LG 39LB650V vs Sharp LC-39LE650V

s.jackson

New member
Witam,
Mam dylemat związany z wyborem tv, w okolicznym sklepie zaproponowali mi dość ciekawe oferty za te dwa modele:
Sharp LC-39LE650V (1459zł)
LG 39LB650V (1609zł).
Tv będzie służył głównie do oglądania sportu (50%) filmów (40%) oraz grania na konsoli (10%).
Który z tych 2 wybrać? O ile mi wiadomo sharp ma matrycę 100hz (elektronicznie podbitą do 200hz) co jest sporym plusem przy dynamicznych akcjach/scenach, z LG mam problem z ustaleniem ile Hz ma matryca wiem tyle że ma podbite do 500.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LG w rozmiarach które sprawdzałem, tj. 42/47/50/55 jest na własnych 100hz matrycach, ale 39" to na 100% produkcja chińska i nie zdziwił bym sie jakby matryca nie była taka sama jak w większych rozmiarach.
W tej cenie raczej brałbym Sharpa.
Powiedz też, czy 40" nie da rady? Bo ogólnie matryce 39" nie powalają jakością mimo wszystko.
 

s.jackson

New member
Zaproponowali mi LG 42LB650V ale jestem otwarty na cokolwiek innego co spełni moje oczekiwania. :)
Tv będzie służył głównie do oglądania sportu (50%) filmów (40%) oraz grania na konsoli (10%).
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
No proszę Was....
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Tu jest informacja znanej firmy na temat matryc.

Tia...a przy okazji IPS nie ma nic wspomnianego o tym, że mają słabą czerń, a ta wpada w srebrzenie, do tego w przypadku szybkich i dynamicznych scen, smużą - o czym każdy user tego forum doskonale wie.

Najlepsze jest jednak to:

Matryce klasy VA są najbardziej wszechstronne. Nie posiadają większości wad cechujących matryce TN, a dodatkowym atutem jest ich przystępna cena. Gracze powinni jednak zwrócić uwagę na czas reakcji, niestety w przypadku klasycznych matryc VA jest on bardzo długi. Dlatego, by monitor nadawał się do grania, zazwyczaj są one wspierane przez elektronikę monitora
Mam pytanie - ile lat ma ten tekst? Słabe i wolne matryce VA to ja widziałem w okolicy 2007-2008 roku z czasem reakcji wynoszącym około 16-18ms (względem 2ms gtg dla tn'ek, dla przykładu). Od dawna stosowane matryce w telewizorach, klasy VA, są przeważnie szybsze od IPSów, mają lepszy kontrast niż IPS, głębszy poziom czerni i nie smużą - dlatego ludzie wybierają to do sportu, do grania. Wolny czas reakcji? Mowa o input lagu? Bez żartów.

Edit - ciekawe, to jest publikacja z 2012 roku, ciekawe ile lat miał tekst źródłowy...bo nawet na portalach stricte komputerowych, do gier doradza się VA, a nie IPS...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy doradza to co chce. Najlepiej to co nie wymaga myślenia.
Matryce to matryce, technologie się nie zmieniły i nie ma co tu uprawiać demagogii. Każdy wybierze co uważa z stosowne.
Najlepsze kolory są na IPS i jak ktoś lubi to jest to właśnie dla niego. Jak ktoś chce lepszą czerń a gorsze kolory i przejścia tonalne to bierze VA.

Tu jest Najnowszy Topowy model EIZO : model z matrycą IPS

Nowy flagowy produkt EIZO – do rodziny FlexScan dołącza 31.5″ monitor 4K

Opublikowano: Lipiec 31, 2014


W ofercie EIZO pojawi się nowy 31.5” model z matrycą IPS o naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160, wyświetlający obrazy 4K. FlexScan EV3237 posiada funkcje charakterystyczne dla linii „EcoView” oraz narzędzia picture-in-picture oraz picture-by-picture, przydatne w szeregu aplikacji, poczynając od biur, pracowni CAD/CAM, centrów zarządzania, a kończąc na grach.

FlexScan_EV3237FlexScan EV3237 posiada podświetlany diodami LED panel IPS (in-plane switching) z 178° kątami widzenia, minimalizującymi zmiany kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran pod kątem. Maksymalna jasność to 300 cd/m2, a kontrast 1000:1.

Model EV3237 posiada dwa złącza DisplayPort (ver. 1.2), jedno HDMI oraz jedno DVI dual link. Dzięki bogactwu wejść, możliwe jest zestawienie różnych konfiguracji picture-by-picture, na przykład podzielenie ekranu na dwie, trzy, a nawet cztery części. Wyświetlanie obrazów w naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz możliwe jest przy wykorzystaniu złączy DisplayPort.

Po włączeniu funkcji picture-in-picture, możliwe jest jednoczesne oglądanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł, przy czym główny obraz widoczny jest na pełnym ekranie, a obraz z drugiego źródła w mniejszym oknie, które może być wyświetlane w dwóch rozmiarach, w wybranym narożniku ekranu.

Metody regulacji jasności dostępnych na rynku monitorów z podświetleniem LED mogą prowadzić do migotania obrazu, zauważanego przez niektórych użytkowników i powodującego zmęczenie oczu. EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie łączące dwie technologie: DC (direct current – regulacja natężeniem prądu) i PWM (pulse-width modulation – modulacja długością impulsu), które sprawiają, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy niskim poziomie jasności, bez efektów ubocznych, np. w postaci wpływu na stabilność kolorów. Dzięki temu, jasność można ustawić na poziomie 1%, co jest bardzo przydatne w zaciemnionych pomieszczeniach (więcej informacji na ten temat znaleźć można na naszej stronie).

Opracowane przez EIZO narzędzie o nazwie EcoView Optimizer 2 pozwala oszczędzić do 30% energii, redukując jasność podświetlenia i zwiększając wzmocnienie w sytuacji, gdy na ekranie wyświetlane są głównie ciemne obrazy. Jakość obrazu pozostaje bez zmian, gdyż obniżenie jasności jest prawie niedostrzegalne.

Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje jasność ekranu do pożądanych wartości, dostosowanych do zmian jasności w pomieszczeniu. Powoduje to ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie redukuje zmęczenie oczu, które odczuwane jest, gdy ekran jest zbyt jasny lub zbyt ciemny.

Czujnik obecności o nazwie EcoView Sense 2 wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb uśpienia. Gdy użytkownik powraca na stanowisko pracy, EcoView Sense 2 ponownie włącza monitor. Dla zwiększenia efektywności tej funkcji, czujnik wykrywa ruch, jak i zmianę ciepłoty.

Opracowane przez EIZO oprogramowanie ScreenManager Pro[1] i EIZO Monitor Configuration upraszczają zarządzanie funkcjami monitora. ScreenManager Pro umożliwia dostosowanie kolorów i ustawień EcoView za pomocą myszy i klawiatury, zamiast korzystania z menu OSD. Pozwala również dopasować obraz kilku monitorów, podpowiadając, jakie regulacje mają być dokonane we wszystkich modelach FlexScan podpiętych do jednego komputera PC.

EIZO Monitor Configurator pozwala administratorom kontrolować zdalnie ustawienia wszystkich monitorów FlexScan EV podpiętych przez USB. Wśród ustawień, które można regulować w ten sposób, dostępne są funkcje picture-in-picture i picture-by-picture.

Nowy model posiada pięć zdefiniowanych trybów pracy, włączając sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby, których ustawienia mogą skonfigurować samodzielnie użytkownicy. Tryb Paper obniża poziom niebieskiego światła, zmniejszając zmęczenie oczu.

Inne cechy:

Wysoka rozdzielczość poprawia klarowność obrazu przy wyświetlaniu w rozdzielczości innej niż naturalna. Ergonomiczna stopka umożliwia regulację wysokości w zakresie 139 mm, 40° odchylenie w pionie (-5° – 35°) i obrót o 344° w płaszczyźnie poziomej.

1W wbudowany głośnik i złącze słuchawkowe
Kiedy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, monitor nie pobiera w ogóle prądu
Układ overdrive zapewnia czas reakcji szary-do-szarego na poziomie 5 ms, umożliwiając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów
Zgodny ze standardami Energy Star 6.0 i TCO Certified Displays 6.0
Dostępny w czarnej i szarej obudowie.

Nowy model pojawi się w sprzedaży pod koniec września. Niestety nie jest znana jego cena.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie EIZO Polska | Strona główna

[1] ScreenManager Pro i EIZO Monitor Configurator działają w systemach Microsoft Windows 8/
7/Vista.

==============================================

Nowy model dla graczy – EIZO FORIS FS2434

Opublikowano: Czerwiec 12, 2014

EIZO wprowadza do sprzedaży nowy monitor z serii dla graczy, FORIS. Model FS2434 posiada 23.8” ekran z ramką o szerokości zaledwie 6 mm. Zastosowano w nim znane z wcześniejszych modeli inteligentne technologie, opracowane przez EIZO, które sprawiają, że granie staje się czystą przyjemnością. Monitor nadaje się idealnie do gier z gatunku RTS, MOBA czy MMORPG. Można go wykorzystać do podłączenia do komputerów PC, jak i różnego typu konsol.
6 mm ramka (na którą składa się 2 mm część obudowy i 4 mm obwódka wokół ekranu) z boku i w górnej części monitora zapewnia niezakłócone wyświetlanie obrazu w konfiguracjach wielopanelowych, a w efekcie skupić bardziej uwagę na graniu. W konstrukcji zastosowano panel IPS z 178° kątami widzenia w obydwu płaszczyznach, dzięki czemu nawet patrząc z boku na monitor, kolory pozostaną nasycone z zaledwie niewielką różnicą w kontraście. Co istotne dla graczy – parametr input lag jest ekstremalnie niski – zaledwie 0,05 klatki, tak więc realnie nie ma żadnego opóźnienia pomiędzy momentem wejścia sygnału do monitora, a jego wyświetleniem na ekranie.
Podobnie jak w poprzednich modelach serii FORIS, FS2434 wyposażono w trzy autorskie inteligentne technologie, mające za zadanie poprawę jakości obrazu.

  • Smart Insight 2 – dostępny w trybie “Game”, to narzędzie wykrywa ciemne obszary na obrazie i zwiększa ich jasność, sprawiając, że łatwiej dostrzec i „likwidować” wirtualnych wrogów. W modelu FORIS FS2434 rozszerzono funkcjonalność Smart Insight 2, funkcja ta podwyższa obecnie również nasycenie, aby zwiększyć kontrast pomiędzy postaciami w grze, a tłem.
  • Smart Resolution – to technologia, która analizuje obraz pod kątem zakłóceń i rozmyć, a następnie koryguje rozmycia, bez podkreślania szumów. Narzędzie jest „inteligentne”, ponieważ działa tylko w takim zakresie,
  • w jakim jest to konieczne.
  • Smart Detection – Identyfikuje, w którym obszarze ekranu odtwarzane jest video albo gra i stosuje odpowiednio Smart Insight 2 albo Smart Resolution, pozostawiając pozostałe partie ekranu niezmienione.
Aby odciążyć maksymalnie wzrok, podczas przedłużającego się grania, podświetlenie LED kontrolowane jest przez hybrydowy układ sterujący, który powoduje, że obraz wyświetlany jest bez irytującego migotania przy każdym poziomie jasności, co bywa problematyczne w innych konstrukcjach.
EIZO uprościło regulację ustawień parametrów obrazu – można je zmieniać za pomocą dołączonego pilota i wykorzystując autorską aplikację G-Ignition (kompatybilną z Windows 8, 7 oraz Vista). Oprogramowanie G-Ignition umożliwia między innymi ściąganie profili stworzonych przez profesjonalnych graczy, dostępnych na stronie gaming.eizo.com, jak również udostępnianie swoich własnych trybów kolorystycznych innym graczom, którzy posiadają model FORIS FS2434. G-Ignition może być również wykorzystane do przypisania skrótów klawiszowych do określonych działań, takich jak wyłączenie zasilania monitora, wyciszenie/włączenie dźwięku, zmianę trybu pracy czy proporcji wyświetlanego obrazu.

Monitor posiada dwa złącza HDMI oraz jedno DVI-D, dzięki czemu możliwe jest podpięcie komputerów PC, konsol, odtwarzaczy Blu-ray czy aparatów. Hub ze złączem w standardzie USB 3.0, z jednym portem upstream i dwoma portami downstram pozwala na podpięcie urządzeń pamięci zgodnych z USB 3.0 lub podpięcie klawiatury i myszy bezpośrednio do monitora. Dodatkowo dostępne jest gniazdo jack do podpięcia zewnętrznych głośników lub słuchawek.
Ergonomiczna stopka pozwala umieścić ekran pod kątem najbardziej odpowiadającym użytkownikowi. Możliwa jest regulacja wysokości w zakresie 60 mm, odchylenie w pionie w zakresie 25° i obrót w poziomie o 344°. Monitor może być również zamontowany w uchwycie czy ramieniu zgodnym ze standardem VESA. Uchwyt w tylnej części obudowy ułatwia przenoszenie monitora (na przykład na turniej eSportowy).
Model FORIS FS2434 ma 7 domyślnych trybów wyświetlania obrazu, idealnych do hobbystycznych zastosowań, takich jak granie, oglądanie zdjęć i filmów czy przeglądanie internetu. Dostępne są następujące tryby: Game (Dark Scene), Game (Light Scene), Cinema, Paper, Web/sRGB oraz dwa tryby, które może skonfigurować użytkownik. Przy użyciu dołączonego oprogramowania G-Ignition, każdy z trybów może zostać przypisany do gier i innych aplikacji zainstalowanych na komputerze użytkownika.
Inne funkcjonalności
• Jasność 250 cd/m2
• Kontrast 1000:1 (5000:1 z aktywną funkcją ContrastEnhancer)
• Czas reakcji 4.9 ms szary-do-szarego
• Wbudowane dwa 0.5W głośniki
• Czujnik Auto EcoView prowadzący pomiary jasności w pomieszczeniu, w którym pracuje monitor
i dostosowujący jasność ekranu do idealnego poziomu
• Pobór mocy – zaledwie 15W w czasie działania i poniżej 0.5W trybie oszczędności energii
• 5-lat gwarancji i EIZO Exclusive Service – usługa serwisowa w trybie door-to-door
Nowy FORIS pojawi się na polskim rynku w lipcu. Niestety nie jest jeszcze znana jego cena.



==============================================

wow.
Jak widać najnowszy IPS i ma najniższy Input Lag na rynku i zapewne jest polecany do gier !!!
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Każdy doradza to co chce. Najlepiej to co nie wymaga myślenia.
Matryce to matryce, technologie się nie zmieniły i nie ma co tu uprawiać demagogii.

Szczerze mówiąc, przez pryzmat tego co bezsensownie przekeiłeś, mam wrażenie, że to prawda...temat generalnie o telewizorach, eizo robi monitory komputerowe, a prezentowane modele odbiegają mocno od cen, o których na tym forum rozmawia się, ale ok...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne, że tylko Twoje wypowiedzi są z sensem .
Matryca to matryca, pokazują jak wół że matryca IPS jest super, super , super sprawą dla graczy i ze ma 0,05 Input Lag - czyli mistrzowski i jest w jednych z najlepszych ekranów na świecie.

Ktoś głupot naopowiada w necie i trzymasz się tego jak pijany płotu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-05-klatki-matryca-ips-eizo-foris-fs2434.html
Tu najnowszy na rynku model dla najlepszych graczy na matrycy IPS i jalpeszym Input Lagiem.
 

s.jackson

New member
Panowie, spokojnie.
Wasze spory (mimo że dość dużo się z nich dowiedziałem), wcale nie przybliżają mnie do zakupu. :)
Macie może jakieś propozycje od siebie, szczerze to głównie filmy/sport. do ~1600zł. Odległość to 2m od ekranu.
Prócz wcześniej wspomnianych jest jeszcze: Panasonic TX-42AS600, Toshiba L5435.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Panowie, spokojnie.
Wasze spory (mimo że dość dużo się z nich dowiedziałem), wcale nie przybliżają mnie do zakupu. :)
Macie może jakieś propozycje od siebie, szczerze to głównie filmy/sport. do ~1600zł. Odległość to 2m od ekranu.
Prócz wcześniej wspomnianych jest jeszcze: Panasonic TX-42AS600, Toshiba L5435.

Daruj sobie tego Panasa i Toshibe. W NeoNecie, z tego co pamiętam, za 1600 (nawet wczoraj widziałem, są, bez problemów można kupić) stoi non stop Toshiba 40L7335 - 3D aktywne, wifi, panel natywnie 100Hz z VA, algorytmy upłynniania obrazu, 2 pary okularów. Panas i ta Toshiba L5 to modele na 50Hz matrycach.
 
Do góry