Lg 42ld450 usb

bartson2

New member
Jak to jest z MP4

Witam.
Mnie dzisiaj również udało się odblokować filmy z USB w modelu TV jak w temacie.
Szybka piłka z Logitechem harmony 515 w ręku. Ale jest jedno ale. TV nie chce odtwarzać plików HD w formacie MP4 zrzuconych na pendrive z kamery ...
Czy ktoś wie dlaczego??
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam.
Mnie dzisiaj również udało się odblokować filmy z USB w modelu TV jak w temacie.
Szybka piłka z Logitechem harmony 515 w ręku. Ale jest jedno ale. TV nie chce odtwarzać plików HD w formacie MP4 zrzuconych na pendrive z kamery ...
Czy ktoś wie dlaczego??

Zapewne brak odpowiedniego kodeka...
 

bartson2

New member
extra...
właśnie wrzuciłem jakiegoś xvida i też nie czyta... zaczyna mielić, pilot przestaje działać a jak już wrócę na jakiś kanał to obraz jest zatrzymany z kolorowymi kreskami...

Powinien czytać xvid czy nie?
 

siddd

New member
witam

w zawiazku iz posiadam lg42 450ld i chce zakupic pilot thomson 3205 po przeczytaniu postow jezeli zrobie tak


1.Setup,przycisk na pilocie TV i potem kod 0119
2.Wyłaczamy tv pilotem Thompson i WŁ.TV pilotem Thompson.
3.Przycisk SHIFT na Thompsonie,a potem przycisk -/--(enter)
4.Pojawiaja sie okienka do wpisania kodu do wejscia do menui serwisowego
5.Wpisujemy z pilota już nie Thompson,,lecz od TV 0413 i OK.
6.Pokazuje sie na ekranie menu serwisowe.
7.Przechodzimy do zakładki Option 3i zakładke Divix zmieniamy z 0 na 1.
8.Przycisk Exit na pilocie od TV.
9.WYŁ TV,potem WŁ.TV i cieszymy sie Filmami avi bezposrednio z pendriva

to czy beda dzialac filmy w mkv np taki plik

General
Source : Colombiana.2011.1080p.BluRay.x264-TheWretched
Format : Matroska
File size : 3.34 GiB
PlayTime : 1h 43mn
Bit rate : 4621 Kbps

Video #1
Codec : AVC
Codec profile : High@L4.0
Nominal bit rate : 4178 Kbps
Width : 1920 pixels
Height : 816 pixels
Display Aspect ratio : 2.35.1
Frame rate : 25.000 fps

Audio #2
Codec : AC3
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : English

z gory dziekuje za info jezeli ktos uzywal tego pilota to bylbym bardzo wdzieczny,glownie pytanie to Pana o nicku tdx :)
 
Ostatnia edycja:

siddd

New member
czy jest moze mozliwosc zeby nie uzywac pilota, kabla rs232, z dioda itp tylko przez sama zmiane firmware na nowsza z pendrivea zeby dzialaly filmy?
 

tdx

New member
Bez reklam
czy jest moze mozliwosc zeby nie uzywac pilota, kabla rs232, z dioda itp tylko przez sama zmiane firmware na nowsza z pendrivea zeby dzialaly filmy?

była taka możliwość dla TV serii LH... Trzeba było zrobić downgrade wejść w menu serwisowe włączyć usb lub włączyć divX i upgrade
W serii LD tak już nie można było.

Co do samych filmów czy działały czy nie wszystko rozchodziło się o kontener
 

siddd

New member
dziekuje za odp..w tygodniu jakos kupuje roc3205 no i zobaczymy (zawsze taniej niz odtwarzacz bluray z usb ok 250zl :),..tv podlaczony pod amplituner yamaha rv471 i kolumny jamo 5,1 i wszystko spiete hdmi wiec mkv z usb jak bedzie cykac to bede zadowolony.
 

siddd

New member
oki zakupiony pilot EMTEC 4 in 1 wszystko gra filmy mkv cykaja jak ta lala ...ostatnie moje pytanie to puszczenie dzwieku przez amplituner na kino ( TV polaczony przez HDMI z amplituner) jedyne co mi pzychodzi to wejscie optyczne do amplitunera i wyjscie opt. z TV....czy moze jest jakas inna prostsza metoda ?..kabel optyczny mam i zoabcze jutro ale strasznie krotki z 30cm i troche gimnastyki bedzie


PS..oki nie dalo mi to spokoju i polaczyl optykiem dziala elegancko w 5,1 na kolumnach sciezka z pliku oczywiscie 6ch :)...moze sie komus przydadza te info.
 
Ostatnia edycja:

siddd

New member
Pytanie:

czy jest mozliwosc odtorzenia pliku mkv z dtsem np ponad 6Gb plik i audio w dts ...video jest udio wyskakuje ze nie obsluguje ,..czy optyczny kabel na wyjscie do amplitunera z obsluga dts to rzowiaze ?,...czy telko pozostaje zmudne przekonwertowanie pliku do ac3?
 

siddd

New member
dzis powinnienem miec kabel optyczny juz w domu trcohe dluzszy od poprzedniego hehe no i zobaczymy. Dzieki za odzew i sorry za bledy w poscie powyzej.
 

siddd

New member
no niestety usb->Tv->ampli to glosu nie ma w dts na tv jest info ze nie obsluguje i daleje nie przepuszcza co innego pewnie przez kompa,...poki co bdb program i prosty mkv2ac3 szybki latwy w obsludze nie dekoduje video tylko audio do roznych poziomow od 640 do 128kbps.
 

maro786

New member
witam posiadam pilota sbc 254 na automacie znalazło mi kod do lg ale nie umiem wejść w menu serwisowe jak to zrobic tym pilotem?
 

Grillaz

New member
42LD550 odblokowany.
Pilot: Thomson ROC4238.

Kombinacja klawiszy w moim przypadku była: SETUP i -/--

Kod do menu serwisowego: 0413

Z menu wyszedłem oryginalnym pilotem, bez wyłączania TV. Wsadziłem natychmiast pendriva 8gb FAT32 i natychmiast wykrył go. Pojawiła się dodatkowa opcja o nazwie "Filmy".
 

kerad77

New member
Trochę odgrzeje kotleta, ale mam pytanie gdzie w menu serwisowym jest czas pracy TV?
Za pomocą pilota Logitech Harmony bez problemu odblokowałem filmy z USB, ale nie znalazłem czasu pracy TV.
Mam możliwość zakupić 2letni LG42LD420, ale nie wiem ile już przepracował i czy warto sie w to pchać.
Póki co tylko zaobserwowałem że boczne krawędziowe podświetlenie matrycy jest dość dziwne, bo na czarnym tle ewidentnie widać jaśniejszą poświatę, natomiast na jasnym jest na krawędziach bocznych ciemniej...
 
Do góry