LEVEL - co to za marka?

detrodea

New member
Czy ktoś coś wie na ten temat? Jedyne info jakie znalazłam w necie to na lewelrtv ale to mi wygląda na szit jakiś.... Kto jest rzeczywiście producentem? Mam okazję kupić a nie wiem co to - nie chcę się naciąć....
 

detrodea

New member
Bardzo bym chciała.... Chodzi o LEVEL, tak jest napisane na telewizorze... Jak wejdziesz na stronę, która podałam levelrtv oczywiście z www i z pl, to zobaczysz o co mi chodzi...
 

gerost

New member
No rzeczywiście niezły szit i odpust w jednym. Na twoim miejscu trzymałbym się z daleka od tego g.....na. :-D

Masz info na temat właściciela domeny

DomenaDomenalevelrtv.pl
Id abonentahmns332936 (FIRMOWA)
Serwery nazwdns.home.pl. [62.129.252.30]
dns3.home.pl. [216.93.176.64]
dns2.home.pl. [213.25.47.166]
Utworzona2008.05.08 16:56:08
Ostatnia modyfikacja2008.05.08 16:56:08
Opcjabrak
RegistrarHome.pl Sp. J.
pl. Rodła 9
70-419 Szczecin
Polska/Poland
+48.914325555
+48.801445555
info@home.plAbonentFirmaSignum
Grzegorz Czarnik
UlicaSosnowa 169
Miasto43-384 Jaworze
LokalizacjaPL
Ostatnia modyfikacja2008.05.04
 
Ostatnia edycja:

detrodea

New member
Dzięki za info o domenie, ale już sobie o tym gościu zdążyłam poczytać. Mi zależy na info o telewizorach - chyba chińskie, ale potrzebuję więcej szczegółów... Przecież z kosmosu ich nie sprowadził??
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jakiś taki generyk z doczepionym logo nieznanej firmy. Nie udało mi się znaleźć żadnego testu 42" LCD... To może o czymś świadczyć...
 

marshal83

New member
Odświeżając temat szukam taniego telewizorka dla babci.
Natrafiłem na LEVEL 6124 699pln w Realu.
Pani zapewniała mnie ze to dobry telewizor na matrycy Samsunga.



Ktoś miał styczność z tymi telewizorami???, bo powiem szczerze, że na 1 rzut oka jak na te parametry to cena jest bardzo ok. Ale nigdy nie wiadomo co to za wynalazek (firma polska podobno).
A nie chciał bym, żeby biedna babcia wyrzuciła pieniądze w błoto.:confused:
 

marshal83

New member
Właśnie niekoniecznie nieznane musi być gorsze. Nie ocenia sie książki po okładce. To troche tak jak z firma Manta... wszyscy mówili Tescowy shit. A jak sie marka wyrobiła, robia tanie i niektóre modele nawet całekiem dobre, ba nawet przebijające sprzety dużo droższych producentów, chodzi mi tutaj naprzykład o odtwarzacze divix. Tak samo może być z tym LEVEL'em. Gdyby miał by to być sprzęt dla mnie to kupił bym go zaryzykował i zobaczył. Ale, że ma być to telewizor dla babci za jej pieniądze to już nie jestem taki odważny co do eksperymentowania. Szkoda, że nikt nie może się wypowiedzieć w praktyce opartej o własnym doświadczeniu z tym sprzętem. Bo takie domysły internautów są akurat żadnym wyznacznikiem. Z całym szacunkiem do internautów.
 
Z

zerga

Guest
nikt sie nie wypowie bo nikt tego nie kupi a manta miala jeden plus wszystko czytala reszta pozostawia wiele do zyczenia:cry:
 

marcinkoleksl

New member
nie wiem w czym manta przebija markowych producentów. miałem styczność ze sprzętem manty i z racji zawodu ich serwisem i nie powiem - dno, to mało powiedziane, nikogo nie urażając. lepiej dołożyć ta stówkę, czy dwie i mieć spokój. napisz w jakiej cenie możesz mieć ten model? w sieciach rtv masz co rusz promocje i można coś normalnego znaleźć w podobnej cenie.
 

carl

New member
Ja posiadam tv tej marki z tym, że 32 calowy (LEVEL 6132). Kupiłem go w styczniu i oglądają go dzieciaki (telewizja SD). Przez ten cały czas żadne z nich nie zgłosiło jakiegokolwiek problemu: obraz jest, dźwięk jest, pilot działa.

Wszystko zależy od tego, czego się od telewizora oczekuje.

Być może teraz, w tym przedziale cenowym będą również oferty z logo znanych producentów (ja kupowałem najtańszy możliwy).
 

marshal83

New member
LEVEL... odpuściłem... będąc w realu u przyglądając mu się jeszcze raz z bliska tym razem świecił, obraz miał rozmyty kolory poszarpane tak jakby była uszkodzona matryca. Fak że zasilany był z rozdzielacza EURO na 8 wejsć (zmieniałem kable efekt ten sam) może tylko Euro zlącze było rozwalone w każdym razie odstraszyło mnie to troche. Tak samo naklejka, że ten telewizor nie spełnia norm (niepamiętam jakich) ale tylko na nim była ta naklejka! W końcu zdecydowałem się na LG 26LK330... nie znalazłem recenzji na tym forum aczkolwiek z tego co udało mi się znaleźć w necie są same pochlebne opinie, kupiłem go za 970zl co dziwne zaaz po moim kupnie cena podskoczyła o 80zl na stronie :) pewnie kończą im się zapasy czy coś.
Sklep internetowy NET-S Gdynia 26LK330 LG 26LK330 26'' (66m) Black/ HD Ready / 1366 x 768/ 70.000:1/ 5,2ms (GTG)/ USB2.0 (Mp3/Jpeg/DivX)/ HDMI x1 / DVB-C DVB-T (MPEG-4)

Z tego co wyczytałem ładnie swieci no ni ma USB... będę nagrywał babci niemieckie westerny na divixach :p Tunery DVB-T, DVB-C troche przekroczyłem budrzet, no ale w koncu 26'. Szkoda że niejest Full HD, w podobnej cenie był orion Full HD (LED 26'' ORION TV26LB900 FullHD Mpeg4) ale z tego co wyczytałem recenzje takie sobie dziwna matryca, wiele ludzi sie skatrzyło.... A wracając do tego LG'ka to przy tych rozmiarach 26' Full HD, chyba nie jest zbyt sensowne(zauważalne) a za to analog powinien lepiej wyglądać (analog kabel UPC). Dzieki wszystkim za pomoc( uwagi) rozpisałem się troche ale chciałem zamknąć temat kupna LEVELA i poinformować co niektórych o swoim wyborze. THX:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dajcie sobie spokój z pseudo markami level, thomson, funai, tcl, unitron, itp. SMutna prawda jest taka, ze są tanie ale nie warto, bo tego nie da sie ogladac. To zwykla chinszczyzna, skladaki, z beznadziejnymi tunerami. Owszem, często ładnie, a nawet ładniej wyglądją od dobrych odpowiedników markowych, ale to własnie tym takie marki chcą przyciągnąc nieświadomych klientów. Dobry porducent nie musi (ale czesto zapomina, że jednak moglby sie troche bardziej postarac) przyciągac klientow wygladem swego produktu. Oczywiscie jak zwykle jest też druga strona medalu, bo czesto dobry znany producent wpuszcza drogi produkt zupelnie nie wart swojej ceny. Owszem, Mozna trafic na dobry egzemplarz firmy Kogucik, bezawaryjny, ktory posluzy lata, tak samo jak trafic na porazke kupujac markowy produkt, ale jakie gdzie ryzyko to juz sami sobie odpowiedzcie.

Ale wracając do tematu, parametry tu nic nie pomogą.
Kolega juz tak kupil 3 telewizory No Name i porazka to malo powiedziane. Na zwyklej antenie analogu nie da sie ogladac, bo sniezy itd, a na mpeg4 tak rwie i zacina, ze szkoda gadac. Natomiast np. jego Samsung z salonu sprawuje sie ok przy tym samym sygnale.

Ja tez dobre kilka lat temu, kiedy tv lcd dopiero wchodzilo do sklepow skusilem sie na promocje Funai. 3 dni i trzy egzemplarze musialem zwracac az w koncu poprosilem o zwrot pieniedzy, dolozylem do lepszego i dopiero dalo sie normalnie ogladac.

Inny przyklad. Kiedyś widze w markecie ładniutki maly 24 albo 26 cali telewizorek, w sam raz do kuchni, jakiejs tam marki TCL, czy TLC, w moim guscie, ramka ze szczotkowanego aluminium (cos w stylu grundigow lub Sony X3500 z przed lat), led cienki, ale obraz byl wylaczoy, pan stwierdzil, ze nie moze podlaczyc, nie ma instrukcji, a krtonu nie chce mu sie szukac. Wrocilem do domu, zajrzalem do internetu i okazalo sie, ze pierwszy link jaki mi wyskoczyl to jakies forum oburzonych uztkownikow tej marki, awaria i problemy za awaria. Dalem sobie spokoj.

Kolejny przyklad Manta. Kupielm kiedys tesciom pod choinke najtanszy odtwarzacz DVD za 99 zł. Nie ogladają filmow, moze 2 razy w roku, jak cos im kupimy( ;)) wiec pomyslalem im wystarczy i tak beda sie cieszyc. Zalety: odtwarza wszystkie formaty, divixy itd, ale obraz to porazka, niemal jak z VHSu, wykonanie, jakosc plastiku, pilot itd to ponizej normy, czysta abstrakcja.

Kolezaka z pracy kupila najtanszy odtwarzacz mp3 manty, po kilku dniach zepsul sie wyswietlacz, o jakosci dzwieku nie wspomnę.

Jak ktos chce wydac 1000 zl za bubel zamiast 1500 za markowy np. 32 cale to albo jest masochistą i chce sie meczyc z beznadziejnym obrazem, albo bogaty, bo i tak wyrzuci i kupi lepszy. Nie warto tak oszczedzac i łapać się na pseudookazje marketowe. Jak nie mam na dobry sprzet to nie kupuje wcale, czekam aż dozbieram. Inaczej, to tylko pozorna oszczędnośc a w praktyce wyrzucenie pieniędzy.

Sa dwa dobre powiedzenia pasujące do tematu: Chytry dwa razy traci" oraz "Jestem za biedny by oszczędzac"
 
Ostatnia edycja:

Leon45

New member
W końcu zdecydowałem się na LG 26LK330... nie znalazłem recenzji na tym forum aczkolwiek z tego co udało mi się znaleźć w necie są same pochlebne opinie, kupiłem go za 970zl co dziwne zaaz po moim kupnie cena podskoczyła o 80zl na stronie :) pewnie kończą im się zapasy czy coś.

Witam.
Możesz po krótkim czasie powiedzieć jak się sprawuje ten LCD, mam zamiar sprawić sobie (musi być 26") do kuchni chciałbym poznać Twoje spostrzeżenia.
Szukam wszędzie ale wybór wśród 26" jest bardzo znikomy, teraz ten model można trafić za 950 zł.
Będę wdzięczny.
 

radekko

New member
Level 5032

Dajcie sobie spokój z pseudo markami level, thomson, funai, tcl, unitron, itp. SMutna prawda jest taka, ze są tanie ale nie warto, bo tego nie da sie ogladac. To zwykla chinszczyzna, skladaki, z beznadziejnymi tunerami.
A ja zaryzykowalem, LEVEL 5032, LED. Matryca całkiem OK, z samsunga, co prawda z niższej półki (HDready i 8ms czas reakcji) ale całkiem przyzwoicie się ogląda, zarówno kanały naziemnej DTV jak i cyfrowy polsat (po hdmi). Dysk czyta nawet 1TB i to w NTSF (dysk przeznaczony na usb 3.0)!
Wiekszosc plików z filmami czyta bez problemu (zdecydowaną większość).
Obraz jest dosyć ostry a mozliwość dostrojenia sprawia, że i zwolennik jaskrawości jak i stonowanych barw dostosuje sobie obraz pod gust.
Dźwięk też OK.
Co do awaryjności czas pokaże.
Są i minusy:
1. nagrywanie PVR tylko na dysk z systemem plików FAT (16 lub 32)
2. w czasie nagrywania nie można włączyć innego źródła obrazu (nie mozna nagrywać DTV i ogladać kablówkę przez hdmi)
3. Słabe wychwytywanie sygnału pilota przez odbiornik, (wymiana baterii nic nie dała) czasem i 3 razy trzeba przycisk podusić, naszczęście telewizor jest przeznaczony pod tuner satelitarny
4. estetyczne ale nie praktyczne rozmieszczenie części złączy (dostęp do nich "od dołu)
 
Do góry