LG 32LM660S czy ktoś ma?

mirsiek

New member
Witam.
Mam zamiar kupić TV LG 32LM660S i w zasadzie nie chodzi mi o 3D, bo przy tej wielkości, to chyba się nie nacieszę efektami, ale o jakość, i również o wielkość (719mm szerokości, bo mój regał ma 727mm).
W związku z tym mam pytania:
1 Czy grzeje się bardziej niż lekko i w których miejscach.
Do tej pory mam SONY 26V4500, który jest niewiele węższy, ale przy jasnym
i kontrastowym obrazie jest dobrze ciepły, szczególnie góra ale wytrzymał już kilka lat.
2 Czy w zestawie oprócz pilota Magic Motion jest też pilot klasyczny
3 Czy obraz w 2D jest rzeczywiście b. dobrej jakości nawet konwertowany z 3D
Myślę, że ktoś pomoże, z góry dzięki, tylko proszę nie pisać jakie fajne są inne marki lub wielkości, bo nic innego mi nie wejdzie.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
1. Odbiorniki LED praktycznie się nie nagrzewają, w przeciwieństwie do CCFL które posiada wspomniany SONY.
2. Tak, jest pilot klasyczny.
3. Obraz 2D jest b dobrej jakości, nawet jeśli jest uzyskiwany z obrazu trójwymiarowego, choć szkoda w tym wypadku trójwymiar tracić :)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Nie, nie posiadam tego modelu, ale dość dobrze go znam.

Z najbardziej rażących wad to kiepska płynność pozioma jak w całej serii 6 od LG a reszta specyfikacji jest mniej lub bardziej w porządku :)
 

electro69

New member
Z najbardziej rażących wad to kiepska płynność pozioma jak w całej serii 6 od LG a reszta specyfikacji jest mniej lub bardziej w porządku :)
Witaj
Czy mógłbyś dokładnie opisać czym się objawia ta "kiepska płynność pozioma" jak to wygląda w praktyce ... przy jakich scenach jest to najbardziej widoczne i czy w codziennym normalnym oglądaniu (jakiś sport, wiadomo film, czy kanały informacyjne) jest to bardzo uciążliwe ... (chcę kupić LG LM620s) może miałeś też styczność z tym modelem i jak tam wygląda ta płynność ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
 

mirsiek

New member
Witaj
Czy mógłbyś dokładnie opisać czym się objawia ta "kiepska płynność pozioma" jak to wygląda w praktyce ... przy jakich scenach jest to najbardziej widoczne i czy w codziennym normalnym oglądaniu (jakiś sport, wiadomo film, czy kanały informacyjne) jest to bardzo uciążliwe ... (chcę kupić LG LM620s) może miałeś też styczność z tym modelem i jak tam wygląda ta płynność ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam

Z tego co wiem, to 620 i660 mają ten sam panel, różnią się chyba tylko wyposażeniem i WiFi.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Płynność pozioma, czyli ostrość poruszających się poziomo elementów obrazu, czytelność przesuwającego się tekstu, brak smużeń i cieni za obiektami itp.
W całej LG 6 cała ta ogólnie mówiąc wyrazistość nie jest taka jaka powinna być, obrazy poruszające się są rozmyte, a za elementami zdarzają się ciągnąć cienie.

Przy 32 calach nie będzie to dokuczliwe, poza tym seria 6 jest jedną z najniższych z portfolio, ale także dość popularną.

Do normalnego oglądania odbiornik się jak najbardziej nadaje.
 

electro69

New member
Płynność pozioma, czyli ostrość poruszających się poziomo elementów obrazu, czytelność przesuwającego się tekstu, brak smużeń i cieni za obiektami itp.
W całej LG 6 cała ta ogólnie mówiąc wyrazistość nie jest taka jaka powinna być, obrazy poruszające się są rozmyte, a za elementami zdarzają się ciągnąć cienie.

Przy 32 calach nie będzie to dokuczliwe, poza tym seria 6 jest jedną z najniższych z portfolio, ale także dość popularną.

Do normalnego oglądania odbiornik się jak najbardziej nadaje.
Witaj
Ja akurat myślę o 42 calowym TV ... teraz ważne pytanie czy nie najlepsza "płynność pozioma" to wina zastosowanej matrycy (po prostu ten "typ" tak ma i jedynym ratunkiem jest nadzieja że w kolejnych partiach zamontują poprawioną wersje matrycy ... kwestia też czy Oni uważają że ten TV ma problem z tym czy nie) ... czy może ma to związek z elektroniką, zastosowaną w TV jeśli to drugie to jest jakaś szansa że może technicy LG poprawią tą płynność aktualizacją oprogramowania ?
Pozdrawiam
 

matek451

New member
Według mnie to "zasługa " elektroniki.Inne TV z matrycami pasywnymi od LG (patrz testy Kikiego dotyczące Philipsa , Panasonica czy Toshiby) mają mniejsze problemy. Piszmy maile do LG to może coś zrobią w nowym sofcie.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Tak, głównie zależy to od procesora obrazu.
Ale nie tylko.

Należy pamiętać że matryce dzielą się na klasy, na chłopski rozum im niższa seria tym matryca wolniejsza, w niższej kategorii jeśli chodzi o kontrole jakości. Jeszcze mniej fajne matryce idą do TV Manty...

Dwa, IPSy są wolniejsze w reakcji same w sobie, dlatego wymagają lepszego sprzętu/oprogramowania by produkować dobry obraz.

Odpowiadając na pytania, technicy "co najwyżej" mogą coś tam podkręcić w sofcie, ale na cuda na kiju bym nie liczył, bo już pewnie składana jest nowa seria na następny rok.
Jeśli chodzi o matryce, IPS myślę że będą znowu, ta firma je wymyśliła i wsadza je wszędzie.

Reasumując, nie ma co liczyć na duże zmiany w odbiorniku, mogą być tylko kosmetyczne poprawki ale bug płynności bardziej lub mniej zostanie, co oczywiście nie oznacza że model nie jest wart polecenia, jak znajdziesz dobrą cenę to myśle że warto.
 

adam198608

New member
Trochę odgrzebię temat,
zastanawiam się nad 32LM660S od dłuższego czasu. Chciałem go na samym początku, później myślałem o samsungu 32ue6800, ale cały czas myślami byłem z LG.
Teraz jak porównuję oba telewizory to cena właściwie jest taka sama, bo LG jest ciężko dostępny (nie wiedzieć czemu).
Powiedzcie mi jedną rzecz, bo słyszałem że LG miał jakieś problemy w roku produkcyjnym 2012, co w ogóle myślicie na temat tego TV, opłaca się płacić za LG tyle samo co za SAMSUNGA, chyba że jakieś inne propozycję.
Sorry że odbiegłem trochę od tematu, ale im więcej czytam tym mniej wiem.

Generalnie potrzebuję TV do oglądania z odległości ok 3m więc w grę wchodzi tylko 32", na 3D jakoś wybitnie mi nie zależy. TV będzie podłączony (jak na razie) do kablówki UPC.
pomóżcie :)
 

Disto

New member
Bez reklam
Trudno coś doradzić.
Smart lepszy w samsungu i pewnie soft lepiej dopracowany, ale te narzekania na clouding...
LG, niby bardziej równe podświetlenie, za to kiepska ostrość płynności bocznej. Bardzo rzadko da się to wychwycić i tym samym jest to mało dokuczliwe - przynajmniej dla mnie. Jak nie zależy ci na smarcie, sat czy efektownym wyglądzie - a ma być też tanio i w miarę dobrze - to może zainteresuj się samsungiem ue 6030, czy też LG lw560. Polecałbym jednak wybór 40-42'
 

adam198608

New member
Niestety nie starczy mi miejsca na 42", musi być 32"
Raczej będę wybierał między LG 32LM660S, a SAMSUNGiem 32UE6800, ale tak czy inaczej nie wiem na co się zdecydować, bo LG dalej uważam za dosć egzotyczną markę mimo iż przecież już trochę jest na rynku.
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
Raczej będę wybierał między LG 32LM660S, a SAMSUNGiem 32UE6800,

Ja jestem w podobnej sytuacji, tj. potrzebuję 32'' i w dodatku z minimalną ramką.
Patrząc na sklepy to 32LM660 można sobie wybić z głowy i z niecierpliwością czekam na 32LA660. Dla mnie alternatywą był Philips 32PFL6007 (również zeszłoroczny prawie nieosiągalny).
 

PopaY

New member
Bez reklam
Największym mankamentem modelu LM660S jest źle wyważona tonacja odcieni żółtego, które są bardzo ciężkie do skorygowania, a wręcz niemożliwe. Przy niektórych obrazach, oglądanie staje się niezwykle uciążliwe. Poza tym nie ma się do czego przyczepić.
 
Do góry