LG 39LN575S - zanika dźwięk

oskarXL

New member
Witam,
od dwóch tygodni jestem użytkownikiem tego TV. Już pierwszego dnia po podłączeniu TV do internetu wykonała się aktualizacja softu do ver. 03.20.04
Wszystko niby jest OK, ale wyraźnie jest w tym sofcie problem z dźwiękiem.
U mnie objawia się to przy oglądaniu kanałów NTC w następujący sposób:
- na chwilę zanika dźwięk, jakby ktoś na ułamek sekundy wcisnął Mute; dzieje się tak w różnych odstępach czasowych
- dźwięk potrafi się rozsynchronizować z obrazem: na chwilę się zatnie, a potem wraca opóźniony względem obrazu. Na to pomaga tylko zmiana kanału lub przełączenie się na moment na inną ścieżkę audio (jeśli dostępna dla danego programu).

Jest to naprawdę bardzo irytujące i wkurzające.
Tym samym potwierdzam zamieszczone na forum opinie innych użytkowników że w tej serii TV występuje problem z dźwiękiem.

Nie wiem co w tej sytuacji robić - doraźne działanie poprze przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje.
Czy serwis LG coś tu pomoże?
Czy czekamy na nową wersję softu?
 

electro69

New member
Witaj
Niestety to już kolejna osoba która ma LG z 2013 r. z tym problemem ... widać że to raczej wina softu (co wiąże nadzieje, że w końcu ktoś tam łaskawie się obudzi i naprawi to co zepsuli) na infolinie nie ma sensu dzwonić bo wiadomo że oni tam mają jedną regułkę powtarzaną w kółko "reset do ustawień fabrycznych", który nic nie daje ... pozostaje jedynie rzeczywiście zasypywać ich support mailami opisującymi ten problem ...
Nowy soft jest na stronie LG z datą 28.05.2013 i co z tego jak nie da się go pobrać ! ... czy ktoś w ogóle z tego działu marketingu to czyta czy mają to gdzieś.
Chcę "jeszcze" kupić ich TV ale wiecznie nie będę czekał na "cud", że ten problem zostanie naprawiony za miesiąc może dwa ... i w końcu wybiorę innego producenta, który nie ma problemów z podstawowym działaniem TV jakim jest dźwięk.
Pozdrawiam
ps. może ktoś z Was użytkowników tych TV zdecyduje się jednak wezwać serwisanta ciekawe co on powie na ten temat.
 

radkor

New member
Napisałem PW na facebooku LG i wiadomość do Wsparcia Technicznego LG o treści:
Witam,
po raz trzeci chciałbym się dowiedzieć KIEDY zostanie poprawiony plik z oprogramowaniem 03.20.08 na stronie LG dla telewizorów LED z2013r.? Poprzednia aktualizacja (03.20.04) wprowadziła problemy z zanikającym dźwiękiem na kilku seriach TV LG z 2013r. Więcej info na HDTV Polska: LG - HDforum.
Jak widać jest to problem znany i dość powszechny. Wszyscy mają nadzieję, że najnowsza aktualizacja softu poprawi ten błąd, jednak LG nie potrafi, od 2-ÓCH TYGODNI wstawić na swoją stronę poprawnego pliku, rozpakowującego się bez błędów CRC.

Na poprzednie pytanie termin wstawienia poprawnej aktualizacji softu zostałem zbyty stwierdzeniem, iż problem jest Wam znany.
Czy LG zamierza kiedyś coś zrobić poprawnie, szybko i bez przysparzania problemu swoim klientów, którzy wydają kilka średnich krajowych na sprzęt LG??
Myślę, że powinniśmy ich "zaspamować" takimi pytaniami, może wreszcie się wezmą do roboty.


PS. Na ten problem pomaga (niewiele) wyłączenie TrueMotion, później włączenie AV Sync. z opcją Bypass. Dźwięk jest zrywany znacznie rzadziej.
Moim zdaniem to w 100% błąd softu.
NIestety po raz kolejny przekonuję się, że nie opłaca się kupować najnowszego sprzętu, który ma niedopracowany soft i jest testowany na użytkownikach.
Swojego LA660S kupiłem niecałe 2 tyg. po jego premierze. Ciekaw jestem ile wyjdzie aktualizacjo softu aż LG usunie problem z dźwiękiem.


EDIT:
"Rzeczowa" odpowiedź LG na Facebooku:
Radku,
Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, ktorzy udzielą Ci wszystkich informacji: http://www.lg.com/pl/wsparcie
Pozdrawiamy!
Porażka...
 
Ostatnia edycja:

Astrotel

New member
Ja natomiast nie zaobserwowałem takiego zjawiska, jedyne co mnie trochę irytuje to wolna zmiana kanałów i dźwięk wydobywający się z głośników (strasznie płaski a predefiniowane ustawienia nie wiele to zmieniają) ale to już chyba przypadłość wszystkich cienkich telewizorów.
 

j@j

Member
Ja próbowałem aktualizować bo mam 3.10 ale wyskoczyło że aktualizacja niepotrzebna,a jak ciągne plik to przy wypakowaniu błąd crc.
 

radkor

New member
Powyższa aktualizacja w przypadku LA660S naprawia problem z dźwiękiem. Mogę to powiedzieć po ponad 70 min. obserwacji i testowania na różnych źródłach.
Jeśli nic więcej nie dopiszę w tym poście to znaczy, że działa na 100%. :)
 
Ostatnia edycja:

maxloo

New member
Soft 3.20.30 na LG 42 LA 660S rozwiązuje problem z dźwiękiem. Dodatkowo tryb Virtual Surround Plus i Funkcja TrueMotion działają ponoć lepiej (testy użytkownika radkor).

Czy ktoś testował już nowy soft na 39LN575S ? (zamierzam kupić ten TV od kilku dni, czekałem tylko, aż wypuszczą nowy poprawiony SOFT rozwiązujący problem dźwięku i funkcji TrueMotion, która potrafiła generować artefakty/błędy w obrazie).

Nie otwierając nowego tematu, mam kilka pytań odnośnie TV 39LN575S:

1. Obraz z DVB-T (jak wypada obraz reszty kanałów w porównaniu z TVP1HD i TVP2HD)
2. Szybkość działania menu, szybkość reakcji TV na polecenia, szybkość zmiany kanałów
3. Może ktoś opisać wrażenia audio z oglądania jakiegoś filmu ? (da się oglądać inne filmy niż komedie np. wojenne, przygodowe, sensacyjne na tym TV, bez użycia kina domowego ?)

Z góry dzięki :))
 

radkor

New member
LA660S i LN575S pracują na dokładnie tym samym sofcie. Różnią się tylko aktywnymi opcjami.
Jestem prawie pewien, że na LH575S po zainstalowaniu 03.20.30 również znikną problemy z dźwiękiem i TrueMotion.
 

electro69

New member
Powyższa aktualizacja w przypadku LA660S naprawia problem z dźwiękiem. Mogę to powiedzieć po ponad 70 min. obserwacji i testowania na różnych źródłach.
Jeśli nic więcej nie dopiszę w tym poście to znaczy, że działa na 100%. :)
Czyli jednak tak jak myśleliśmy na szczęście był to problem z softem (czyli znów wraca do gry ten TV ;)) ... dla pewności napisz proszę np. po kilku godzinach użytkowania czy wszystko dalej jest w porządku z dźwiękiem ... fajnie jak by też inny użytkownicy po aktualizacji podzielili się swoją opinią nt. dźwięku.
Pozdrawiam
ps. widzę Radkor że posiadasz ten sam model LG 42 calowy, który bym ewentualnie chciał kupić sobie napisz jeśli możesz swoje spostrzeżenia odnośnie obrazu bo to mnie najbardziej interesuje ... jak z tym czarnym (bo wiadomo że IPS gorzej sobie radzą w tym aspekcie) i druga bardzo ważna sprawa "świecenie narożników" czy jest duże i czy występuje banding (szare pionowe pasy). Dziękuje za odpowiedź :-o
 

radkor

New member
dla pewności napisz proszę np. po kilku godzinach użytkowania czy wszystko dalej jest w porządku z dźwiękiem ...
Telewizor chodzi non stop od 10 rano. Mam dzisiaj wolne to korzystam. ;) Obejrzałem 2 filmy (mkv 1080p) z USB i kilka godzin TV cyfrowej z UPC. W tym czasie na TVN24 usłyszałem 2 krótkie zaniki dźwięku (ale jednak "inne" niż dotychczas), cofnąłem dekoder i okazało się, że to była akurat wina programu. ;) Trochę mi się ciśnienie podniosło, ale to na szczęście fałszywy alarm.

Mówiąc krótko: TV działa od 10h non-stop bez ani jednego zaniku dźwięku, bez desynchronizacji obraz/dźwięk z dużo lepszym efektem TrueMotion. :)

1,5 miesiąca nerwów dobiegło końca. Zanim wgram jakąkolwiek późniejszą aktualizację, zaczekam na opinie innych. Aktualizacje mają to do siebie, że czasem potrafią przywrócić stare błędy. ;)

jak z tym czarnym (bo wiadomo że IPS gorzej sobie radzą w tym aspekcie)
Czarny jak czarny na LCD, staram się nie widzieć, poza tym TV automatycznie się przyciemnia jak mamy dużo czarnego na ekranie.

i druga bardzo ważna sprawa "świecenie narożników"
Prawy dolny róg delikatnie "świeci". Reszta narożników niezauważalna.

czy występuje banding (szare pionowe pasy)
Niestety tak. Widoczne najbardziej podczas oglądania meczów... :-/

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od konkretnego egzemplarza matrycy. Niestety to w dalszym ciągu loteria czy trafimy na dobrą czy kiepską matrycę.

Po 1,5 miesiąca użytkowania mogę telewizor ten zdecydowanie polecić, ale tylko z tym softem z wiadomych względów. ;)

Dziękuje za odpowiedź :-o
Proszę bardzo. :)
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
radkor - czy mógłbyś podać jak masz ustawiony obraz,i czy tez tak masz że jak włączasz/wyłączasz np.tuner sat to musisz przełączać na hdmi pilotem bo automatycznie nie przełączy sie,ja drugi raz już bym go nie kupił
 

maxloo

New member
Wczoraj w mediamarkt porównywałem ten TV LG 39LN575S z Samsung UE42F5300 (TV podłaczone przez cinche).
Samsung stał metr z tyłu, patrzyłem z 2 metrów i wydaje mi się, że:
- samsung ma ostrzejszy obraz
- samsung ma soczystsze kolory (w LG czerowy wyglądał jak bordowy, a czarny był delikatnie wyblakły)

W LG jedyny tryb na jakim dało się oglądać dobrze TV to tryb żywy. Na innych trybach obraz się delikatnie rozmazywał, starał się mniej wyraźny, źdzbła trawy zlewały się w jeden zielony busz)

Dziś czy jutro przejde się jeszcze raz, wezme dwa pendrivy i puszczę ten sam film, zdjęcia i jeszcze raz porównam.

Nie wie czy to wina sygnału, ale aba TV były podpięte tymi samymi kablami. Tu i tu zrobiłem reset do fabrycznych ustawień i zdecydowanie lepiej wypada Samsung. Chciałem kupić tego LG, ale na chwilę obecną to już sam nie wiem. Może trzeba LG jakoś dostroić, poustawiać obraz ?
 

elo520

New member
Generalnie rzeczywiście tak jest, że samsung ma bardziej nasycone przy domyślnych ustawieniach barwy. Zależy co kto lubi... pamiętaj tylko, że to jest pewne przekłamanie, bo w barwy realnych obiektów nie są aż tak nasycone.
 

maxloo

New member
tdx wydaje mi się, że wybredny nie jestem :) Mam odniesienie do 32 calowego le32c650 i chciałbym kupić TV o podobnych bądź lepszych parametrach. A ten TV 3 lata temu kosztował 1799zł, więc ten LG 39LN575S w dzisiejszej cenie 1849-1999zł nie powinien być z gorszej półki :)

Wracając do tematu, to byłem wczoraj w media z kilkoma divx'ami i trochę się zawiodłem. Na LG 39LN575S obraz niewyraźny (mówię o braku szczegółowości, zamazywaniu się obrazu - twarz miesza się z zarostem, niektóre aktorki mogły nie używać makeupu bo i tak wszystko się zlewa) na Samsungu 39F5500 jeszcze gorzej wygląda. Przetestowałem 350tke od Sharpa i mieści się pomiędzy LG a Samsung.

Sprawdziłem te filmy na starszym, mniejszym Samsungu LE32C650 i tutaj wyraźny obraz, nie mówię o oglądaniu z 3 metrów, a o oglądaniu z 1,5m. Pomyślałem, że większy ekran = pogorszenie jakości obrazu. Pojechałem do kolegi który ma 42' Samsunga 3 letniego, kupionego za 2,5tys. i obraz super.

Nie wiem już sam czy to wina TV wystawowych, czy te modele faktycznie dają gorszy obraz przy filmach nagranych w niższej jakości ?
 
Do góry