LG 42" 42PC51 czy Panasonic 42" Viera TH-42PV7P

juggler

New member
Jak w tytule który wybrac?? Posiadam CP dekoder samsung , zestaw glosnikow Creative Inspire 5,1 Digital 5700 i do tv planuje dokupic jakies dvd z hdmi. Pokój 5x4,5m
 

AsH

New member
kiki napisał:
Jest kilka lub kilkanaście argumentów za Panasonicem. To oczywiście mój wybór.


Witam

A mógłbyś je przytoczyć bo też jestem zainteresowany tymi modelami szczególnie że moim faworytem był LG.
 

deha

New member
jeden argument i dziś zamawiam

kiki napisał:
Jest kilka lub kilkanaście argumentów za Panasonicem. To oczywiście mój wybór.

jeden konkretny argument i dzis zamawiam a w przyszłym tygodniu podziele sie pierwszymi wrażeniami
 

Kuman

New member
Dzisiaj odwiedziłem salon RTV i poprosiłem o postawienie obok siebie LG 42PC51 i Panasonica TH-42PV70P. Oba odbiorniki były "ustawione fabrycznie" i nie mam już wątpliwości, który zakupię. To moje SUBIEKTYWNE oceny w skali 1-10:

Jakość wykonania:
LG - 8, Panas. - 6. Zdecydowanie LG tu wygrywa, o wiele lepsza jakość plastiku, przyciski w Panasonicu wręcz tandetne, dobrze, że przykryte klapką. (Panas TH-42PV7P wygląda jeszcze gorzej, przyciski nieco lepsze, ale na wierzchu, a plastik robi wrażenie 'taniego').

Wejścia (wyposażenie):
LG - 9, Panas - 7. Oba mają po dwa HDMI, ale Panasonic nie ma wejść z boku! Mam kamerę i aparat, w LG będę mógł to podłączyć (wejście AV i S-video) przy wiszącej plazmie bez problemu, w Panasonicu to chyba akrobatyka.

Jakość obrazu HD z DVD-HD po HDMI:
LG - 9, Panas. - 9. Oba mają bardzo ładny obraz, w Panasonicu jakby obraz był nieco miększy, rzecz gustu co komu odpowiada.

Jakość obrazu z DVD po Component:
LG - 9, Panas. - 8. W Panasonicu obraz miał widocznie więcej 'artefaktów', ale obrazy były ładne na obu.

Jakość obrazu z DVD po Euro:
LG - 8, Panas. - 6. W Panasonicu zdecydowanie więcej zakłóceń i jakby lekki szum na obrazie. W LG obraz z drobnymi zakłóceniami, ale zdecydowanie lepszy.

Jakość obrazu z kablówki:
LG - 6, Panas - 4. Zaznaczam, że sygnał był słaby i o ile na LG coś jeszcze było widać, to na Panasonicu był niemal sam szum, zupełnie sobie nie radzi ze słabym sygnałem (choć zakłócenia przypominały te z CRT, a nie pikselozę z LCD).

Neutralność kolorów:
LG - 8, Panas. - 9. W obu dobrze (Obok stał też LGPC1RR i tam obraz był w porównaniu do nich wręcz zielony), ale w Panasonicu obraz był jak dla mnie bardziej naturany, w LG nieco tylko cieplejszy.

Odbicia:
LG - 8, Panas. - 6. Panasonic ma szybę daleko przed matrycą, obraz odbijał się od niej widocznie! W LG szyba niemal przylega do matrycy i jest jakby z powłoką, już na pierwszy rzut oka wygląda na lekko matową, choć i tu są odbicie, ale mniejsze.

Czerń:
LG - 9, Panas. - 7. Może to kwestia ustawienia odbiorników, ale czerń w LG była zdecydowanie głębsza.

Cena (w tym salonie):
LG - 3299, Panas. - 3999PLN

Wyszło mi, że LG = taniej i lepiej.
Może moja opinia, choć mocno amatorska i subiektywna, komuś pomoże. Oceniłem cechy, na które ja zwracam największą uwagę, pewnie ktoś inny zwraca uwagę na coś innego, więc radzę obejrzeć te telewizory samemu;)

Jak kupię LG 42PC51, to umieszczę swoje odczucia z jego dłuższego użytkowania.

Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
fajny pomysl z tym porownaniem i dobrze je opisałes, nawet jesli "ustawienia fabryczne" moga nie prezentowac maxa mozliwosci. jeszcze chyba z panasem nikt tego lg na forum nie porownał.
ps. Widze ze grono fanow plazemki lg pc51 rosnie na naszym forum :D

ps.ps. chyba ze kolega jest trendsetterem zatrudnionym przez lg ;)
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
> Timbot

Hehe, jestem po prostu niezadowolonym użytkownikiem Philpsa CRT, który zepsuł mi się o jeden raz za dużo, więc żegnam go bez żalu i od dwóch tygodni 'głodnie' czytam neta w poszukiwaniu porad i testów. Dzisiaj postawiłem koło siebie "swoich dwóch finalistów" i pooglądałem sobie te odbiorniki dokładniej. Zastanawiałem się także nad Samsungiem PS-42Q91H, ale na pierwszy rzut oka ten odbiornik ma jakby delikatnie fioletowawo, różową poświatę, chyba nadawaną przez przednią szybę, co akurat mi się zupełnie nie podoba.
 

timbot

New member
Bez reklam
dotad to lg porownywany byl wlasnie z samsugniem, dobrze ze ktos (Ty :) ) rozszerzył stawke
pozdrawiam!
no i oby sprzecik dobrze Ci sluzyl
 

Mars

New member
Kuman napisał:
Hehe, jestem po prostu niezadowolonym użytkownikiem Philpsa CRT, który zepsuł mi się o jeden raz za dużo, więc żegnam go bez żalu i od dwóch tygodni 'głodnie' czytam neta w poszukiwaniu porad i testów. Dzisiaj postawiłem koło siebie "swoich dwóch finalistów" i pooglądałem sobie te odbiorniki dokładniej. Zastanawiałem się także nad Samsungiem PS-42Q91H, ale na pierwszy rzut oka ten odbiornik ma jakby delikatnie fioletowawo, różową poświatę, chyba nadawaną przez przednią szybę, co akurat mi się zupełnie nie podoba.

Ten niby fiolet to uboczny efekt filtru antyodblaskowego, ale to zjawisko pomijalne a już na pewno wieczorem. Zalety są zaś takie, że według recenzji po referencyjnej matrycy Pioneera to najlepszy panel (redukcja odblasków i czerń). LG to bardzo udany model, ale Samsung jest jeszcze lepszy. Ostatni test Samsunga wersji Q (a ściślej wersji z tunerem cyfrowej TV naziemnej DVB-T, ale reszta elektroniki i funkcji jak w Q91) jest w ostatnim numerze AudioVideo nr 9/2007, s. 62-63. Samsung wypadł znakomicie, pokonując Panasonica PV 70 i w wielu aspektach niewiele przegrywając z ponad dwukrotnie droższym Pioneerem PDPD-4280XD. Mam Samsunga i potwierdzam wnioski z recenzji. Samsung dostał rekomendację redakcji AUDIO VIDEO i polecono go jako TV dla wymagającego odbiorcy, ale nie mogącego sobie jeszcze pozwolić finansowo na Pioneera. Panasonic też jest dobry, tyle, że tym razem konkurencja postarała się bardziej (zwłaszcza bogate regulacje obrazu Pioneera i Samsunga - korekcja gamma, Panasonic jest tu ubogi).

PS. Panasonic dostał z kolei nagrodę EISA jako najlepsza plazma HD Ready.
 

lennox2

New member
Podpisuję się "oboma ręcami" pod mini testem Kumana. Od siebie dodam, że przed oststecznym zakupem LG właśnie, w stawce - obok Panasonica - był również powyższy Samsung.

LG wygrał z Samsungiem w zasadzie głównie ceną (3.080 zł), bo ja swoim dyletanckim okiem nie widziałem różnic w obrazie, uzasadniających zasadność kupna droższego Samsunga. Z Panasoniciem - w moim odczuciu - wygrywająw sposób zdecydowany obie te plazmy; obraz przez nie reprodukowany jest po prostu łądniejszy i bardziej naturalny.

"Testu" porównawczego dokonałem we wrocławskim MM - wszystkie telewizory ustawione były obok siebie, dysponowałem własną płytką dvd z nagranymi "krytycznymi" fragmentami ulubionych (czyli dobrze znanych z CRT) filmów.

No i to tyle w sumie - od dwóch dni mam LG...:)
 

fazos3726

New member
Naprawde warto

Tą plazme PC51 mam już jakies 2tygodnie i jeślicie interesuje to nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować naprawde telewizorek bardzo dobry .Kablówka przez euro super(tuner cyfrowy Vectra)DVD przez komponent jeszcze lepsze .Telewizorek kupiłem troche na przeczucie i oglądając tylko parametry w poruwnaniu innymi modelami i firmami nie, poruwnywałem niczego w sklepie i wybrałem bardzo dobrze .Też chciałem panasonica PV70 37cali ale był troszke za drogi ,a tu mam 42 cale i za mniejszą kase i z bardzo dobrymi parametrami!Jeśli się zdecydujesz nie będziesz żałować no i chyba ważne "MADE IN POLAND":)
 

Macieks34

New member
test

Mars napisał:
Ten niby fiolet to uboczny efekt filtru antyodblaskowego, ale to zjawisko pomijalne a już na pewno wieczorem. Zalety są zaś takie, że według recenzji po referencyjnej matrycy Pioneera to najlepszy panel (redukcja odblasków i czerń). LG to bardzo udany model, ale Samsung jest jeszcze lepszy. Ostatni test Samsunga wersji Q (a ściślej wersji z tunerem cyfrowej TV naziemnej DVB-T, ale reszta elektroniki i funkcji jak w Q91) jest w ostatnim numerze AudioVideo nr 9/2007, s. 62-63. Samsung wypadł znakomicie, pokonując Panasonica PV 70 i w wielu aspektach niewiele przegrywając z ponad dwukrotnie droższym Pioneerem PDPD-4280XD. Mam Samsunga i potwierdzam wnioski z recenzji. Samsung dostał rekomendację redakcji AUDIO VIDEO i polecono go jako TV dla wymagającego odbiorcy, ale nie mogącego sobie jeszcze pozwolić finansowo na Pioneera. Panasonic też jest dobry, tyle, że tym razem konkurencja postarała się bardziej (zwłaszcza bogate regulacje obrazu Pioneera i Samsunga - korekcja gamma, Panasonic jest tu ubogi).

PS. Panasonic dostał z kolei nagrodę EISA jako najlepsza plazma HD Ready.

ja tez czytałem ten artykul..ale czy samsung pokonał panasonica:hmm:,,
(Za i przeciw
+: bardzo niski poziom czerni i bardzo sprawne odtwarzanie ciemnych szarości (dobrze wyregulowana gamma), wysoki kontrast, bliska wzorca temperatura barwowa dla trybu Ciepły 1, dobra reprodukcja kolorów (z możliwością regulacji, choć mało selektywnej), trzy wejścia HDMI-CEC, ciemny panel - mało podatny na refleksy zewnętrzne, atrakcyjna cena

-: ograniczona rozdzielczość obrazu z wejść Component (dla sygnałów 1080i/720p), niemożność odtwarzania sygnału 1080p, słaba jakość dźwięku, pamięć obrazów (szybko pojawiające się „duchy” na ciemnej planszy), menu ekranowe reagujące z dużym opóźnieniem na komendy z pilota)))

Lepsze ustawienia,w samsungu ale wg. mnie za duzo minusow i to ważnych...
 

piotero

New member
No ja też się trochę męczę z wyborem, z tym, że do dwójki w temacie doszedł jeszcze Samsung C/Q91.

Tak w ogóle to dla mnie ta plazma ma być tymczasowa za jakiś czas powędruje do sypialni pewnie jak uzbieram na lepszy TV no i będzie lepsza oferta HD. I wtedy kupię ten Najlepszy Telewizor Jaki Jest.

No ale jak teraz mam już wydać te 4000 zł to postanowiłem zrobić 'research' żeby byle czego nie kupić, żeby potem znajomi się nie śmieli ze mnie jak przyjdą ;)

Zaznaczam, że ani nie jestem specjalistą (no, może trochę...) ani nie potrafię docenić subtelności odcieni, poziomów szarości/czerni itp... choć na codzień mam trochę do czynienia zawodowo z video i grafiką :)
W TV absolutnie nie przeszkadza mi, czy czerń to szarość 5 czy 10% czy liczba przejść tonalnych w filmie wynosi x czy y. Myslę też, że słynne 'różowe węże' (czy jak im tam było) też raczej bym przeżył :)

Aaaa ... i nie potrafię odróżnić kabli za 50 zł od kabli za 500 zł, choć mniej więcej :) wiem czym różni się HDMI od komponentu...

Tak na marginesie, jak Wam kiedys sprzedawca będzie wciskał 'dobry' kabel... zróbcie sprzedawcy test (podmieńcie 2-3 kable i poproście o wskazanie konkretnego modelu)... Jeśli się nie pomyli, warto go posłuchać :)

Oglądam telewizję w sumie sporadycznie (wiadomości, sport, czasem jakiś dokument)... może dlatego nie mam wymagań.

Jeśli chodzi o źródło sygnału - kupię sobie pewnie n-box recordera tak w ogóle, bo przeprowadzam się na wieś a tam kablówki niet. Na DVD oglądam tylko koncerty (na filmy nie mam czasu). Komputera raczej podłączał nie będę.

Teraz tak... poczytałem za granicą...

Na zagranicznych sajtach kolejność jest zdecydowanie Panasonic, potem Samsung, potem LG (porównywałem na kilku sajtach, wiem, ze model Panasonica 70 na UK jest troche inny - ma Freeview).

Na przykład:

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49291502,00.htm
i
http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49290091,00.htm

Zakładam, że z czegoś to wynika...

Potem... Byłem w sklepie (n-ka ale po antenowym + dvd 'po niskiej' jakoś - nie wchodziłem w detale) . Przyglądałem się TVN, Eurosport, jakimś zwierzątkom i zobaczyłem kawałek koncertu. Nie chciałem zawracać panom głowy (i tak byli cierpliwi), zakładam, że gorzej być nie może jeśli chodzi o sygnał i jak podłącze nboxa cyfrowo to będzie troszkę lepiej a przy sygnale HD to nawet miło może się zrobić.

Nie regulowałem żadnych parametrów, poprosiłem o ustawienie na jak najbardziej zbliżone do 'factory defaults' :)

Oglądałem i patrzyłem 'jak mi się podoba ogólnie', TV stały prawie obok siebie (przedzielał je tylko jakoś przypadkowo LCD Sharpa ale jego pomijałem).

Co zobaczyłem.

Jakość wykonania... wszystkie trzy odbiorniki 'bez uwag'.

Obraz technicznie - 'najlepszy' Panasonic, potem Samsung, potem LG. Piszę 'najlepszy' bo trudno mówić o 'dobrym' obrazie na tych plazmach w porównaniu do CRT :(.

W Panasonicu 'najostrzej' po prostu (jeśli można to nazwać ostrością) i najmniej zniekształceń przy ruchu (np. jak piłkarze sobie biegają po boisku). Inaczej ujmując: piłkę najlepiej było widać na Panasonicu a najgorzej na LG.

Obraz subiektywnie - najlepszy Panasonic (kolory, ruch - ogólnie, wrażeniowo), potem Samsung i LG bardzo podobnie.

To tyle 'z testów' (w skrócie - spędziłem godzinę...).

Wszystko by było fajnie ale po przeglądnięciu niniejszego forum odnoszę wrażenie, że kolejność według Was jest mniej więcej taka: LG/Samsung/Panasonic... Hmm... Zagwozdka :(

To takie 3 grosze moje :)

Więc kupiłbym Panasłonika pewnie ale czekam na potwierdzenie info, że z n-box recorderem po HDMI to już problemów nie ma...
 

jorge

New member
Co do LG 42PC55 to na podanej przez Ciebie strona jest tez ocena uzytkownika i jest ona bardzo pozytywna. Generalnie do testów należy podchodzić z pewnym przymrozeniem oka, przynajmniej ja tak robie.
Dla mnie LG jest o tyle lepsze od Panasonica 42PV7P ze ma wejscie na komputer (d-sub chyba sie to nazywa prawidlowo). Cena LG i panasa jest taka sama ale w moim przypadku chyba to wejscie przewazy na koniec lg. Jesli mialbym wiecej srodkow na Panasonica 42PV70 (twoj link odnosi sie do tego modelu a nie pv7p) to wtedy bym sie bardziej zastanawial ale 700 pln to jednak spora roznica jak dla mnie. Samsunga odrzucilem ze wzgledu na to iz nie przepadam za ta marka no i awaryjnosc modelu o ktorym pisza uzytkownicy na forum samsunga.
Generalnie jestem zdecydowany na LG, jeszcze mam 2 dni na zastanowienie ale raczej go kupie.
 
Do góry