LG 39LN575s czy Panasonic 39E6EK

19scarface88

New member
Witam serdecznie! To mój pierwszy post na forum,nie ukrywam,że założyłem konto szukając pomocy przy zakupie telewizora,mam nadzieję,że mi pomożecie:oops: Wertowałem już forum i mam mętlik w głowie,ale póki co,skłaniam się do wyżej wymienionych odbiorników. Sposób w jaki będę wybrany już użytkował? Oglądanie w sypialni tv z kablówki upc, filmy wysokiej rozdzielczości z usb i granie na konsoli. Z powyższego wyboru wynika,że nie interesuje mnie 3d,jest to dodatek totalnie dla mnie zbędny. Jak rozumiem z danych jakie znalazłem oba tv mają odświeżanie 50hz podbite programowo do 100hz,czyli pic na wodę niejako. Pytanie brzmi-czy oglądając (od święta ) meczyk będę widział "smużenie" ruchu itd jak demonizują w sieci,czy nie ma to większego znaczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi!;)
PS. Kąty patrzenia nie mają większego znaczenia,obraz będzie oglądany raczej "na wprost"
 

bob1969

Member
Bez reklam
Idź do jakiegoś elektromarketu i pooglądaj je na żywo. Najlepiej weź swoje pliki, bo tam co najwyżej będzie sygnał dvb-t albo jakieś gófniane dema z BD. Z tego co widziałem to w tym LN575S paskudnie wygląda odwzorowanie ruchu, a dla mnie to podstawa. Jakoś ogólnie nie mogę przekonać się do LG pomimo wielu podejść, a nie jestem uprzedzony do żadnej marki. Np dzisiaj porównywałem 46LA691, 47W805, 46F6400 i właśnie LG wypadło najgorzej.
 

19scarface88

New member
Myślałem,że tyle danych wystarczy;)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? wiem,że wszyscy piszą dokładnie,ale teraz brak danych;) Dosyć małe,łóżko jest w centralnym miejscu pokoju
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? z 3-4 metrów
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? w tym sęk,że jeszcze nie wiadomo
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pierwsze pół dnia;) w zależności od tego czy będzie stał czy wisiał-od tyłu telewizora,lub boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT jakiś deawoo
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka upc
10.Jakie urządzenia ? pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? od popołudnia (17) do nocy
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? raczej statyczne,mało spostu
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? mogę,obojętne
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16.Preferencje co do marki ? japońska
17.Preferencje co do wielkości ? 39 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wciskanie 3D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie


w sumie nie widzę,żeby były tu jakieś istotne odpowiedzi,których zabrakło w pierwszym poście,ale jeśli komuś ma pomóc mi doradzić, to proszę bardzo:p
bob1969 -Nie wiedziałem nawet,że na coś takiego się w sklepie zgodzą;)
 

Eminion85

New member
Mnie bardziej przypadł do gustu LG. Szkoda, że nie mam zbytnio funduszy bo chętnie bym sobie taki kupił. Ma świetną jakość obrazu i sporo fajnych fynkcji.
 
Do góry