LG 32LP1R

kaz

New member
Dziś kupiłem LG 32LP1R. Posiadam kamerę HDV i to będzie główne zastosowanie tego telewizora.
Doszedłem do wniosku, że jakość obrazu w telewizorach różnych firm będzie bardzo zbliżona i decydującą rolę w wyborze odegrał design oraz oceny które zebrał w różnych testach.
To był trafny wybór, telewizor wygląda imponująco obok monitorów komputerowych - prawdziwe kino.
Podłączyłem go najpierw do komputera z Radeonem 9550 przez DVI, w panelu sterowania został rozpoznany jako drugi monitor i pojawił się na suwaku zakres rozdzielczości od 800x600 do 1360x768 - obraz wspaniały.
Porównanie obrazu z kamer DV i HDV - dopiero tu można dostrzec rzeczy zupałnie niewidoczne na zwykłym telewizorze, piękny do rej pory obraz bezpośrednio odtwarzany z kamery DV przypowina VHS w porównaniu z HDV. Jeszcze na krótko próba z kablem UPC - kwestia kanału i odległości, jeśli miałby być tylko do tego celu to za te pieniądze nie jest konkurencją dla starego SONY 25". Takie są moje pierwsze oceny, miałem mało czasu żeby więcej sprawdzić np. DVD, może jutro coś więcej. Pierwsze wrażenia tylko na ustawieniach fabrycznych - to jest to!
 

janunio

New member
Bez reklam
Jesteś chyba pierwszą osobą na forum, która dysponuje kamerą HDV.
Napisz jaki to model i czy jesteś zadowolony.
Jak wygląda zrzucenie plików z kamery na PC i jaki to jest plik:
rozszerzenie, jaka rozdzielczość, ile miejsca zajmuje np. 1 min filmu, jaki dzwięk, czy sourround i w jakim formacie.

Czy Twój nowy LCD nie jest za mały przy takim uzbrojeniu ?
 

kaz

New member
Posiadam kamerę SONY FX1 http://www.sony.pl/view/ShowProduct...=odw_pl_PL&pageType=Overview&category=CAM+HDV
była to pierwsza kamera nagrywająca w HDV, jestem zadowolony ale do tej pory nie było z czym jej porównać, dwie inne kamery SONY Z1 i HC1 nie dają lepszego obrazu, lepszy może być nowy CANON XL-H1. Obraz jest zapisywany w MPEG2 25Mbits/s, Windows pokazuje plik MPEG2 a rozszerzenie jest zależne od programu przy użyciu którego odbył się zrzut, u mnie Edition.m2V. Zrzut do PC przez FireWire, strumień danych 25Mbit/s (1 godzina filmu ponad 11GB na dysku mniej niż DV), rozdzielczość standardu HDV 1440x1080, dżwięk PCM Stereo.
Obraz z tej kamery jest raczej gorszy od filmów HDTV, jeszcze nie porównywałem (nie za te pieniądze!?). Jeśli chodzi o wielkość ekranu to na plaźmie 50" rzeczywiście wyglądało to lepiej, w moich warunkach odległośc oglądania filmów nagranych przez kamery to ok. 1,5m więc wystarczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
akcje LG idą do góry.
Znakomity wygląd , świetna prezencja /strasznie ciężki/ delikatne podwietlane logo, znakomite możliwości regulacji, szybkie dostępne menu ,świetna podstawka, extra płynność - nawet przy słabym sygnale.
Jedyna uwaga mniejsze katy / szybciej wchodzi niebieski kolor./
Z komputera - gra znakomicie , daje rozdzielczość natywną a czcionki widoczne jak na dłoni.
super działa również w HD.
Posiada znakomite wyposażenie w złącza.
pozdrawiam
 
Do góry