LG 32LX2 - pierwsze wrażenia

rAniel

New member
Witam wszystkich. Jestem po pierwszym weekendzie z ww telewizorem i mogę na szybko podzielić się pierwszymi wrażeniami - może pomogą komuś w decyzji przed zakupem...
Co jest ok:
Wspaniała jakość obrazu. Biel aż szczypie w oczy, czarne jest smoliście czarne - i to na sygnale z kablówki UPC. Oczywiście są stacje odbierane lepiej lub gorzej, ale rozwiały się moje wcześniejsze obawy o jakość odbioru z kabla.
Nie ma śladu jakiegokolwiek smużenia.
Bardzo dobry, dynamiczny dżwięk.
Szybkie i pewne wyszukiwanie programów.
B.dobrze działająca funkcja PIP - regulowanie położenia, rozmiaru i stopnia przejrzystości okna podglądu.


Co jest nie ok (i to bardzo):
TV jest całkowicie nieczuły na czarne pasy na górze i na dole obrazu. Niezależnie od wybranego trybu (Specjalny, Pełny, 16:9) pasy nie znikają, wprowadzając dodatkowe zniekształcenia. Jedynym wyjściem jest ustawienie trybu Zoom - chodzi mi oczywiście o programy nadawane w trybie 16:9.

Jeżeli ktoś z Was ma dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

pzdr
rAniel
 

szok-k

New member
A co dalej?

rAniel!! Napisz cos o nim, jak z połączeniami do innych urządzeń, co z komponentem, jak hula. Ja miałem przypadek, ze komponent to poprostu ściema. Ale to był LCD Thomsona.
Jak działą na nim komp? Postaraj sie opisac trochę wiecej na temat odbioru z UPC.
Pozdrawiam
 

borys

New member
rAniel napisał:
Witam wszystkich. Jestem po pierwszym weekendzie z ww telewizorem i mogę na szybko podzielić się pierwszymi wrażeniami - może pomogą komuś w decyzji przed zakupem...
Co jest ok:
Wspaniała jakość obrazu. Biel aż szczypie w oczy, czarne jest smoliście czarne - i to na sygnale z kablówki UPC. Oczywiście są stacje odbierane lepiej lub gorzej, ale rozwiały się moje wcześniejsze obawy o jakość odbioru z kabla.
Nie ma śladu jakiegokolwiek smużenia.
Bardzo dobry, dynamiczny dżwięk.
Szybkie i pewne wyszukiwanie programów.
B.dobrze działająca funkcja PIP - regulowanie położenia, rozmiaru i stopnia przejrzystości okna podglądu.


Co jest nie ok (i to bardzo):
TV jest całkowicie nieczuły na czarne pasy na górze i na dole obrazu. Niezależnie od wybranego trybu (Specjalny, Pełny, 16:9) pasy nie znikają, wprowadzając dodatkowe zniekształcenia. Jedynym wyjściem jest ustawienie trybu Zoom - chodzi mi oczywiście o programy nadawane w trybie 16:9.

Jeżeli ktoś z Was ma dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

pzdr
rAniel

U nie w trybie "pełnym" -czarne pasy znikają ,a obraz z kom:popcorn: putera przez dvi poprostu bajka lglx2r
 
Ostatnia edycja:

rAniel

New member
szok-k napisał:
rAniel!! Napisz cos o nim, jak z połączeniami do innych urządzeń, co z komponentem, jak hula. Ja miałem przypadek, ze komponent to poprostu ściema. Ale to był LCD Thomsona.
Jak działą na nim komp? Postaraj sie opisac trochę wiecej na temat odbioru z UPC.
Pozdrawiam
Komponenta jeszcze nie sprawdzałem.
Jak na razie wykorzystuję go z kablówką UPC, jednym markowym odtwarzaczem DVD (Pioneer) i jednym niemarkowym (Manta). Filmy z tego pierwszego (po S-Video) b.ładne, zero problemu z automatyczną zmianą formatu przez TV. Divx'y z tego drugiego (po composite) bez większych zastrzeżeń - choć tutaj już muszę ręcznie zmieniać format obrazu w TV.
Kablówka odbiera poprawnie i tyle w zasadzie można o tym powiedzieć. Nie działa żadne automatyczne rozpoznanie formatu obrazu - czarne pasy zawsze interpretowane są jako jego integralną część. I tak ma być - jestem po dłuższych rozmowach z centralnym serwisem LG. Wg nich TV nie ma zaimpementowanych żadnych procedur usuwających czarne pasy. Podaje zawsze tylko to, co dostaje od stacji, bez korekt - czyli aby zadziałało automatyczne przestawienie na tryb 16:9 i obraz był prawidłowo wyświetlony, stacja musi podać sygnał zmiany formatu a obraz musi spełniać warunki 'ściśnięcia' postaci (do zaobserwowania w trybie 4:3 - jak w przypadku DVD). W każdej innej sytuacji kłania się ręczna zmiana formatu.

pzdr
rAniel
 
Ostatnia edycja:

szok-k

New member
Dzieki rAniel

Czyli wg Twych opini wynika że warto go kupić. Powiedz jeszcze - pisałeś - serwisie _- jak wygk=ląda sprawa ich awaryjności. Oglądałem go wczoraj w MEDIA i odziwo nie byłem zadowolony, no ale jak zwykle oni maja wymówkę, ze sygnał, choć był z DVD i na innych modelach (panasonic, sony) było znacznie lepiej.
Kupa kady, nie chce sie wpakować a potem żałować.
Pozdrówa
 

ortax360

New member
Mam pytanko .

Ile przetestowałes w domu innych LCD na tym samym sygnale i jakie ?

Czy to jest twoie pierwsze LCD ? . Jezeli nie to jakie miałes przed LG 32LX2 .

POZDRAWIAM .
 

kamilek665

New member
Kupiłem go wczoraj w MM z promocji "bez VAT" cena 3277 brutto i wszystko byłoby OK, gdyby czarny niebył fioletowy (sygnał CYFRA+).
Czy to kwestia ustawień?????

Natomiast zauważyłem, iż nie mogę ustawić pozycji obrazu, a przy podłączeniu sygnału RGB-scart nie działa redukcjia szumów 3D.

Może ktoś z was spotkał się z tymi problemami i zna rozwiązanie.....


pozdrawiam
 

grygiel

New member
Widziałem ten tv w media i też zwróciłęm uwage że czarny lekko w fiolet wpada , myślałem że to wina słabego sygnału , ale widocznie ten tv tak ma, posprawdzaj ustawienia kontrastów .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
trzeba było wykorzystać szansę i kupić LCD o lepszej czerni.
LG robi to nieźle ale do najlepszych mu jeszcze brakuje.
W sprawie czerni - nic nie poprawisz.
Ten LG w swojej klasie cenowej -gra dobrze ale akurat czerń ucieka w fiolet. A widać to szczególnie gdy obok stoi Panasonic , Sharp czy JVC.
Część obrazu z kolorem czarnym w LG odbiega od konkurencji.
Podczas gdy w Panasonicu na czarnych fragmenach widać czerń/ choć nie tak głęboką jak na plazmach/ to na LG ucieka w fiolet i nie odróżnia struktury obrazu w czerni.

Jedynym wyjsciem jest przetestowanie kilku modeli u siebie w domu przed zakupem. Często się dziwią oglądający -bo wydawało sie że powinno być lepiej na ich faworytach.
Później też sie mozna wypowiadać doświadczając wszystkiego na własnej skórze.Szczególnie gdy się sprawdzi lepszą konkurencję - nawet jesli nas nie stać na zakup tych droższych modeli.
pozdrawiam
 

dimas

New member
witam wszystkich na tym forum.mam taki proble przymierzam sie do kupna tv najbardziej pasuje mi Lg rz32lz55 stoi w sklepie miedzy innymi lcd i obraz najbardziej podoba mi sie wlasnie wtym lg cenowo tez niezle chce jak najmniej wydac a miec cos w mare dobrgo nie potrzbne mi bajery typu pip`y:) pokoj mam 20m2 odleglosc do tv jakies 3m.zastanawiam sie tez nad plazma np philipsa byla w promocji w media 42cale za 1000euro.co bendzie lepsze.odczucia mam mieszane wiedzac o tym ze plazma ma lepszy obraz przy porownaniu w sklepie wydaje mi sie jednak ze to lcd lepiej smigaja.:confused:
 

rAniel

New member
szok-k napisał:
Czyli wg Twych opini wynika że warto go kupić. Powiedz jeszcze - pisałeś - serwisie _- jak wygk=ląda sprawa ich awaryjności. Oglądałem go wczoraj w MEDIA i odziwo nie byłem zadowolony, no ale jak zwykle oni maja wymówkę, ze sygnał, choć był z DVD i na innych modelach (panasonic, sony) było znacznie lepiej.
Kupa kady, nie chce sie wpakować a potem żałować.
Pozdrówa
Jeżeli masz wątpliwości odnośnie obrazu - nie bierz i nie sugeruj sie opiniami z forum.
Co do awaryjności - serwis twierdził, że b.rzadko do nich trafiają, ale który przyznałby że jego sprzęt to kicha...

pzdr
 

JerzyR77

New member
Moje pierwsze wrazenia z LX2 sa b.pozytywne. Obawialem sie glownie jakosci obrazu z TV naziemnej, ale jest znosnie - zreszta i tak nie ogladam TV - tylko moja żona:)

Telegazeta dziala rewelacyjnie - moj poprzedni TV mial dobra telegazete, ale LG jest b.szybki - wczytuje chyba w sekunde wszystkie strony.

Obraz z DVD Panasonic jest przyzwoity, ale mam na razie podlaczone przez zwykly kabel wizyjny (pojedynczy chinch) - za kilka dni dotrze Samsung z HMDI to powiem cos wiecej o jakosci obrazu z DVD. Jutro podepne tez komputer bo teraz zona oglada jakis film w TV:(

JR
 

pawelcio

New member
LG LX2R Ciemne sceny przy zgaszonym świetle?

RANIEL, piszesz, że czerń aż szczypie w oczy, a wiec nie zauważasz filotetowego zafarbu tzn nie jest on aż tak uciążliwy?
Może ten odcień to sprawa względna, tzn na półce wśród innych tv kolor czarny wydaje sie być fioletowawy, a w domu nie ma już takiego odczucia?

Mam też pytanie jak ogląda się ciemne sceny w całkowitej ciemności (planuję tv do sypialni)???

Czy przez czerń nie prześiwieca wówczas lampa, zwłaszcza przy krawędziach?????(pytam, bo mam tak w monitorze LCD i wyklucza to komfort oglądania czegokolwiek w ciemności-wygląda po prostu obrzydliwie)
 

rAniel

New member
Przy oglądaniu na wprost nie stwierdzam takiego efektu. Po maksymalnym skręceniu telewizora na stopce, na czarnym zaczyna być widoczne światło lampy - choć nie nazwałbym tego uciążliwym. Dotyczy to raczej nie scen, lecz czarnych pasów po bokach w trybie 4:3. Nie przeszkadza mi to - choć kiedy ktoś wreszcie opublikuje na forum opis menu serwisowego, pokombinuję pewno z backlight.

rAniel
 

pawelcio

New member
a jak ogląda się ciemne sceny przy zgaszonym świetle? Czy czerń nie robi się wtedy szara, tzn czy nie świeci w pokoju:)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1.percepcja każdego oka jest inna
2.wrazliwość każdgo uzytkownika jest inna
3.ocena czerni akceptowalna - dla kazdego jest inna /kasa do jakosci/
4.tylko Ty możesz być najlepszym recenzentem tego telewizora.

Jeśli czerń dla Ciebie jest najważniejsza - to ten lcd nie zapewnia tgo elementu. Jeśli jakość - cena do jakości, to tak.

5.Wymagaj od sprzetu tyle ile za niego zapłaciłeś.
pozdrawiam
 

rAniel

New member
pawelcio napisał:
a jak ogląda się ciemne sceny przy zgaszonym świetle? Czy czerń nie robi się wtedy szara, tzn czy nie świeci w pokoju:)?
Nie - ale to moja opinia. Jeżeli masz wątpliwości, zrezygnuj z tego modelu.

rAniel
 

JerzyR77

New member
pewnie nikt nie oglada na 32 cal LCD progrmaow nagranych na kasecei VHS, ale zauwazylem, ze jak sie przewija obraz na magnetowidzie na podgladzie to obraz znika z TV i pokzuje sie komunikat "Brak sygnału":(
Jest to dosyc uciążliwe jak chcesz przewinąc na podglądzie kawałek taśmy.
Ciekawe czy modele innych firm maja to samo?

Fioletowy jest rzeczywiscie widoczny - zwłaszcza gdy patrzy sie z góry i z boku - tzn. jak przechodze obok TV to to widze. Siedzac na przecie z ekranem na wysokosci oczu - nie widac tego.

JR
 

grygiel

New member
JerzyR77 napisał:
pewnie nikt nie oglada na 32 cal LCD progrmaow nagranych na kasecei VHS, ale zauwazylem, ze jak sie przewija obraz na magnetowidzie na podgladzie to obraz znika z TV i pokzuje sie komunikat "Brak sygnału":(
Jest to dosyc uciążliwe jak chcesz przewinąc na podglądzie kawałek taśmy.
Ciekawe czy modele innych firm maja to samo?



JR
Witam , akurat wczoraj pierwszy raz włączyłem dziecku dobranockę nagraną na vhs i w jvc 37s60 przewijanie na podglądzie działa normalnie tak jak powinno, zobacz na innej kasecie , bo czasami jak była porządnie wyjechana to nawet na moim starym crt obraz zanikał na podglądzie .
 

ANDREW

New member
JerzyR77 napisał:
pewnie nikt nie oglada na 32 cal LCD progrmaow nagranych na kasecei VHS, ale zauwazylem, ze jak sie przewija obraz na magnetowidzie na podgladzie to obraz znika z TV i pokzuje sie komunikat "Brak sygnału":(
Jest to dosyc uciążliwe jak chcesz przewinąc na podglądzie kawałek taśmy.
Ciekawe czy modele innych firm maja to samo?

JR

Moja zona nagrywa i oglada programy z tv na VHS ;) tv LCD Panasonic 32lx500.
Przy przewijaniu na podgladzie obraz jest widoczny, prawde mowiac pierwszy raz slysze zeby obraz zanikał.
 
Do góry