LG 42LA620s

Flick

New member
Ja posidam 47LA660. W zasadzie zakupiłem bez przemyślenia, a tyle wczesniej czytałem. Szukałem TV do konsoli i filmów w cenie 4k. Samsungów nie brałem pod uwage i Philipsów. Na początku zdeycdowałem sie na ET60 ale nie było i zauwazyłem tego LG'ka. Brałbym Sony W805 ale cena to trochę przesada. Co do LGika jesli chodzi o gry to nie mam nic do zarzucenia, nie mam mozliwosci sprawdzenia inputa laga ale nie zauwazyłem aby był duzy, zero smużenia pod warunkiem ze ustawisz wyjscie na PC i wyłączysz wspomagacze ustawiając tryb na GRA. Testowałem na Read Dead Redemption, Uncharted 3, Grid 2. Kolory stonowane ale jest tyle mozliwości zmiany, wiec wedle upodobania. Filmy nie sprawdzałem z pena, tylko z kompa w .mkv 1080 super! Programy cyfrowe z kablówki jak dla mnie wystarczy choc wydaje mnie sie ze płynnosc w Sony moze byc lepsza ale w LG jest b. dobrze. Szukam jeszcze ustawień. Smart TV nie dla mnie ale bardzo fajne, posługiwanie sie Magic pilotem bardzo intuicyjne i jak nabierzesz wprawy to elegancko smiga. Minus ze nie ma standardowego pilota. Nie ma TVN Playera i nie działa na stronie bo brakuje wtyczki Silverlight. Webbtv smiga ale jakosc nawet w fullhd troche pozostawia do życzenia + jak wybierzesz tryb pełnoekranowy to musisz wybrac z menu głownego a nie z listy po boku bo wróci do poprzedniego. Troche lipa no ale cóż. Przeglądarka na 10mbit smiga stabilnie ale czasem zarywa. Oglądałem konferencje z targów E3 i niestety czasem na steamie wywalało mnie bład "niewystarczająca ilość pamięci" ale nie na kazdej stronie. 3d rzeczywiscie jest dobre jak ludzie piszą zarówno w grach jak i filmach i oczy nie bolą jak w aktywnych.

Minusem jest clouding, u mnie po lewej stronie na dole, z tym ze jest opcja Lokalne przyciemnienie LED i jak sie ustawi na wysokie jest tych chmurek mniej, choc dalej są. Niestety jest lustro w dzien nie da sie oglądać chyba ze masz żaluzje. Szkoda również, ze znaczek LG jest podświetlony tylko przy wyłączonym TViku i 10 min. przy włączonym ale to szczegół.
Ogolnie jestem zadowolony ze względu na jakość w grach i filmach juz szykuje sie na PS4 nową generacje :)
 

radkor

New member
Szkoda również, ze znaczek LG jest podświetlony tylko przy wyłączonym TViku i 10 min. przy włączonym ale to szczegół.
Wydaje mi się, że to błąd w sofcie i zamierzenie autorów było odwrotne, tzn. logo się świeci przy włączonym TV a gaśnie przy wyłączonym. Po co komu taka lampka nocna. ;)


PS. Nie masz problemów z zanikającym dźwiękiem, tak jak to pisało kilku użytkowników? Ja w swoim 42LA660S niestety mam... :(
 

Flick

New member
Wydaje mi się, że to błąd w sofcie i zamierzenie autorów było odwrotne, tzn. logo się świeci przy włączonym TV a gaśnie przy wyłączonym. Po co komu taka lampka nocna.
No własnie nie :) Świeci sie przy wyłączonym aby wiedziec czy telewizor jest podłączony do prądu, mozna wybrac 3 stopnie swiecenia.

A ty masz ze ciągle Ci sie świeci przy oglądaniu ?


PS. Nie masz problemów z zanikającym dźwiękiem, tak jak to pisało kilku użytkowników? Ja w swoim 42LA660S niestety mam..
Tez mam zanikający dżwięk, wczoraj podczas ogladania konferencji Ubisoftu na E3 wywaliło mi dzwiek z 3 razy, myslałem ze to błąd transmisji ;/
 

g0m0r

New member
Witam, od 2 dni jestem posiadaczem tego tv i mam do was 2 prośby. Póki co nie miałem za dużo czasu żeby go dobrze skonfigurować więc jeżeli moglibyście podzielić się waszymi preferowanymi ustawieniami obrazu to byłbym wdzięczny. Oraz chciałbym was poprosić abyście podesłali ustawienia obrazu 3d jakich używacie, bo to co ja widzę przy tej funkcji w ogóle się nie pokrywa z waszymi odczuciami ;/ No normalnie masakra jest, nie czuć żadnej głębi, a jak się już ustawi żeby nie wyświetlało 2 obiektów obok siebie to obraz jest prawie taki sam jak w 2d :D przypominam że niestety jeszcze nie miałem czasu dobrego posiedzenia przed tv, i jeżeli konfiguracja obrazu 3d zależy od danego egzemplarza to jeżeli ma ktoś jakieś dobre video na którym można to dobrze ustawić to byłbym wdzięczny ;]

Ogólnie z samego tv jestem zadowolony, no tylko ta opcja 3d jak na ten moment mnie mocno rozczarowuję. Pozdrawiami
 

Flick

New member
No i dupa po ponad miesiącu uzywania La47660s dopadł mnie banding, szczegolnie zauwazyłem teraz w meczach Pucharu Konfederacji. Na konsoli i przy podłączeniu nie widzę tak bardzo, przy Pc również ale chyba tez jest niewielki. Meczy sie nie da oglądać denerwują te pasy jak cholera, Nie orientuje się ktoś czy te durne zjawisko zalezy od sygnału, korzystam ze zwykłej kablówki połączenie antenowe. Czy na jakims cyfrowym dekoderze nie było by tych szarych pasów, szczegolnie przy szybszej akcji w trakcie meczu ?
 

Flick

New member
Rzeczywiscie nie zalezy od sygnału, równiez widze podczas filmów z kompa jak i gier z ps3. Niestety wczesniej tego nie miałem. Nagle sie pojawiło. Jak ktos chce mieć problem z bandingiem nie polecam LA660s :/
 

electro69

New member
Rzeczywiscie nie zalezy od sygnału, równiez widze podczas filmów z kompa jak i gier z ps3. Niestety wczesniej tego nie miałem. Nagle sie pojawiło. Jak ktos chce mieć problem z bandingiem nie polecam LA660s :/
I dlatego niestety raczej na pewno zrezygnuje z kupna tego LG na rzecz Samsunga F6500 ... w tamtym roku był bardzo duży problem z tym bandingiem w TV LG myślałem że po tylu skargach klientów coś z tym zrobią w końcu ... chyba jednak to ich przerasta ... oczywiście telewizory innych producentów też pewnie całkowicie nie są pozbawione tego problemu ale patrząc na posty na forum to najwięcej skarg użytkowników jest właśnie w stosunku do LG.
Pozdrawiam
ps. na swoich przykładzie podam, ciekawy przypadek, używając dekodera cyfry (sagemcom) miałem na telewizorze te pasy "brudne" ... jakie było moje zdziwienie gdy podłączyłem dekoder dvb-t wtedy ten problem znikł :D (dodam że kabel był ten sam) ... ale pewnie musiał być uszkodzony ten dekoder.
 

Flick

New member
Gdyby ten banding się nie pojawił to nie miałbym nic TVikowi do zarzucenia. O ile w grach czy filmach jest to mało widoczne to w meczach nie do przyjęcia. Bedę musiał się chyba pogodzić albo coś kombinować zeby moc zwrócic :/
 

robsonslowik

New member
Panowie mam dysk zewnętrzny samsunga 6 GB po podłączeniu do tv i wdrażaniu filmów czasami się przycina i zastanawiam się czy dysk niema za słabego zasilania z USB z TV może zastosować inny kabel z podwójnym wtykiem usb do dodatkowego zasilania ,co o tym sądzicie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

mateusz12345

New member
Pytanie do użytkowników LG 42LA620S dotyczące gniazda optycznego.
Czy u was też końcówka kabla optycznego lata +/-15-20 stopni w wszystkie strony?
Pytałem na czacie LG i zaproponowano mi naprawę gwarancyjna tylko zastanawiam się nad sensem bo wszystko działa kabel przy ruszaniu też.
 
Do góry