LG 42LA660s

rayo

New member
Czy ktoś miał problem z WIFI DIRECT TV ---> Telefon z Androidem 2.3 >?? jedyne co działa do Allshare. Po wifidirect --- paruja się ale nie widzę zawartości telefonu na tv. Z Androidem 4.1 i innym fonem działa >?
 

keraMssj2

New member
Witam
Mam w planach zakup Waszego telewizorka i głośników Logitech Z906 i mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy jak podłączę PS3 do TV kablem HDMI, a TV do głośników optykiem, to czy będę miał dźwięk 5.1 z konsoli na głośnikach?
2. Czy telewizor przekaże dźwięk 5.1 z filmów odtwarzanych z pena lub po dlna na głośniki podpięte optykiem?
Z góry dziękuję za pomoc znawcom tematu.

tak
tv przekazuje optykiem dzwiek 5.1 dts dulby itd pisałem o tym
 

cm812

New member
cha, witam i niestety muszę się Was poradzić w temacie LG 42LA660S
Sąsiad kupił ten model i niby wszystko jest jakoś znośne ale jeden problem jest nie do zaakceptowania!!!! Internet po WiFi!

Sprawa jest taka, router z wifi, LG wyszukuje połączenie, akceptujemy nazwę SSD, wpisujemy hasło i .... internet sobie działa.
Tu jeszcze jest OK :)

Teraz wyłączamy TV, załączamy i przechodzimy do SmartTV. I zdziwko, połączenie internetowe jest nie dostępne. Co gorsza trzeba za każdym razem po uruchomieniu TV i chęci przeglądnięcia netu przejść cały proces podłączenia wifi - wraz z każdorazowym wpisywaniem hasła.

Wychodzi na to, że LG po wyłączeniu w tryb standby "kasuje" ustawienia bezprzewodowe :(.

Toż to nie jest możliwe!!! Mógłby ktoś sprawdzić lub pomóc w tym problemie?

Pozdr
 

mak777

New member
cha, witam i niestety muszę się Was poradzić w temacie LG 42LA660S
Sąsiad kupił ten model i niby wszystko jest jakoś znośne ale jeden problem jest nie do zaakceptowania!!!! Internet po WiFi!

Sprawa jest taka, router z wifi, LG wyszukuje połączenie, akceptujemy nazwę SSD, wpisujemy hasło i .... internet sobie działa.
Tu jeszcze jest OK :)

Teraz wyłączamy TV, załączamy i przechodzimy do SmartTV. I zdziwko, połączenie internetowe jest nie dostępne. Co gorsza trzeba za każdym razem po uruchomieniu TV i chęci przeglądnięcia netu przejść cały proces podłączenia wifi - wraz z każdorazowym wpisywaniem hasła.

Wychodzi na to, że LG po wyłączeniu w tryb standby "kasuje" ustawienia bezprzewodowe :(.

Toż to nie jest możliwe!!! Mógłby ktoś sprawdzić lub pomóc w tym problemie?

Pozdr

Sprobujcie przywrocic ustawienia fabryczne - no i oczywiscie podstawowe pytanie, firmware najnowszy? Jesli nie to zaktualizujcie. Ja nie mam najmniejszych problemow z WiFi. Choc i tak preferuje kabel i 1Gbit, szczegolnie ze mam dysk sieciowy z ktorego czesto leca jakies materialy.
 

mak777

New member
Uzywasz wifi czy kabla ?
Tez odczuwasz taka roznice miedzy wifi a kablem ?
Uzywam kabla, roznica jest faktycznie bardzo duza (42la660s). Ale na WiFi nie zrywa polaczenia jak koledze powyzej.


Natomiast przy "ciezkich" filmach z dysku sieciowego potrafi sie fonia z obrazem na wifi rozjechac.
 

cm812

New member
@jrd
odpisał, że może nie korzystać z dhcp - zadzwonię do sąsiada.
Choć dla mnie to dziwne, bo jeśli automatyczne IP i reszta działa, net się załączył i można pohasać po ipli itp. to mnie zalewa, że jak wyłączę TV to ustawienia netu znikają :(

Szlag, bo jak znów zechcę odpalić ipla czy inne czeka mnie od nowa konfiguracja sieci :(
to jest nie pojęte!!!

pomysły to na razie:

zrobić ustawienia na sztywno, IP, brama, ....
powrócić do ustawień fabrycznych i raz jeszcze spróbować

odnośnie softu to chyba mam (sąsiad ma) najnowszy bo próba aktualizacji zakończyła się info, że mam aktualni najnowszy :)

Reasumując, u Was net po konfiguracji wifi działa, i jak wyłączycie TV i załączycie to też działa - nie trzeba od nowa wszystkiego ustawiać - łącznie z hasłem ;) ???
 

mak777

New member
@jrd
odpisał, że może nie korzystać z dhcp - zadzwonię do sąsiada.
Choć dla mnie to dziwne, bo jeśli automatyczne IP i reszta działa, net się załączył i można pohasać po ipli itp. to mnie zalewa, że jak wyłączę TV to ustawienia netu znikają :(

Szlag, bo jak znów zechcę odpalić ipla czy inne czeka mnie od nowa konfiguracja sieci :(
to jest nie pojęte!!!

pomysły to na razie:

zrobić ustawienia na sztywno, IP, brama, ....
powrócić do ustawień fabrycznych i raz jeszcze spróbować

odnośnie softu to chyba mam (sąsiad ma) najnowszy bo próba aktualizacji zakończyła się info, że mam aktualni najnowszy :)

Reasumując, u Was net po konfiguracji wifi działa, i jak wyłączycie TV i załączycie to też działa - nie trzeba od nowa wszystkiego ustawiać - łącznie z hasłem ;) ???

Tak wszystko dziala nawet po calkowitym odlaczeniu od pradu ;)

A inne urzadzenia dzialaja bez problemu?
 

bhn92

New member
Bez reklam
@jrd
odpisał, że może nie korzystać z dhcp - zadzwonię do sąsiada.
Choć dla mnie to dziwne, bo jeśli automatyczne IP i reszta działa, net się załączył i można pohasać po ipli itp. to mnie zalewa, że jak wyłączę TV to ustawienia netu znikają :(

Szlag, bo jak znów zechcę odpalić ipla czy inne czeka mnie od nowa konfiguracja sieci :(
to jest nie pojęte!!!

pomysły to na razie:

zrobić ustawienia na sztywno, IP, brama, ....
powrócić do ustawień fabrycznych i raz jeszcze spróbować

odnośnie softu to chyba mam (sąsiad ma) najnowszy bo próba aktualizacji zakończyła się info, że mam aktualni najnowszy :)

Reasumując, u Was net po konfiguracji wifi działa, i jak wyłączycie TV i załączycie to też działa - nie trzeba od nowa wszystkiego ustawiać - łącznie z hasłem ;) ???

ja jak kupilem tv la660s samo znalazlo polaczenie wifi ,wklepalem haslo i hasa do tej pory czyli ponad 4 miesiace ,moze z 5-10 razy zdarzylo sie ze nie polaczylo z wifi po wlaczeniu tv ale chyba wystarczylo wylaczyc tv i wlaczyc w sensie normalnie pilotem i wszystko okej akle juz dawno tak nie mialem.
 

jrd

New member
Najlepiej zrob reset tv.
Sprobuj na dhcp jak to nic nie pomoże to zrob na routerze sztywne adresy IP ,brame,dns.
Jesli to tez nie pomoze to sprobuj czy tak samo nie działa na kablu - jesli macie w ogole taka mozliwosc .

Jesli nie trzyma ustawien to znaczy ze cos jest nie tak z tv.
 

cm812

New member
i sprawa nabrała rumieńców ;)

Net wifi po restarcie ustawień fabrycznych nadal miał problem, łączył się ale nie trzymał ustawień po wyłączeniu i załączeniu TV.

Z pomocą przyszła komórka a dokładnie jej hotspot ;)

Po odpaleniu, TV złapał sieć i co najważniejsze trzymał ją nawet po wyłączeniu i włączeniu!!!

Reasumując, ustawienia routera od TEPSY gdzieś muszą dawać ciała (ciekawe gdzie), że po zaniknięciu nie są wstanie połączyć się automatycznie...

Na kablu oczywiście działa w porządku, stałe adresy, IP, DNS, Brama... nie dają rady :(
W pomyśle mam jeszcze ew. dołożenie AP pod TV - jak nie ogarnę samych ustawień Sagema ;)
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
Cześć !!!!
Czy można tak ustawić na tv żeby np. obraz był z tunera TV Sat a dźwięk np. z radia internetowego.
pozdrawiam !!!!

chyba raczej nie , to chyba jedynie mozliwe przy trybie PIP a te funkcje maja samsungi .

i sprawa nabrała rumieńców :wink:

Net wifi po restarcie ustawień fabrycznych nadal miał problem, łączył się ale nie trzymał ustawień po wyłączeniu i załączeniu TV.

Z pomocą przyszła komórka a dokładnie jej hotspot :wink:

Po odpaleniu, TV złapał sieć i co najważniejsze trzymał ją nawet po wyłączeniu i włączeniu!!!

Reasumując, ustawienia routera od TEPSY gdzieś muszą dawać ciała (ciekawe gdzie), że po zaniknięciu nie są wstanie połączyć się automatycznie...

Na kablu oczywiście działa w porządku, stałe adresy, IP, DNS, Brama... nie dają rady :(
W pomyśle mam jeszcze ew. dołożenie AP pod TV - jak nie ogarnę samych ustawień Sagema :wink:
nie wiem jak w routerach od tp ale powinna byc taka opcja jak dlugo adres IP zostaje przydzielony ( lease time ) do danego kompa , moze tam jest za krotki czas wpisany , mysle ze to wina ustawien a nie routera.
 

jrd

New member
Dzis dostałem odpowiedz od LG w sprawie modelu 660s :

Uprzejmie informujemy, iż model telewizora został błędnie oznaczony jako produkt archiwalny na stronie. Sprawa została przekazana do administratorów portalu celem poprawy informacji, przepraszamy za niedgodności. Nie oznacza to zatem, iż model 55LA660S nie będzie dalej wspierany.
 

robo1973

New member
Cześć !!!
Czy może mi ktoś z kolegów wytłumaczyć jak zainstalować pluginy / programy/, skąd je pobrać i jak je usunąć z TV? Czy jest jakaś nieoficjalna strona z dodatkami?
Pozdrawiam!!
 

jrd

New member
Po 1 to musisz mieć polaczenie do internetu .
Klikasz na smart potem wchodzić na smart world i tu masz mase rzeczy np. chcesz zainstalować Vod onet , wchodzisz ( bądź szukasz ) na Vod onet i zajesz zainstaluj i tak z każdym dodatkiem który potrzebujesz .
 

robo1973

New member
Ok Już wiem.
Zauważyłem dziwny efekt podczas oglądani. Obraz jest za bardzo realistyczny taki jak w teatrze lub grach. Czy można to jakoś wyłączyć ?

Dziękuję i pozdrawiam !!
 
Do góry