LG 32LX2R czy Samsung LE32M61

DarekM

New member
Witam wszystkich,

Właśnie sie zastanawiam nad wyborem jednego z tych dwóch TV, rozmawiałem już z kiki'm na temat pokazu, ale niestety przestał sie odzywać :confused: .
Wobec tego proszę Was o pomoc w ostatecznym wyborze - o zaletach już sie naczytałem, wiec jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi modelami, to napiszcie mi proszę o ich wadach ;) .

Pozdrawiam
Darek
 

W0JTEK

New member
Już pisałem wcześniej, że nie jestem "starym wyjadaczem" w temacie LCD, ale zwykłym użytkownikiem. Ponieważ jakość matryc jest bardzo zbliżona w obydwu przypadkach, nie bede się spierał o kontrasty i to co na ten temat wypisują producenci, bo wg mnie nawet najwytrawniejszy "oglądacz" LCD nie będzie w stanie narzekać na jakość obrazu w tych LCD-kach (dane te są trudno weryfikowalne).
Opowiem o cechach które zaważyły przy zakupie LG 32LX2R i dlaczego nie wybrałem Samsunga (tzn.czego w Samsungu brak):
1. Wejście DVI
2. Tryb 14:9 (czyli takie "wypośrodkowanie" miedzy 16:9 a 4:3)
3. Obrotowa "nóżka"
4. Niespotykanie ładne literki teletekstu i pojemniejszy bufor (LG-1500 str., Samsung-1000 str.)
5. Cena (niższa o jakieś 800 PLN od Samsunga)

TV oglądam z kablówki. Jakość bez zastrzeżeń. Oczywiście bez porównania z wizją w sklepie :D
 

DarekM

New member
W0JTEK napisał:
TV oglądam z kablówki. Jakość bez zastrzeżeń. Oczywiście bez porównania z wizją w sklepie :D

Ja też będę oglądał głównie z kablówki, ale mam trochę zaszumiony sygnał (kabel gdzieś w ścianie zagięty albo coś, a na razie nie chcę kuć).
Czy wiesz może, który z nich lepiej sobie radzi z takimi zakłóceniami?

Pozdrawiam
Darek
 

lopez

New member
Pamiętaj - ile użytkowników, tyle zdań i opinii:(
Ja na Twoim miejscu jednak poczekałbym na kiki'ego i zobaczył w domu na spokojnie jak grają - bo to TY będziesz go użytkował:)
Ja osbiście posiadam model wcześniejszy M51B i jestem bardzo zadowolony jak gra.
 

DarekM

New member
lopez napisał:
Ja na Twoim miejscu jednak poczekałbym na kiki'ego i zobaczył w domu na spokojnie jak grają - bo to TY będziesz go użytkował:)

Wiem, że pokaz byłby najlepszy, jeszcze trochę moge poczekać na kikiego, ale chyba będzie musiał się mocno postarać ;)
 

gad7

New member
Wada prowdopodobnie tych dwoch bedzie niestety ale mala jasnosc panelu , brak dobrego odwzorowania drugiego planu rozmyty obraz a i w tym lg czarny to wedlug nich tez szary. Sam posiadalem m61b i testowelem gd7e niby w dzien sloneczny wszystko w porzadku ale w nocy jak dla mnie za ciemno trzeba podkrecic, to samo gosc opisywal w innym poscie na temat lg. Ale poza tym ekstra zabawka. Tylko jak do kablowki i to w dodatku masz kiepski sygnal to pewnikiem bardzo sie razczarujesz ale bierz pokaz. Mysle ze lcd jako tv jeszcze nie teraz za rok moze dwa, ale to tylko moja opinia.
 

Wegorz

New member
W0JTEK napisał:
2. Tryb 14:9 (czyli takie "wypośrodkowanie" miedzy 16:9 a 4:3)
Otóż właśnie kupiłem M51 i faktycznie 14:9 nie ma, ale za to jest tryb, który pozwala na płynne ustawienie proporcji obrazu!
Węgorz
 

valdi

New member
witam
nie zastanawiaj się M61 to najwyzsza polka
jedynie philips lub sony bravia moze konkurowac a nie zaden LG
 

karaznie

New member
valdi napisał:
witam
nie zastanawiaj się M61 to najwyzsza polka
jedynie philips lub sony bravia moze konkurowac a nie zaden LG

Czym konkretnie objawia się 'wyższopułkowość' M61? O Brawii się nie wypowiadam, ale jednak M61 i 9830 (bo rozumiem, że o tym mówisz) dzieli przepaść cenowa i jakościowa. Więc to chyba jednak Ty przesadziłeś. Na moje oko to z M61 moze konkurować kilkanaście modeli poza Sony i Philipsem.

Ja osobiście, mimo, że mam LX2 chyba jednak wybrałbym M61 żeby było jasne. Pytanie czy autor wątku będzie chciał wydać te 1000-1200 pln więcej na M61.

korby
 

Dara

New member
Witam też polecam samsunga ma wyższą stope kontrastu i jest nowszym modelem ma 2 wejścia componentowe HDMI Scart no i podobno gdy ogląda się samsunga pod kątem wszystko jest ok a w LG obraz nabiera niebieskiej poświaty, ale jeżeli mam być szczery (jeżeli chcesz troszke zaoszczędzić) a nie jesteś jakimś koneserem to dopłata ok 1000zł nie jest konieczna i tu LG ma przewage.
Pozdrawiam.
Ps.Ale jeżeli wybór należał by do mnie skłaniał bym się raczej do samsunga.
 

valdi

New member
Witaj
spedzilem wiele tygodni za nim sie zdecydowalem.Masz racje co do ceny
kazdy ma swoj odbior. Jezeli chodzi o odbior nawet slabego sygnalu to moj samsung radzi sobie wspaniale,obraz jest jak zyleta a odbieram z kablowki.Ponadto dvd z denona 1920 przez hdmi to rewelacja
pozdrawiam
 

DarekM

New member
karaznie napisał:
Pytanie czy autor wątku będzie chciał wydać te 1000-1200 pln więcej na M61.

korby

Jeśli zobaczę różnicę na pokazie u mnie w domu, to oczywiście, że będę chciał. Tak się składa, że bardziej skłaniam się ku M61. Jedyne "ale" to współpraqca z moją szumiącą kablówką

Pozdrawiam
Darek
 
Do góry