Lg 42 LA 660S ?

przemekboss

New member
WItam.
Kupiłem niedawno ten telewizor tak mi doradzili w sklepie,nowa linia,itd....
Która to jest generacja tego telewizora. Czy ostatnia na 2013 ?
Czym się różni od Lg 42 LM 660S który jest nowszy czy ten mój Lg 42 LA 660S czy Lg 42 Lm 660S ?
Słyszałem że ten LA to plazma - jak pisze że to LED PLUS ?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki,może ktoś zna jakieś dobre ustawienia tego telewizora....

PS.Mam kablówkę analogową i teraz kupiłem antenę cyfrową. Jest jakaś opcja połączyć to razem bez zakłóceń ?
 

Mirek2407

Member
Witam. Nowsza seria to LA na 2013/2014r. jest to tv LCD z podświetleniem LED.
Co do podłączenia to kupiłeś raczej zwykłą antenę i chcesz oglądać sygnał cyfrowy z dvb-t tak i z analogowej kablówki jednocześnie?
 

przemekboss

New member
Witam.
Tak.Kupiłem antenę zewnętrzną Opticum AX-700 do oglądania telewizji cyfrowej i mam jeszcze telewizję analogową z kablówki. Nie mogę tego razem jakoś podłączyć bo sygnał z kablówki strasznie się gryzie z tym z telewizji cyfrowej. Teraz tylko mam jedno rozwiązanie.Raz podłączam 1 antenę a raz 2 do gniazda ?

PS.
Czym się różni 42LA 660S od 42 LM660S jakieś + i - ?
Czyli rozumiem że dobrze kupiłem LA660S jest jeden z nowszych w szczególności od tego LM ?

pozdrawiam,
 

Mirek2407

Member
Co do podłączenia to potrzebny ci coś jak Przełącznik tv kablowa/DVB-T np. Dipol E2022 tylko to jest manualny, żebyś ciągle nie musiał przepinać kabli.
Może ktoś bardziej doświadczony lepiej Ci pomoże w tej kwestii i jest jakiś automatyczny (tylko nie wiem czy nie będą wtedy kolidować programy z dvb-t jeśli by się zdarzyło, żeby byly nadawane na tym samym kanale na którym dystrybuowany jest program w sieci kablowej.)
Co do różnic miedzy 42 LM 660S a LG LA660S to LA ma więcej nowych funkcji np. Funkcja MHL, Wi-Fi Miracast, NFC - Near Field Communication i inny design a tak to obraz porównywalny na obu.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że choć trochę pomogłem.
 

przemekboss

New member
Pewnie że pomogłeś,dzięki....

"Funkcja MHL, Wi-Fi Miracast, NFC - Near Field Communication "

Tylko,że widzę że ten model chyba nie ma Wi-fi,a czy ma resztę co podałeś hm.....

Tak to się nie znam na technologii TV....

Może coś jeszcze z tego wywnioskujesz...

sorki,nie mogę podać linku
 

Mirek2407

Member
MA WiFi wbudowane i ma też Wejście Ethernet-LAN RJ-45 czyli i po kablu i bezprzewodowo na nim neta i funkcje smart odpalisz!
Tamte funkcje co podałem też ma, zresztą są one mniej ważne raczej.
 
Do góry