Lg 42le5300

wd84

New member
Witam wszystkich,

Mam problem z odtwarzaniem filmów MKV i mp4 na moim telewizorze. Mianowicie, po jakimś czasie niektóre filmy po prostu przerywają odtwarzanie i telewizor wraca do menu głównego.
Czy jest możliwe że pliki, które chcę odtworzyć są za długie? Nie ma tego problemu przy serialach w 1080p lub zwykłych filmach dvdrip. Zaznaczam że jako nośnika używam dysku zewnętrznego 500gb.

Jakieś sugestie?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

twardy83

New member
wd84 ... mialem podobna sytuacje z moim LG 37LE5500 ... 1. zrob formata zew. dysku 2. jak bedziesz nagrywal film nie wazne czy to 700 mega czy 12 giga to pozniej wrzuc inny filmik np. maly sample - 5 mega ... chodzi o to ze najpierw kopiujesz film ktory chcesz ogladac a pozniej jakis malutki i go kasujesz a zostawiasz ten co chcesz ogladac .. mysle ze ci pomoze !
 

mystaloba

New member
Spruj zrobić aktualizację firmware.
A gdzie sie robi ta aktualizacje ? Na stronie LG trzeba sie zarejestrowac chyba...
No wlasnie ja dzis dojrzalem sie problemu z odtwarzaniem plikow mkv o rozmiarze powyzej 4gb. W jednym nie mam glosu, w drugim telewizor nie rozpoznaje formatu pliku. Wszystko odtwarzam z przenosnego dysku Seagate 640gb, z ktorego wszystko odtwarzam na pc. Dlatego odrzucam mozliwosc zlego dysku. Hmm... co to moze byc ? Probowalem zmieniac rozszerzenia plikow na avi, mpg i nic nie dalo. Troche to dziwne, bo w specyfikacji TV pisze, ze obsluguje format plikow mkv i nie wazne czy maja ponizej 4gb czy powyzej. Mial juz ktos taki problem lub podobny ? Jezeli tak to prosilbym o jakies podpowiedzi.
 

manol

New member
A gdzie sie robi ta aktualizacje ? Na stronie LG trzeba sie zarejestrowac chyba...
No wlasnie ja dzis dojrzalem sie problemu z odtwarzaniem plikow mkv o rozmiarze powyzej 4gb. W jednym nie mam glosu, w drugim telewizor nie rozpoznaje formatu pliku. Wszystko odtwarzam z przenosnego dysku Seagate 640gb, z ktorego wszystko odtwarzam na pc. Dlatego odrzucam mozliwosc zlego dysku. Hmm... co to moze byc ? Probowalem zmieniac rozszerzenia plikow na avi, mpg i nic nie dalo. Troche to dziwne, bo w specyfikacji TV pisze, ze obsluguje format plikow mkv i nie wazne czy maja ponizej 4gb czy powyzej. Mial juz ktos taki problem lub podobny ? Jezeli tak to prosilbym o jakies podpowiedzi.

mam 47LE5300 i nie problemów z wielkością plików. 16GB film 1920x1080 .mkv oglądam bez problemów ale...

...no właśnie PAMIĘTAJ (w LE475300) plik MUSI mieć video bitrate poniżej 20MBitów. Jak jest więcej to właśnie jest komunikat "zły format pliku". Brak dźwięku to głównie przyczyną jest kodowanie dźwięku DTS, którego TV nie obsługuje. Trzeba zamienić np. na AAC.

Wszystko możesz sprawdzić Media Info.
 

manol

New member
Witam wszystkich,

Mam problem z odtwarzaniem filmów MKV i mp4 na moim telewizorze. Mianowicie, po jakimś czasie niektóre filmy po prostu przerywają odtwarzanie i telewizor wraca do menu głównego.
Czy jest możliwe że pliki, które chcę odtworzyć są za długie? Nie ma tego problemu przy serialach w 1080p lub zwykłych filmach dvdrip. Zaznaczam że jako nośnika używam dysku zewnętrznego 500gb.

Jakieś sugestie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Może procek TV nie wyrabia? Zmniejsz video bitrate .mkv (niestety pogorszenie jakości poniżej 10MBit/s jest już widoczne) i zobacz.
 

twardy83

New member
manol - napisz w jaki sposob zmieniasz rozszerzenie pliku bo jak myslisz ze tylko koncowke z *.mkv na *.avi to sie mylisz .... trzeba konwertowac programami :) ... kolejna sprawa dzwiek --> zapewne dzwiek byl DTS- wiec bedziesz mial na kompie a nie bedzie nic slychac na tv ... musisz przerobic DTS do AC3 ... musisz nam podac czy problem masz we wszystkich filmach czy tylko w wybranych? ... ja ci powiem ze ogladam sobie filmy po 11 giga - mkv i nie ma zadnego problemu ... wiec sadze ze wszystko jest do zrobienia ... podaj nam jakiegos sampla to bedzie mozna oblukac ...

twardy83
 

manol

New member
manol - napisz w jaki sposob zmieniasz rozszerzenie pliku bo jak myslisz ze tylko koncowke z *.mkv na *.avi to sie mylisz .... trzeba konwertowac programami :) ... kolejna sprawa dzwiek --> zapewne dzwiek byl DTS- wiec bedziesz mial na kompie a nie bedzie nic slychac na tv ... musisz przerobic DTS do AC3 ... musisz nam podac czy problem masz we wszystkich filmach czy tylko w wybranych? ... ja ci powiem ze ogladam sobie filmy po 11 giga - mkv i nie ma zadnego problemu ... wiec sadze ze wszystko jest do zrobienia ... podaj nam jakiegos sampla to bedzie mozna oblukac ...

twardy83
Nie mam żadnego problemu. Odpowiadałem na pytanie z 1-go posta w tym wątku. Jeżeli niezbyt zrozumiale, cóż...
sorki ale nie złapałem o co Ci chodzi? sprawdziłem około 500 filmów Full&Ready HD(bo około tyle mam) i głównym problemem był głównie bitrate i dźwięk DTS. Oczywiście wszystkie filmy oglądam z TV - komp służy jedynie do ich pozyskania :cool:.
Do przeróbki dźwięku DTS plik.mkv używam Popcorna AudioConverter (diabelnie szybki).
Staram się trzymać wszystkie filmy w kontenerze MKV lub .ts

PS Nie mam żadnych .avi-ków :) same .mkv/.ts
 

swiderro

New member
LE5300 a pliki MKV

Odtwarzanie plików mkv w tym TV to chyba pomyłka
on odtwarza mkv tylko te o profilu niższym niż 4.1 inaczej plik nie jest odtwarzany
Jest to wyraźnie napisane w instrukcji
paranoja jest taka ze w necie sa pliki mkv o profilu od 4.1 do 4.5
Poradził ktos sobie z ty problemem???

Jest jakaś aktualizacja softu do tego tv która usuwa ten problem
 

Kolina

Member
Z tego co kojarze to w instrukcji jest napisane, ze LG nie gwarantuje plynnego odtwarzania filmow zakodowowanych H.264 w profilu 4.1 lub wyższym co nie oznacza, ze one nie "idą". Tak samo jest w Samsungach C6000 i C6500.
 

swiderro

New member
no własnie u mnie te z profilem 4.1 i wyższym wogóle nie ruszają
tv je widzi ale nie odtwarza

pomijam dzwiek w DTS bo te pliki audio miały w formacie AC

macie moze link do jakiegos sampla mkv w profilu mniejszym niz 4.1 albo do pliku ze zmniejszonym bitratem
chetnie sprawdizłbym czy działa to umnie
 

adaas

New member
mam podobny problem z moim lg42le5300, 720 czyta bez problemu (poza tym że w połowie filmu dżwięk wyprzedza obraz i muszę wyłączyć i włączyć film żeby szło nomalnie) ale 1080 mkv nie rusza w ogóle tu przykład takiego : Format : Matroska
Rozmiar pliku : 6,81 GB
Czas trwania : 1h 36 min.
Całkowita przepływność bitów : 10,1 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2011-01-17 21:11:00
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 36 min.
Przepływność bitów : 8.189 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 816 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.218
Rozmiar strumienia : 5,40 GB (79%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 110 r1820 fdcf2ae
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.20 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8189 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski
Audio #1
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 36 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 266 MB (4%)
Tytuł : Polski 5.1
Język : Polski
 
Do góry