LG 42LD450 do 2000zł

pumekss

New member
Szukam 42" lcd za ok 2tys zł
Ostatnio cena tego modelu LG 42LD450 spadła o prawie 400zł i kosztuje ok 2tys zł.

Czy możecie coś więcej powiedzieć na temat tego modelu?

Nie mam specjalnych wymagań, ale to co ma ten model mi pasuje:

  • 42"
  • rozdzielczość 1920x1080
  • fullHD
  • czas reakcji 4ms
  • tuner dvb-t mpeg-4
  • kontrast 60000:1
Jeśli znajdziecie coś lepszego albo macie uwagi do tego modelu to śmiało piszcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie masz jak określiłeś "specjalnych wymagań " - to śmiało sięgaj po ten wybór.
 

peter1119

New member
Witam. Również zastanawiam się nad kupnem LG 42LD450, 42LD420 lub LG 42LH3000. Który z tych modeli byłby najlepszy?
 

marfm76

New member
Właśnie zakupiłem LG 42LD450 .. pierwsze wrażenie bardzo pozytywne .. za 2-3 dni napiszę krótką recenzję :)
Właśnie przymierzam się do zakupu LG 42LD450 więc PILNIE poszukuję jakichś opinii użytkowników -szczególnie chodzi mi jak ten TV sprawuje się przy zwykłym sygnale SD z kablówki.
 

marfm76

New member
Witam. Właśnie stałem się posiadaczem tego modelu (a właściwie to moi rodzice, bo to dla nich kupiłem).
Pierwsze wrażenie po podłączeniu do analogowego sygnału z kablówki UPC określam jako "dobre". Gdy pobawiłem się trochę ustawieniami to teraz jest "bardzo dobrze" -obawiałem się że może być dużo gorzej.
Na razie jeszcze nie zdążyłem nic ze sprzętu podłączyć oprócz "amerykańskiego" DVD (wejście nie przez scart lecz przez component) i tu obraz też jest bardzo dobry.
Półmatowa matryca sprawdza się bardzo dobrze zarówno w dzień jak i wieczorami.
Na razie to tyle. W niedzielę może będę miał więcej czasu, żeby pobawić się jeszcze tym TV, to wtedy coś więcej napisze.
 

schwarz

New member
Bardzo uniwersalny TV. Można śmiało oglądać w jasnych pomieszczeniach dzięki matowej matrycy, bardzo rozbudowane menu pod względem ustawień obrazu, super tryb oszczędzania energii, ostry obraz. Dla niewymagających użytkowników to bardzo dobry tv za te pieniądze. Dla kogos trochę wymagającego nie warto. Zdecydowanie lepiej dołożyć do telewizora szybszego lepiej radzącego sobie ze smużeniem.
 

mmdl

New member
Właśnie kupiłem go i jedyne co mnie wq*** to współpraca pilota z tv. Nie chce przełączać kanałów! Łapie może co 20 przycisk, masakra, nie wiem czy to coś w TV jest nie tak:/.
Mam jeszcze 32LH3000 i z nim pilot działa wyśmienicie. Próbowałem też pilota od LH300 i też łapie z niego chyba co setne przyciśnięcie.
Czy muszę od razu na serwis oddać??
 

stefan1

New member
Witam! Od godziny posiadam model 37LD450 kupiony w Media Markt w promocji i muszę powiedzieć, że na standardowych ustawieniach TNK oraz warszawskie DVB-T wygląda dla mnie na 4+ w skali do 6. Pewnie jak kupie nową antenę ( obecna ma z 15 lat) to obraz będzie na 5. Programator nie sprawia żadnych problemów.
Jutro także przyjedzie nowy blue-ray LG BD550, więc telewizor w końcu pokaże co potrafi.
Jutro albo pojutrze napisze dokładniej o tym tv.
 

skwara27

New member
a czy w modelach LD420 i LD450 też występują szumy takie jak LH3000 ??? czy może ten problem został wyeliminowany

PS postanowiłem sam sobie odpowiedzieć na zadane pytanie i wybrałem się do t....o po LD450 w cenie 1699zł zabrałem do domu podłączyłem do dekodera polsatu HD no i co się okazało, menu bardzo podobne co w LH jednak trochę okrojone, jeśli chodzi o "szumy" ku mojemu zdziwieniu brak, jednak jakoś jakość obrazu nie bardzo, nie jestem specjalistą ale nawet moja mam powiedziała że jakiś dziwny ten obraz, no i smużenie jakoś bardziej widoczne niż w LH a niby czas reakcji lepszy, no o kolorach już pisał nie będę, szczególnie zielony bardzo nie naturalny
 
Ostatnia edycja:

agnes2626

New member
witajcie.
Posiadam ten model 42ld450 od roku i dopiero teraz pisze :)
Mam problem z szumem i to bardzo dużym .
Jak na telewizorze mam ok 12 (głosnosc) a na dekoderze prawie max to jest no.... ,że jakoś da sie wytrzymać z tymi szumami , ale jak tylko na telewizorze zwieksze do 18- 22 to już mocno szumi - szczególnie jak wchodzi jasne tło - to juz masakra . Chce dać do reklamacji ,ale jakos nie było kiedy ...i nie wiem z jakim skutkiem co mi powiedza.
Czy możecie mi może doradzić jakie powinnam dać ustawienia w telew. aby choć troche pomoglo ( moze mam cos zle ustawione?) tak po kolei co i gdzie zrobić.
Byłabym wdzieczna
 
Do góry