lg 37lv570s czy panasonic tx-L37E30E ?

mariusz7801

New member
witam wszystkich . Mam mały problem z wyborem tv w grę wchodzą telewizorki
- LG 37LV570S i Panasonic TX- L37E30E

Czytam różne fora opinie o tych telewizorach są bardzo dobre ale który wybrać ?

Słyszałem że Lg są bardziej awaryjne czy to prawda ? Który ma więcej możliwości ?lepszy obraz ?



z góry dziękuję za podpowiedz
 

don111

Banned
Panasonic robi jak na razie tylko dobre plazmy, LG ma lepszy obraz zdecydowanie i świetne 3d, nie ma jednak 5 lat gwarancji
awaryjność taka sama
 

raivel

New member
Testowałem oba modele i nie podzielam Twojej opinii, że LG ma obraz zdecydowanie lepszy. Jak dla mnie w HD jakościowo porównywalnie, natomiast w SD bardziej przekonał mnie Panasonic. LG może wygrywa nieco lepszą płynnością (TruMotion) ale pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza efekt "teatrzyku". W dodatku model LV570S nie posiada 3d - jak piszesz.

Poza tym kolego mariusz7801 jeśli chcesz aby ktoś Ci pomógł w wyborze TV to powiedz najpierw do czego zamierzasz go używać, jakie funkcje są Ci potrzebne i jakie warunki masz w pokoju (odległość, wielkość, jasność)
 

mariusz7801

New member
odległość od tv do kanapy 2,5 do 3 m okno z boczku słońce nie przeszkadza w oglądaniu. 37 cali gdyż większy nie wejdzie w meblościankę ( na razie nie mam w planach przerabiać pokoju )
Tv ma służyć do oglądania c+ w sd i hd ( filmy mecze),oglądanie filmów przez usb , w przyszłości jakiś xbox 360, może internet (chociaż słyszałem że różnie bywa z tych tv z przeglądaniem neta )
 

raivel

New member
Do odległości 2,5-3m spokojnie mógłbyś się zastanowić nad 40-42 cale, gdyż 37 może odebrać Ci przyjemność z oglądania. Przy wielkości 42 cale do Twoich potrzeb (filmy, mecze + Xbox ) zdecydowanie lepsza byłaby plazma.
Ale jeśli nie ma takiej możliwości to z tych dwóch, ja osobiście byłbym bardziej za Panasoniciem.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
witam wszystkich . Mam mały problem z wyborem tv w grę wchodzą telewizorki
- LG 37LV570S i Panasonic TX- L37E30E

Czytam różne fora opinie o tych telewizorach są bardzo dobre ale który wybrać ?

Słyszałem że Lg są bardziej awaryjne czy to prawda ? Który ma więcej możliwości ?lepszy obraz ?



z góry dziękuję za podpowiedz


Faktycznie cos w tym jest. Sam chodze za nowym tv i wszedzie odradzano mi tv LG
ze względu na wiele reklamacji
 

bob1969

Member
Bez reklam
Wiele reklamacji bo sprzedają tony telewizorów. Chociaż ostatnio w sklepach w mojej okolicy słabo eksponują LG, brak jest np. wydzielonych wystawek np. do prezentacji 3D.
 

raivel

New member
To już raczej wina dystrybutorów i przedstawicieli LG, że o to nie dbają.
Sam posiadam od prawie roku w domu jeden tv LG (LCD) i jestem jak najbardziej zadowolony. Jednak mimo wszystko z dwóch podanych modeli wolałbym Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

lukwlkp

New member
Odradzają ci w sklepach LG ,to chyba logiczne, bo schodzą a inne grzeją półki.
Mam trzy letniego Lg żadnych problemów, a nowego sharpa 830 właśnie próbuje z dobrym skutkiem zamienić na 47 LW 570s.
 

mariusz7801

New member
Wielkie dzięki wszystkim za porady powoli zaczynam się bardziej przekonywać do kupna tego panasonica.

Minusem tego tv jest jak czytałem "poświata matrycy w dolnych rogach " na teście u KIKIEGO jest to troszkę widoczne czy nie będzie to się z czasem powiększać i przeszkadzać ?
Może mi ktoś coś więcej o tym napisać ?

Jeszcze jedno pytanko czy to prawda że ogólnie sprzęt rtv ma troszkę podrożeć w przyszłym roku ?
 

mariusz7801

New member
Kiki o plazmie też myślałem ale ten pobór mocy mnie przeraża . U mnie tv chodzi ok 12-16 godzin dziennie a ta plazma pobiera ok 255W więc dużo więcej niż Led panasonica
 
Do góry