LG 42 6000 czy samsung LE-40A656

spanker

New member
Alina0 napisał:
a ja mam pytanko skoro jest o 6000 -ce mam ten telewizorek ( 2- sztuka, pierwszy miał małą konstelację na czarnym tle, żle podświetloną matrycę i wymieniłam ), ale do rzeczy,
przy uruchamianiu załącza się ta powitalna muzyczka jak przy odpalaniu systemu na kompie ( to akurat jest prosta sprawa ) ale w TV - jak to wyłączyć ?

W JAKII sposob objawialo sie to podswietlenie nierowne, bylo widoczne na ciemnym czy jasnym tle? gdzie wymienili ten telewizor?
 

Alina0

New member
spanker napisał:
W JAKII sposob objawialo sie to podswietlenie nierowne, bylo widoczne na ciemnym czy jasnym tle? gdzie wymienili ten telewizor?

problem z pixslami
1. na czerni miałam konstelacje kilku świecących " gwiazdek ", - białe punkty
2. czarne były na szarym tle i jedn czerwony punkcik

matryca
przy załączaniu telewizora jak wyskakuje pierwsze czarne tło to w prawym dolnym rogu było dużo jaśniejsze światło, potem w trakcie oglądania było juz ok - no może to nie ma wielkiego znaczenia ale np: w moim monitorze nie mam czegoś takiego, a skoro trafiłam przez przypadek na te pixle to wszystko razem mnie zmartwiło .

sklep
kupowałam na promocji w RtvEuroAgd kilka dni temu, ja mam blisko do sklepu i nie bylo problemu z wymianą, facet w sklepie mówił że skoro mają inne na sklepie to mogę zamienić , więc zawiozłam to ( cholernie ddduuużżżeee ) pudło , sprzedawca odpalił nastepny na sklepie a ja z testowym obrazem na pendrive, oglądając ( prawie wąchajac ;) ) ekran czy wszystko jest ok . Tak więc moim skromnym zdaniem nie warto kupować przez neta bo pewnie nikt by mi nie wymienił tego cacuszka a jeśli już to myslę że były by problemy i gadka w stylu że to sie mieści w jakiejś normie producenta lub unijnej

ps. teraz jestem zadowolona z tego telewizorka :) - tak myślę :) - na razie ;)
 

spanker

New member
uruhom sobue jasno szare tlo, ale nie biale, lub blekitne jak niebo ew szaro pastelowe i poobserwuj czy nie ma smug
 
Ostatnia edycja:

gigo

New member
I nadal pisze 1080 50Hz po wciśnięciu przycisku OK od LCD na złączu HDMI . Kombinowałem też i z dekoderem " N -ki" i nie ma rezultatu. Powiedzcie jeszcze co to jest REAL CINEMA , bo nie bardzo widzę różnicę jak jest włączone / wyłączone ?
 

viera

New member
lg42 lg6000

takze kupilem w euro rtv 42 lg 6000,gdy uruchomilem juz w mieszkaniu ten tv to bylem przerazony lecz gdy porobilem ustawienia tak bez czytania
to bylem mile zaskoczony ze obraz jest bardzo ladny/z kablowki/...oczywiscie pierwsze co musialem sprawdzic bylo dzialanie inteligentnego sensora i to niemila niespodzianka .ze przy wlaczonym swietle inteligentny sensor dostraja tak ze obraz jest super lecz przy wylaczonym swietle obraz staje sie ciemny i raczej niemilo sie taki oglada ...czy potwierdzacie to w swoich tv lcd lg 42 lg 6000 ...za uwazylem ze podswietlenie całkowicie jest wylaczone /brak podswietlenia w ciemnym pomieszczeniu ciekawe czy jest na to rada ,jezeli nie to uwazam ze to jest jedyny mankament tego tv...
odnosnie tego 50 hz ... przegladnij sobie plyte do konca /byla w komplecie z instrukcją i tam pisze ze jezeli korzysta sie z roznych zrodel to czestotliwosci moga sie wachac miedzy 50 a100khz...
 

viera

New member
lg42 lg6000

real cinema to nic innego jak naturalne odtwarzanie obrazu ,a za taki uwaza sie 24 klatki na sekunde real cinema ma za zadanie poprawe jakosci odtwarzanego ruchu/wiernego do tego dochodzi true motion tryb wysoki lub niski i nie widzisz przy dynamicznych scenach smurzen ruchomych przedmiotow np***ch ręką,czy szybko poruszajaca sie pilka itp...tak wiec miej raczej real cinema jak i true motion stale wlanczona nie bedziesz narzekal wtedy na obraz...
 

gigo

New member
viera napisał:
real cinema to nic innego jak naturalne odtwarzanie obrazu ,a za taki uwaza sie 24 klatki na sekunde real cinema ma za zadanie poprawe jakosci odtwarzanego ruchu/wiernego do tego dochodzi true motion tryb wysoki lub niski i nie widzisz przy dynamicznych scenach smurzen ruchomych przedmiotow np***ch ręką,czy szybko poruszajaca sie pilka itp...tak wiec miej raczej real cinema jak i true motion stale wlanczona nie bedziesz narzekal wtedy na obraz...


Dziękuję za pełną wypowiedz. Pozdrowienia.
 

gigo

New member
Dziś byłem w sklepie i na spokojnie popatrzyłem na trzy modele LG które stały jeden na drugim. I tak na samej górze stał LCD LG 42 5000, w środku Plazma LG 42 i na samym dole LCD LG 42 6000 (100Hz).Ostatni model szok, bo cena 4299 zł., a kupiłem w EURO AGD za 2999 , łatwo obliczyć ile można zaoszczędzić. Na tych panelach był obraz HD pokazówka i to było widać. Najlepiej oglądało się na tym ostatnim tzn 100 Hz , Bardzo dobrze Było widać na tym również 50 Hz bo również miał mocny kontrast. No niestety, co do tej Plazmy to było widać i odbicia jak i ziarnistość pikseli i kontrast był dużo słabszy. Sensory widziałem działały bo przykrywałem je ręką więc ustawienia były na pewno podobne tzn. fabryczne. Nadal potwierdzam że ten LG 42 6000 100Hz jest bardzo dobrym zakupem w swojej klasie. To tyle z moich spostrzeżeń ale zawsze wybór należy do Was. Pozdrowienia.
 

viera

New member
lg42 6000

zapomnialm dodać ze 24 klatki / sek to ma się także i przedewszytkim do filmow nagranych /kino gdzie normalny ruch aby zobaczyc to musialy przejsc 24 kadry filmu na tasmie celuloidowej w ciagu 1 sekundy i tu firmy wyszly naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu i stworzyli system real cinema 24p ... zobacz jak to dziala np. na starych filmach oczywiscie nagranych w technicolorze na twoim lcdku ja to widze ze jest piekny obraz naturalny
ogladam filmy ze stacji niemieckich maja duzo takich filmow nagranych technika ala cinema ...satelita takze przekazuje doskonaly sygnał nie koniecznie hd ktorego na razie nie mam bo i jest tego jeszcze niewiele ustawienie gama niskie w tym lcd powoduje rozjasnianie obrazu...
mozesz sobie ustawiac parametry odbiornika w chodza w tryb serwisowy..
napewno mozna po swojemu ustawic oddzielnie kazdy z kolorow z osobna
tv kineskopowych zazwyczaj jednoczesnie sie w ciskalo przycisk w pilocie i w tv np. okey i sie wchodzilo w tryb serwisowy a przez klikanie gora doł lewo prawo wybiealo sie parametry ktore chcialo sie zmienic...napisz jezeli zrobisz ciekawe ustawienie w z pilota w swioim tv..
 
Do góry