Lg 32lm6300

wieslaw38

New member
Dzień dobry!
Piszę po raz pierwszy więc kłaniam się wszystkim piszącym, czytającym oraz tym, którzy dbają o***
porządek na Forum.
Pisałem do Serwisu LG ale dostałem wymijającą odpowiedź więc można powiedzieć, że nie dostałem odpowiedzi.
Zadałem pytanie czy skoro ten model czyli 32LM6300PLA*** ***jest wyposażony w tuner DVBS/S2 to czy wspiera on protokół komunikacyjny na tzw. "przełącznik" DiSEqC.
Myślę, że znajdą się tu użytkownicy podobnych modeli LG, którzy mają już ten temat za sobą i wesprą mnie swoim*** doświadczeniem.
Dziękuję, pozdrawiam
 

wieslaw38

New member
Tak jak korzystam do tej pory na indywidualnym dekoderze sat i starym telewizorze kineskopowym. Mam dwa konwertery skierowane na dwa różne kierunki i w ustawieniach oprogramowania dekodera mam do wyboru opcję: DiDEqC włączony/wyłączony. I to wszystko.
Próbuję ustalić czy odbiornik 32LM6300 nowocześniejszy od mojego dekodera o jakieś 15 lat i
mający pełnić tę samą rolę co mój dekoder, ma w oprogramowaniu włącz/ wyłącz DiSEqC.
 

k@li111

New member
...um7100pla ma w menu opcje DISEqC, przełącznika nie mam w tej chwili podłączonego .
W opcjach TV jest także możliwość włączenia "przełącznka" UNICABLE

Wysłane z fona
 

wieslaw38

New member
Kali111, dziękuję!
Jest szansa, że lm6300 też obsługuje DiSEqC.
A to UNICABLE to jak wykorzystać? Z czym to "się je"?
 

k@li111

New member
Są konwertery unicable.
Z takiego konwertera można przesyłać jednym kablem sygnały w polaryzacji H i V naraz.
Dekodery też muszą obsługiwać tą technologię.
Np. Evobox polsatu to wykorzystuje.
Unicable ułatwia i pozwala na wiele więcej w instalacjach zbiorczych.

Wysłane z fona
 

k@li111

New member
Są konwertery unicable.
Z takiego konwertera można przesyłać jednym kablem sygnały w polaryzacji H i V naraz.
Czyli na jednym konwerterze podłączonym jednym kablem możesz np. oglądać jeden kanał a trzy inne nagrywać.
Dekodery też muszą obsługiwać tą technologię.
Evobox polsatu to wykorzystuje, nowe dekodery cyfry chyba też.
Unicable ułatwia i pozwala na wiele więcej w instalacjach zbiorczych.

Wysłane z fona



Wysłane z fona
 
Do góry