokrotnie zaobserwowano podczas końcowych napisów tzn. diody nie rozjaśniają się razem z napisami tylko tworzą jakby poświatę w kształcie prostokąta. Jeżeli natomiast wyżej wymieniona wada u Was nie występuje, to prosiłbym o info bo bym sobie zareklamował. Nie dzwonię ani nie piszę do serwisu bo miałem już doświadczenia z Tv Sony, chciałbym mieć pierw pewność że to coś da.
 
Do góry