Lenovo y550 -> Denon x2000 - co z DTS-HD?

maku99

New member
Witam,
Sprawdziłem kilka wątków, problemów z dźwiękiem itp w podobnej konfiguracji, ale nie znalazłem informacji, która by mi pomogła - dźwięk jest i stereo i 5.1 itp. ale brak DTS-HD

Krótko mówiąc:
1. Film ma dostępną ścieżkę DTS-HD
2. W ustawieniach kodeków K-Lite zaznaczam odpowiednie opcje
3. Po podłączeniu przez HDMI we właściwościach urządzenia odtwarzającego nie widzę obsługi DTS-HD (i tu jest najprawdopodobniej problem)
- na screenie starałem się pokazać wszystkie istotne informacje/konfiguracje
b428d0eeb2616.jpg.html

4. Przy powyższych ustawieniach na wyświetlaczu denona mamy DTS (bez HD)

Czy jest możliwe aby przesłać DTS-HD z laptopa do Denona X2000?
Czy to zależy od karty dźwiękowej ?
 

Jam Nius

piszę
Powinna być taka możliwość, w programie i systemie włącz tryb przepuszczania dźwięku. Jeszcze zasadnicze pytanie, czy ampli pokazuje oddzielnie DTS i DTSHD?
 

maku99

New member
Jeszcze zasadnicze pytanie, czy ampli pokazuje oddzielnie DTS i DTSHD?

Ooo tu mnie zaskoczyłeś, nie pomyślałem o tym.

Przejrzałem jeszcze wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/...pc-formatu-dzwieku-dts-hd-master-audio-2.html

Zainstalowałem PotPlayer, kombinowałem na różne sposoby i tak na prawdę nie wiem, czy ampli odtwarza DTS czy DTS-HD (być może własnie na wyświetlaczu nie ma rozróżnienia).

No ty chyba tyle w tym temacie...
 

wysio

Member
Bez reklam
Sprawdziłeś oczywiście, czy komputer obsługuje ten format dźwiękowy? Z drugiej strony jeśli w materiale ze ścieżką dźwiękową jedynie w formacie DTS HD słychać dźwięk, to jest ok. W innym wypadku był by tylko szum, lub cisza.


Wysłano poprzez Tapatalk
 

maku99

New member
Wedlug info (zobacz prosze na screen w pierwszym poscie - kliknij, link dziala)
Mamy DTS-HD, DTS + 2xDolbyDigital. Zastanawia mnie, czy we wlasciwosciach, w obslugiwanych formatach powinno byc DTS-HS obok DTS czy jedno zawiera sie w drugim - tez na screenie widac.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wedlug info (zobacz prosze na screen w pierwszym poscie - kliknij, link dziala)
Mamy DTS-HD, DTS + 2xDolbyDigital. Zastanawia mnie, czy we wlasciwosciach, w obslugiwanych formatach powinno byc DTS-HS obok DTS czy jedno zawiera sie w drugim - tez na screenie widac.


Daj pure direct na ampli powinno wykryc automatycznie. Ja odtwarzam z media player standard z lava codec. Jezeli program widzi sciezke to jesszcze ustaw we wlasciwosciach audio konfiguracje 5.1/7.1. Co wiecej zalezy z czego puszczasz sygnal hdmi czy optyk.

Daj znac pzdr
 

maku99

New member
Hej,

NO wiec tak. Lapka z Denonem podpinam przez HDMI (1.4) . Ścieżka + ustawienia w sterownikach jak na screenie.

Czy to Pure, czy Movie na wyświetlaczu mam DTS AUX (lub DIRECT AUX przy Pure Direct). Klikamy status na przednim panu i mamy takie informacje:
Sig. DTS
fs: 48kHz
Format 3/3/.1
H=Front/D=None

Moze problem tkwi w formatach kodowania (screen2) - brak DTS-HD
 

Attachments

  • hdmi.jpg
    hdmi.jpg
    322,9 KB · Wyś: 29
  • hdmi2.jpg
    hdmi2.jpg
    256,2 KB · Wyś: 26
Ostatnia edycja:

maku99

New member
No to chyba juz wszytko jasne. Wygląda na to, ze mój stary GF 240M nie wypuści dźwięku DTS-HD:

Na innym forum znalazlem info o GF 240M:

...Czyli z tego co wynika, to Twoja karta nie posiada Bitstream HD audio, czyli z lapka nie uzyskasz dźwięku ani DTS HD, ani Dolby True HD.

....Skoro laptop ma GT240 to powinien wypuścić wielokanałowy PCM po HDMI (mój wypuszcza z ze słabszej karty GT220).To jest jak najbardziej dźwięk HD.
Ustawiasz w opcje w windows i TMT 3 i masz HD audio.Nie zapalą się lampki w amplitunerze ale zagra jak trzeba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry