LG 42LB<KTÓRY> ... moze 42LA660S???

przemek4net

New member
Czesc,
42 cale, wstepny wybor na LG 42LB650V
Na necie widze ze jakims hitem/za 2 kola/ jest 42LA660S - poza magiciem co ma lepszego od 650V?

Ten (650V) jest bez magica ale z kamerka za 1900zyla

na aledrogo, ceneło itp sa jeszcze interesujace
LG 42LB700V - okolo 2200 z magiciem bez kamerki
42lb670v, 42lb671v (tylko kolorem ramki sie roznia?)
Moze lepiej cos z LA? do 2300?

Moje wymagania
divx z napisami
DVB-S
smart (IPLA!!!)... juz sie dowiedzialem ze z tvnplayer LG dal d...
=> uwaga!!! co z seria LA & tvn player??
IPLA ma chodzic plynnie!!!

Mam starego samsunga 40tke (ale juz ledowego) bez zadnych "smartow" co ma nierowne podswietlenie (widac na ciemnym tle w ciemnym pokoju) wiec nie jestem zboczenscem co jak zobacza jasniejszy rog to leca oddac TV
Pozdrawim,
Przemek
 

xicil

New member
TVN PLayer działa jako apka na tv. Co do ilości rdzeni to nie mam pojęcia ile ma. Co do 42LB650V to nie porównam bo tego drugiego nie znam.
 

WPPP

Member
W moim LA740S Player i IPLA działają bardzo dobrze.
Przy czym, gdy chodzi o IPLE to z powodu tymczasowego braku sygnału z anteny satelitarnej oglądałem przez ponad 2 miesiące niemal wyłącznie kanały TV, które tam są (głównie Polsat News i dużo mniej Polsat News+ - jako bardzo słabą alternatywne dla TVN24 i TVN BiŚ, oraz trochę sportowe). Rzadko zdarzały się 1-3 sekundowe zaniki obrazów (wraz z głosem lub przy pozostaniu głosu), ale to chyba wina samej IPLI, a nie TV (bo np. nie towarzyszył temu znak buforowania). Po czym obraz wracał w czasie rzeczywistym. Wtedy głos też przeskakiwał. Nigdy nie było rozejścia się jednego z drugim.
Natomiast w Playerze oglądałem materiały z TVN24 (Fakty po Faktach, Kropka nad i, Piaskiem po oczach) i nigdy nie było jakiegokolwiek problemu. Mogłem przesuwać czas odtwarzania, obraz w żadnych sytuacjach się nie tracił, buforowanie natychmiastowe.
Przy okazji mogę dodać, że TVN również szykuje do swojej platformy Player kanały TV ze swojej grupy i powiązane. Na razie jest to już w fazie testowej w wersji internetowej, ale po testach ma się też pojawić w Playerach Smart TV.
 

przemek4net

New member
roznica w cenie 42LA660S vs 42lb671v to 200zyla (okolo 2000 vs 2200)
Chce uzywac tv bez problemow z tv@internet, VOD, dvb-s
Czym te tv sie roznia poza tym, ze LA nie jest na webos (co ma jak rozumiem taka zalete, ze tvn player jest jako apka i dziala a na LB dziala to tylko przez www i to na niby)
42LA740S to juz cos pod 3 kola wiec raczej poza budzeten dla mnie
Pozdrawiam,
Przemek
 

firekage

New member
Bez reklam
roznica w cenie 42LA660S vs 42lb671v to 200zyla (okolo 2000 vs 2200)
Chce uzywac tv bez problemow z tv@internet, VOD, dvb-s
Czym te tv sie roznia poza tym, ze LA nie jest na webos (co ma jak rozumiem taka zalete, ze tvn player jest jako apka i dziala a na LB dziala to tylko przez www i to na niby)
42LA740S to juz cos pod 3 kola wiec raczej poza budzeten dla mnie
Pozdrawiam,
Przemek

LA ma podświetlanie edge-led, LB ma podświetlanie direct-led. W LA masz obsługę flasha, z tego co pamiętam, a w serii LB jest obsługa HTML5, bowiem to ma zastąpić flasha.

Szczerze mówiąc, na LA nie patrzyłbym (banding, dse, nierówne podświetlanie, a pisano o tym dość sporo).
 
Do góry