LG 42LA620S czy 42LA660S?

bysiek

New member
Witam.
Mam problem z wyborem tv. Zdecydowałem się wstępnie na jeden z tych dwóch modeli. Różnica w cenie to ok. 400 zł. Czy warto dołożyć taką kwotę i mieć trochę lepszy model (min. 400Hz)? Tv będzie w większości wykorzystywany do zwykłego użytkowania (cyfrowy polsat, filmy z kina domowego Lg, ewentualnie internet przez wifi jeśli będzie wygodne korzystanie). Czy dostrzegę różnicę pomiędzy tymi modelami podczas oglądania?
 

xicil

New member
Z różnic to głównie na korzyść LA660S:
- matryca natywna 100Hz
- lepsze głośniki 12W (2+1), LA620S nie ma suba i głośniki są 10W
- pilot magic zamiast zwykłego
- dostajesz dodatkowe 2 pary okularów do dual play
- dostajesz naklejkę NFC (prawdę mówiąc do niczego niepotrzebną)
- wg. producenta troszke mniejsze zużycie prądu (może wina różnic w budowie matrycy)

Także decyzja należy do Ciebie. Ja stałem przed identycznym dylematem i wybrałem LA660S, głównie ze względu na lepszą (teoretycznie, ja tam się nie znam) matrycę i lepsze głośniki.
 

jrd

New member
No może sie pojawia ale ceny też bedą wysokie .

Bylem pare dni temu w Media Markt dokonac wyboru ktory tv , jechalem tam w 99% zdecydowany na samsungiem ale jednak LG wygrał, ale panowie w sklepie zamiast znicac ceny to wymieniali kartki z cenami na wyzsze i to wszystko w biały dzien.... Tak samo bylem pare dni temu w avans ,dzien pozniej ten sam tv kosztował juz 500zł wiecej.
WIec nie wiem czy tv beda tak taniec, nie sądze.
 

bysiek

New member
Dzięki za podpowiedzi. Sam nie wiem czy te różnice są warte te 400zł. Bo to w zasadzie ponad 20% ceny la620. Myślałem też o 640, ale uznałem że nie warto do niego 200 zł dopłacać. A co myślicie o przedłużonej gwarancji z opcją zwrotu kasy przy "przypadkowym uszkodzeniu" mechanicznym? W sklepie mówią że w takim przypadku zwracają pełną kwotę zakupu lub dają nowy tv. Więc teoretycznie po 5 latach można mieć nowy tv (raczej nowy model w cenie zakupu poprzedniego), bo na stary "przypadkowo" dziecko uderzyło młotkiem. Korzystał już ktoś z tej gwarancji? Naprawdę tak to wygląda jak mówią w sklepach czy potem okazuje się że robią problemy?
 

xicil

New member
Sam nie wiem czy te różnice są warte te 400zł. Bo to w zasadzie ponad 20% ceny la620.
A no widzisz, w moim przypadku to było ok. 300 zł różnicy, czyli ok 9% ceny (ja brałem 50 cali). W Twoim przypadku faktycznie bym się zastanawiał.

Naprawdę tak to wygląda jak mówią w sklepach
Nie słuchaj co mówią w sklepach, bo mogą mówić co chcą, i jak im to później udowodnisz? Raczej poproś o regulamin tej rozszerzonej gwarancji i dokładnie przeczytaj.
 

bysiek

New member
Regulamin jak to regulamin. Czytałem na stronce mediaexpert bo u nich ostatnio patrzyłem tv. Przypadkowe uszkodzenia mechaniczne akceptują, ale celowych już nie. Więc w sumie zawsze mogą powiedzieć, że ktoś celowo mechanicznie uszkodził sprzęt. Chyba dam sobie spokój z tą gwarancją.
Co do cen taka ciekawostka. W piątek 42la660s podrożał o ok. 50 zł w mediaexpert. A 42la620s o ok. 100zł.
A najlepsza "promocja" jest w neonecie. Przed promocją 42la620s kosztował w ich sklepie internetowym ok 1830zł, a w trakcie obecnej "promocji" 1949,99zł. I jeszcze piszą że taniej o 130zł.
 

jrd

New member
Roznica jest tez w rodzaju wyswietlacza .
620/40S ma LED TV a dopiero od 660S ma Led Plus.
Na stronie Lg mozesz se porownac telewizory .
 

bysiek

New member
Dzięki. Czytałem te recenzje.
W recenzji la660s piszą: "TV wykorzystuje znacznie wyższy współczynnik technologii odświeżania – Motion Clarity Index 400 Hz, niż LG 42LA620S (200 Hz), a w aspekcie opcji poprawiających wrażenia wideo to jedna z dwóch ważnych różnic. "
A w recenzji la620s : "Seria LA620S wykorzystuje technologię Motion Clarity Index 200 Hz, a jak wypada na tle odbiorników z Motion Clarity Index 400 Hz oraz Motion Clarity Index 800 Hz? Według mnie obraz jest taki sam – bardzo dobry (i tak ludzkie oko nie jest w stanie znaleźć różnic), dlatego kupując TV w mniejszym stopniu brałbym pod uwagę to kryterium."
I bądź tu człowieku mądry. Raz piszą że wyższe Motion Clarity Index to bardzo ważne, a w innej recenzji że i tak nie widać różnicy gołym okiem. W dodatku pisała to chyba ta sama osoba.
Skłaniałbym się chyba jednak do tego modelu 660s, ale zobaczę może w najbliższych dniach pojawi się jakaś ciekawa promocja na któryś model i to zadecyduje.
 

jrd

New member
Z tego co widze to ceny ida w góre a nie w dół - a to dziwne bo np w 2 dni w sklapach 660s podrozał o 200zł, a np samsung 6500 w niektorych skklepach zdrozał o 500zł.
Pomimo ze to modele 2013 ...
 

xicil

New member
Chyba, że jest to zabieg podwyższenia ceny, przed planowaną obniżką związaną z wyprzedażą modeli 2013 w chwili, kiedy do sprzedaży wejdą modele 2014. I będzie promocja-wyprzedaż, owszem taniej niż 2 dni wcześniej, ale miesiąc wcześniej już nie koniecznie.
 

jrd

New member
Ja mam swoj 660s od tygodnia i bardzo sobie go chwale , wszystko dziala i obraz na naziemnej tv bardzo dobry jak na tak duzy ekran ( 55). Mialem zamiar zamawiac samsunga 6500 ale jak pojechalem do sklepu to jednak bardziej mi pod wzgledem ustawien podszedl LG , no i ten pilot LG.... nie ma konkurencji.Wifi , filmy na usb , weeb.tv wszystko dziala tak jak ma :)

problem mialem jedynie z b. duzymi pingami do stron ale doszedlem do tego po czasie ze nie moge miec podlaczonego kabla od netu do tv i polaczenia wifi jednoczesnie , pomimo ze w ustawieniach wybierasz jakie chcesz polaczenie to jak uzywasz wifi to kabel musi byc odlaczony inaczej sygnal głupieje i pingi do stron pokazuje zamiast 20-40 to 1000-1500 .
 
Do góry