Lg 42le5500

Kolina

Member
No co do dzwieku to bym sie ostro klocil. U mnie na zwyklej analogowej upc co chwile dzwiek przy roznych czestotliwosciach trzeszczy tak jakby rezonansowal niewydolny glosnik. Pisalem juz o tym na tym forum jak rowniez potwierdzilem u innego uzytkownika (co prawda model tv to 37Le5500 ale te elementy sa te same).
 

Przemek1112

New member
No co do dzwieku to bym sie ostro klocil. U mnie na zwyklej analogowej upc co chwile dzwiek przy roznych czestotliwosciach trzeszczy tak jakby rezonansowal niewydolny glosnik. Pisalem juz o tym na tym forum jak rowniez potwierdzilem u innego uzytkownika (co prawda model tv to 37Le5500 ale te elementy sa te same).

Ja korzystam z dekodera od tpsa z pełnym pakietem gdzie sygnał kodowany jest w mpeg4 i dźwięk dolby digital, lg radzi sobie z nim ok.
 

Kolina

Member
No to masz fajnie - ja sie przymierzam albo do cyfrowej upc albo nki. Przy ogladaniu starych divxow tez ten efekt potrafi dosc czesto wystepowac. Przy nowych duzo rzadziej...
 

maciekpas

New member
Witam, ja oglądam na multimedi cyfrowej, filmy mkv, mp4, divx to dźwięk jest ok ale jak włacze zwykłą analogowa kablówkę to dźwięk czasami trzeszczy i rezonansuje, szczególnie przy niektórych częstotliwościach i pogłos przy słowach aktorów jest słyszalny.


Sent from my HTC Hero using Tapatalk
 

maciekpas

New member
Miałem okazje popatrzeć na telewizory LG LE5500 i Philips 7605 i LG miał bardziej naturalne kolory (może to kwestia ustawień ?, ale chyba nie)

Witam,

Powiem tak, porównywałem telwizor LG 37LE5500 (sam taki posiadam) do philipsa 42PFL5604H (mój brat ma ten model) i na tym LG 37LE5500 obraz jest dużo lepszy, na dodatek philips nie odczytuje formatu mkv i napisów najprawodopobniej też nie czyta (tego akurat nie jestem na 100% pewien).

Wiadomo że LG ma podświetlenie LED EDGE a PHILIPS nie ma ale jakość obrazu mojego LG jest dużo ładniejsza.

Dodam jeszcze, że oboje mamy multimedię cyfrową.
 
Do góry