LG 2D czy 3D

uran0s

New member
Odległość od ekranu: 3m (czasami 1m)
Jak słońce świeci w pokoju: okno za telewizorem, ale często zasłonięta roleta, więc dosyć ciemno
Jak duży jest pokój: sz. 3m x dł. 5m
Preferowana technologia: Plazma
Jaki masz obecnie telewizor: Plazma Panasonic serii Viera 42 cale, nie pamiętam modelu- 3 lata ma
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, film
Oglądasz w dzień czy wieczorem: i tak i tak
Preferowana wielkość telewizora: 50 cale
Preferowana marka: LG
Jakie urządzenia będą podłączone: XboX 360
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% filmy odtwarzane za pomocą dvd, 40% xbox, 20% sport w TV
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: maksmalny kąt to 30 stopni
Telewizor ma mieć WiFi: Nie
Ma czytać przez USB filmy: nie potrzebne
Jaki masz sygnał: UPC, Cyfra+
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: XboX 360 przez HDMI
Ile masz kanałów HD: brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4h
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 2800zł

Z tego co przeglądałem skłaniam się ku 3 modelom
50PV350
50PW450
50PZ250

Pierwszy model dlatego że stosunek cena/jakość deklasuje konkurencje, choć brak 3D i dlatego mam problem czy dopłacić 200zł do PW450, albo 700zł do PZ250.
Czy pomiędzy PW450, a PZ250 jest duża różnica w jakości obrazu 3D? Bo dla samego FullHD dopłacać 500zł nie widzę sensu.
I jak to ma się do obrazu 2D porównując te trzy TV.
 

bigxlx

New member
Bedziesz ogladal 3D???
Jesli nie to kupuj PV350 (FHD - robi roznice, sam to zrozumiesz jak podepniesz mkv w USB)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci że 50" i odległość z 1 metra dla oglądanie programów telewizyjnych - to odważna decyzja.
 

uran0s

New member
Jak będę korzystał z laptopa, wtedy jest taka możliwość że będzie leciał TV i faktycznie odległość będzie wynosić 1 metr, ale to wyjątkowe sytuacje, normalnie około 3 do 4 metrów.

Jeżeli jakość obrazu 3D w tych TV jest dobra, to czasami z chęcią zobaczyłbym jakiś film 3D, ale właśnie rozchodzi się o jakość, bo wiem że to niska półka TV 3D i trudno się spodziewać świetnego obrazu. Dlatego pytam czy ma sens kupować TV w tym przedziale cenowym z funkcją 3D? No chyba że obraz 3D nawet w tych TV jest fajny i nie męczy.

Ale nie chce również, aby kosztem 3D tracić dużo na obrazie 2D, choć myślę że w tych modelach jakość 2D jest porównywalna.
 

cactusek

New member
Bez reklam
To czy potrzebujesz 3D czy nie to już zależy tylko od ciebie. Weź sobie siądź w sklepie dłużej, pooglądaj i oceń a już najlepiej u znajomych bo na spokojnie lepiej się myśli. Nikt za ciebie nie odpowie na to pytanie.
Niestety żeby wiedzieć czy to ma negatywny wpływ na twoje samopoczucie musisz dłużej posiedzieć i to w ciemnym pomieszczeniu skupiony tylko na ekranie a nie jak w sklepie na całym otoczeniu.
Z reguły jest tak że ludzie kupują tv z 3D, na początku jest szał, dwa trzy filmy w weekend a po paru tygodniach okulary lezą i się kurzą bo jednak w 2D tak jakoś naturalniej się ogląda. Poza tym ile tych filmów w 3D jest?
Z drugiej strony dobrze mieć taki bonus w telewizorze jak kiedyś nas najdzie ochota na takie oglądanie.
Samo 3D nie wpływa na jakość 2D w telewizorze więc sie tym nie martw.
 

bigxlx

New member
1) Jesli chcesz miec super 2D (komp + tuner Sat HD + BD) to kupuj model FHD 2D
2) jesli chcesz miec j/w + super 3D to kupuj FHD 3D
3) 3D HD to polowiczne rozwiazanie - ja bym wolal 1 lub 2 - to zalezy co preferujesz
4) jak zapodasz dobry plik 3D SBS to zrozumiesz ze te pare groszy bylo warto dorzucic do 3D FHD
5) 3D HD to raczej na 42"
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie mów że zdjecia ogladasz w 3D i wygląda to dla ciebie lepiej niż normalnie? Ja sie pobawiłem i jednak wole w 2D :8
 

uran0s

New member
Niestety nikt z moich znajomych nie posiada TV 3D, więc pozostaje oglądanie w sklepie, więc dlatego kieruje moje pytania do was, bo nawet jeśli nagram na pena jakieś video, zabiorę do sklepu, to i tak zbyt wiele odpowiedzi mi to nie da.

Wracając do modelu PZ250, czytałem trochę o pasywnych okularach LG i opinie dość negatywne, a wiadomo że pz250 to praktycznie najniższa półka cenowa TV 3D. Czy zatem nawet tani 50' TV 3D oferuje dobrej jakości obraz, nie odbiegając znacznie od innych sporo droższych modeli?
 

bigxlx

New member
Niestety nikt z moich znajomych nie posiada TV 3D, więc pozostaje oglądanie w sklepie, więc dlatego kieruje moje pytania do was, bo nawet jeśli nagram na pena jakieś video, zabiorę do sklepu, to i tak zbyt wiele odpowiedzi mi to nie da.

Wracając do modelu PZ250, czytałem trochę o pasywnych okularach LG i opinie dość negatywne, a wiadomo że pz250 to praktycznie najniższa półka cenowa TV 3D. Czy zatem nawet tani 50' TV 3D oferuje dobrej jakości obraz, nie odbiegając znacznie od innych sporo droższych modeli?

1) sklepowe oswietlenie i porownanie z "zarowami" LCD moze jedynie namieszac Ci w glowie... zachowaj zdrowy rozsadek i nie sluchaj "promotorow"

2) 50PZ250 - cena z nizin, jakosc z wyzyn ;-), a tak powaznie to jak ktos zasloni nazwe modelu to nie poznasz na 100% roznicy w obrazie
 

cactusek

New member
Bez reklam
1)

2) 50PZ250 - cena z nizin, jakosc z wyzyn ;-), a tak powaznie to jak ktos zasloni nazwe modelu to nie poznasz na 100% roznicy w obrazie

Bigxlx straszny z ciebie promotor plazm LG :) Nawet bym sie mógł zgodzić ale te lustra... dla mnie nie do przyjęcia. Nawet tani Panas z serii S a nawet U coś tam filtruje a LG kompletnie nic. I to jest największa bolączka tych telewizorów.
 

uran0s

New member
Tylko że panasy to inna półka cenowa :( Chętnie bym kupił panasa 3D, ale nie stać mnie, dlatego prawdopodobnie zdecyduje się na plazmę LG :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
no teraz to pojechales jak moj byly panas z serii U cos filtrowal to ja jestem swiety:)
takie samo lustro jak plazma LG
pozdr
malony

Jasne że nie ma dobrego filtru ale minimalnie mniej odbijamy sie w ekranie. Sprawdziłem ostatnio bo akurat stał koło LG pz250. Może to zasługa bardziej szarego szkła. Tak czy siak oba telewizroy nie nadają sie kompletnie do jasnych pomieszczen.
 

bigxlx

New member
Bigxlx straszny z ciebie promotor plazm LG :) Nawet bym sie mógł zgodzić ale te lustra... dla mnie nie do przyjęcia. Nawet tani Panas z serii S a nawet U coś tam filtruje a LG kompletnie nic. I to jest największa bolączka tych telewizorów.

Czytaj ze zrozumieniem, post jest o LG, a moja uwaga tyczy sie roznic w jakosci obrazu pomiedzy modelami pz350 350 550... tak wiec nie placz
 

uran0s

New member
Jeśli chodzi o pomieszczenie, to praktycznie TV oglądam przy zasłoniętych roletach, więc problemu i tak nie będzie :)
 
Do góry