Lepszy ampli czy lepsze kolumny ?

gregory65xe

New member
Witam,
Przeglądałem już dużo na różnych forach, ale rozwiązania jeszcze nie udało mi się odszukać.
Pokój ma 18 m2, na razie biorę pod uwagę kolumny stereo, później coś się dokupi do kina, zestaw będzie głównie do tv, stereo, FLAC, MP3 czasem filmy.
Muzyka to głównie rock, rock klasyczny, wczesny metal, 80'S, elektroniczna, czasem pop.

I teraz pojawiają się wątpliwości co wybrać, budżet około 3.000 zł
Lepsze kolumny to gorszy amplituner, i vice versa.
Moje propozycje z których prawdopodobnie coś wybiorę:

1. Yamaha RX-V473 + Roth Oli 30 ( Magnat Quantum 655),
2. Pioneer VSX-527 + Roth Oli 30 ( Magnat Quantum 655),
3. Pioneer VSX-827 + Roth Oli 30 ( Magnat Quantum 655),

a może:

4. Yamaha RX-V673 + Heco victa 501 (MAGNAT MONITOR SUPREME 1000),
5. ONKYO TX-NR579 + Heco victa 501 (MAGNAT MONITOR SUPREME 1000),
6. Denon AVR-1713 + Heco victa 501 (MAGNAT MONITOR SUPREME 1000),

Czekam na opinię.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w takim wypadku najlepiej sprawdzi się zasada lepsze kolumny, raczej nie ma sensu wybierać opcji lepsza elektronika gorsze kolumny, no chyba że ktoś się nastawia na więcej bajerów a nie na dobry dźwięk. Moim zdanie najlepsza zasada to elektronika i głośniki na tym samym poziomie, bądź lepsze kolumny od elektroniki :). U Ciebie tylko kwestia czy ampli budżetowe dobrze napędzi Roth Oli 30 które są dobrymi kolumnami i czy wykorzystasz ich potencjał
 

gregory65xe

New member
Dzięki za opinię, kolumny mam powiedzmy wybrane 'Roth Oli 30' więc teraz co zagra lepiej:

1. Yamaha RX-V473
2. Pioneer VSX-527
3. Pioneer VSX-827
4. jakieś sugestie...
 

mors111

Active member
Bez reklam
i to dobry wybór

pozostaje jeszcze Onkyo 509/579 - ma funkcje sieciowe ( DLNA , radio internetowe ... )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
ja pewnie też , ale kolega pisał że "później się coś dokupi" czyli resztę kolumn zapewne i z subem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gregory65xe

New member
Zestaw będzie stopniowo rozbudowywany, ale dalej szukam idealnego rozwiązania jeśli kupię ONKYO TX-NR579 lub Denon AVR-1713 to na zostanie tylko na Heco victa 501, a jeśli np. Yamaha RX-V473 lub Pioneer 527 to wystarczy na Roth Oli 30, tylko co lepiej zagra ??
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ty musisz zadecydować - kupujesz ampli (stawiam na Yamahę) a potem ampli "pod pachę" i do salonu na odsłuchy kolumn, który dźwięk będzie ci pasował te kolumny kupujesz, i nie bój się decydować - dźwięk, który pasuje "Kowalskiemu" tobie może zupełnie nie odpowiadać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny Heco Victa wyglądają bardzo ładnie szczególnie w wersji Rosewood jednak ich dźwięk jest lekko dudniący na co uczulam przy ewentualnym wyborze
 

gregory65xe

New member
Roth Oli 30 to już wiem na pewno, a jeżeli chodzi o ampli to na dzisiaj lekka przewaga po stronie Pioneer 527. Muszę jeszcze dorwać grudniowe wydanie "Audio" (rms.pl/amplitunery/przeglad-prasy-grudniowe-wydanie-audio-12/2012)
 

Dig

New member
A jak ma się np. Onkyo 414 do 579? Bo słuchałem 414 i właśnie Yamahy 473 z głośnikami monitor audio mr4 (budżet też 3000 i tez poki co ampli + fronty). I jakosciowo muzyka i z 414 i yamahy była podobnie dobra. Onkyo jest jednak mocniejszy od yamahy.
 

mors111

Active member
Bez reklam
579 w porównaniu do 414 ma:
- troszkę więcej wejść
- jest 7.1 lub 5.1 w bi-ampingu
- ma troszkę większy zasilacz

i oba te modele też będą mocniejsze od Yamahy , która to gra zdecydowanie inaczej
pamiętaj że mocniejszy zasilacz lepiej wysteruje głośniki

Yamaha 4.. to drugi model od dołu po modelu 3..
Onkyo 579 , ma po drodze kilka niższych modeli 313,414,548,509

ja bym brał 579 , można go odpowiednio poustawiać aby w pełni zagrał dobrą dynamiką dźwieku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gregory65xe

New member
Na placu boju pozostały dwa ampli, tylko teraz powiedzcie który wybrać:

1. Pioneer VSX-827 (7.1) podobno jest prawie identyczny jak VSX-922 ale z niższą ceną :-o,
2. YamahaRX-V473 (5.1) dużo więcej można o nim wyszukać.

Jeśli mielibyście wybierać z tych dwóch to który ?? Cena podobna, a jak to gra przede wszystkim w stereo, a na drugim planie w kinie.
 
Do góry