lepszy amplituner, czy wzmacniacz stereo a może oba???

dredsons

New member
Bez reklam
Posiadam amplituner Yamahy RX-V1065+ kolumny MA BR6 fronty i surroundy boczne MA BR2, jeżeli chodzi o kino domowe to zestaw sprawuje się bardzo dobrze, co do stereo to mogłoby być lepej,moje pytanie jest takie ,czy wymienić amplituner na ten z lepszym stereo ,czy zostawić to co mam i kupić wzmacniacz stereo.Mój budżet w przypadku wymiany amlitunera to 4500zł. na wzmacniacz stereo przeznaczyć mogę max 2000zł. Jakieś pomysły????
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Za 2tyś kupisz wzmacniacz, któremu w stereo nie dorówna żaden istniejący amplituner Kina Domowego w tej cenie. Wymiana amplitunera nie ma sensu.
 

lgawron

New member
to ja sie podlacze: czy jest jakis patent ktory pozwoli na zakup osobnego wzmacniacza do stereo i podlaczenie wszystkiego tak by dzialalo z jednym kompletem glosnikow?

Obecny zestaw: onkyo 507 + klipsch f3 set.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozwiązania są dwa: ampli z pre-outem (albo pod wyjścia głośnikowe podpiąć dzielnik napięcia) plus wzmacniacz z main-in.
Drugie to zwykły mechaniczny przełącznik do audio (polecane do stereo, aby nie puszczać dźwięku przez zwykle badziewny przedwzmacniacz taniego amplitunera).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lgawron

New member
szybki przeglad przez net mowi, ze ludzie takie zabawki najczesciej dlubia sami.
Jako, ze ja lutownica moge sie najwyzej profesjonalnie poparzyc wolalbym cos takiego kupic. Czy ma ktos jakis pomysl gdzie?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Poszukaj na tym forum. Temat sprzed dwóch lat, czy jakoś tak :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dredsons

New member
Bez reklam
Czego brakuje w brzmieniu zestawu?
Kupiłem niedawno Squeezeboxa Touch i po podłączeniu optykiem do mojej Yamahy pliki FLAC nie brzmią tak jakbym tego chciał.Kupując amplituner bardziej zależało mi na kinie domowym ,czasy się zmieniły i potrzebuję dobrego stero.Więc albo amplituner ,który dobrze poradzi sobie w stero albo wzmacniacz do którego podłączyłbym Squeezeboxa Touch.Jeżeli znacie ciekawe modele to proszę pisać

Za 2tyś kupisz wzmacniacz, któremu w stereo nie dorówna żaden istniejący amplituner Kina Domowego w tej cenie. Wymiana amplitunera nie ma sensu.
Tylko że na amplituner mogę wydać około 4500zł. a nie jak piszesz 2000zł.Podaj jakieś modele wzmacniaczy wartych uwagi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
żaden wzmak - dołóż 2 tysiaki i kup studyjny odsłuch - dołóż kolejne 2 i kup system 2.1 i możesz jakiekolwiek g...nie stereo na wzmakach w tej cenie schować do piwnicy......za 3 koła masz bardzo dobre stereo - za 2 bardzo dobry sub - w muzyce to zabije

ps.wzmacniacz pomijamy bo to wszystko sprzet aktywny(z wbudowanym wzmacniaczem , prawdziwym b-wiringiem i bi-ampingiem i profesjonalna zwrotnicą a nie syfem z amplitunera nie wartym uwagi)
 
D

Deleted member 141725

Guest
Tylko że na amplituner mogę wydać około 4500zł. a nie jak piszesz 2000zł.Podaj jakieś modele wzmacniaczy wartych uwagi

Jeżeli wzmacniacz stereo do 2 tysięcy to i tak miałem na myśli, że zagra lepiej niż jakikolwiek amplituner KD za 4,5 czy 6 tysięcy. Wszystko zależy czego słuchasz ale warto zastanowić się nad:
AA MAP105, CA AZUR 650, NAD C355.
Sam w zeszłym roku po ok 5 latach z Kinem Domowym sprzedałem wszystko i kupiłem stereo. Niebo a ziemia słuchając muzyki - filmy z kolei oglądam sporadycznie (kilka w miesiącu) więc daje radę, a muzyki słucham codziennie.
 

dredsons

New member
Bez reklam
Najbardziej w stero zleży mi na dobrym brzmieniu sekcji rytmicznych, a w szczególności perkusji jako początkujący "bębniarz" na tym najbardziej mi zależy ,muzyka różna w większości :blues,rock,metal. Kolumny które mam bedą odpowiednie? ,czy czeka mnie wymiana.Pokój mój ma około 37m/2, wysokość 3,30m.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
BR6 jak dla mnie to bardzo udane kolumny. Jeżeli z tą Yamahą odpowiada Ci ich dźwięk to wiedz, że z nowym wzmacniaczem będzie znacznie lepiej. Pomieszczenie masz spore i wszystko zależy od ustawień głośników i akustyki pomieszczenia - ale dla pocieszenia powiem że właśnie ten model ma mój dobry znajomy w salonie z otwartą kuchnią o łącznej powierzchni 48m2 (ok 130m3) i dają radę :)
 

dredsons

New member
Bez reklam
Odpowiadają w kinie domowym, nie wiem jak w stereo.Najbliższy odsłuch mam we Wrocławiu, 100 km od mojej mieściny i jadąc tam muszę mieć coś na oku.Nie przeciągając tematu, potrzebny konretny model wzmacniacza , do którego podłączę optykiem Logitecha Squeezeboxa Touch.Kolumny BR6 zostawię, może uda mi się naciągnąć budżet do 3000zł. czekam na propozycje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dredsons

New member
Bez reklam
Raczej tak, lecz jeszcze nie jestem zdecydowany,muszę troche poczytać nie tylko na tym forum.Problemem jest brak odsłuchu,będzie to pierwszy wzmacniacz stero ,zawsze muzyki słuchałem z amplitunera, niekońecznie najlepszego, nie chcę póżniej żałować.
 

dredsons

New member
Bez reklam
blackninja,napisz na pw ,ile kosztowałby mnie Naim NAIT 5i-2 z wysyłką.Choć mam jeszcze trochę czasu ,chcę wiedzieć na czym stoję.
 
Do góry