LG 42LE8500 + NERO MEDIA HOME i napisy

majkelus

New member
Witam!

chciałbym, żebyście pomogli rozwiązać mi następujący problem z napisami w filmach odtwarzanych przez dlana NERO MEDIA HOME. Chodzi o to, że filmy odtwarzane przez ten serwer nie zawierają napisów, mimo iż są one umieszczone w folderze z filmem.
Przez usb napisy są wyświetlane. Czy wiecie, co może być tego przyczyną?

Chciałbym podpytać Was o jeszcze jedną rzecz dotyczącą NERO MEDIA HOME:
jak odświeżyć folder z udostępnionymi filmami tak, żeby pojawiały się w nim ostatnio dodane filmy. Odświeżanie poprzez opcję odświeżania w programie nie działa. Folder jest niby skanowany, ale nie są dodawane do niego żadne pliki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
 

majkelus

New member
Z tego co mi wiadomo,to wlasnie jak narazie jeden z minusów DLNA.Nie odczytuje napisów.

no właśnie, zainstalowałem też drugi serwer dlna Twonky Media i też nie odczytuje napisów, ale za to jest szybszy i wczytuje wszystkie pliki, lacznie z MKV.

A moze jakos da sie "obejsc" problem braku napisow?
 

kotbury

New member
Nero Media Home (jak i prostsze w stosowaniu Udostępnianie Multimediów z WindowsMediaPlayer 11/12) udostępniają TYLKO multimedia - a pliki txt, srt itp to nie kontenery multimedialne.
Są 3 możliwe wyjścia:

1. Jak mniemam masz telewizor z wbudowanym odtwarzaczem sieciowym. Spróbuj po prostu udostepnić katalog z filmami w sieci przez windowsowe udostępnianie plików. Większość osobnych odtwarzaczy sieciowych znajduje takie udostepnianie. Napisów wtedy co prawda dalej w katalogach nie widać jako osobnych plików ale przy uruchamianiu pliku np. AVI napisy same się doczytają - jeśli masz w telewizorze guzik "SUBTITLES" to powinno się wyświetlić wtedy okno wyboru ścieżek z napisami (np: 1/1). Mam odtwarzacz sieciowy LG DP1W i na nim to działa
ALE 2 warunki:
- napisy muszą mieć IDENTYCZNĄ nazwę jak plik z filmem
- plik z napisami MUSI być w formacie, który jest główny w odtwarzaczu - u mnie format naczelny to SRT (konwersja z TXT choćby BestPlayerem).
Jak to nie zadziała to:

2. Użyj programu do utworzenia softsubów czyli dodatkowego strumienia Video wtopionego w kontener AVI zawierającego napisy - UWAGA: do tego nie potrzebna jest rekompresja i strata jakości AVI a sam proces trwa dosłownie kilka minut nawet dla HD.
Programy:
starszy Sub2divx (zawodny i bazujący na DivXMux)
i jedyny niezły i niezawodny: AVIAddXSubs (program wypuszcza plik z rozszerzeniem .divx, zmień na avi i odtwarzacz go zobaczy)

A tu stronka z dyskusją nad takimi napisami:

http://www.videoaudi....php/t6097.html

3. Jak nic nie zadziała to przy dużej ilości dobrych chęci i czasu wmiksuj napisy na stałe w obraz VirtualDubem z wtyczką subtitler.vdf - proces czasochłonny i strata na jakości bo powtórna rekmpresja video ale jak mus to mus :)


A co do braku odświeżania to uruchom z paczki Nero program NeroScout - może po indeksowaniu pliki się pokażą?
 
Ostatnia edycja:
Do góry