Legalny zakup filmow hd w formacie mkv

daano81

New member
Witam
Ciekawi mnie jedna rzecz. Otoz jestem fanem filmow HD, posiadam projektor full hd i jakis czas temu zakupilem sobie fajny odtwarzacz multimedialny Omega Screenplay 1TB.
Na poczatku kupowalem filmy na bluray i ogladalem przez podlaczona konsole PS3, jednak w momencie gdy kupilem wyzej wspomniany odtwarzacz multimedialny stwierdzilem ze zamiast kupowac filmy na bluray i sobie zajmowac sporo miejsca, wolalbym kupowac filmy przez internet w formacie MKV jak to np bylo na stronie filmyhd.net. Sciaganie z takich stron to oczywiscie piractwo, ja sciagnalem jedynie filmy ktore posiadam oryginalne na bluray zeby przetestowac i musze przyznac niedosc ze obraz krysztal, dzwiek DTS to jeszcze w jednym pliku MKV. Dzieki takiemu rozwiazaniu mozna miec swoja kolekcje na dysku twardym bez koniecznosci zmieniania plyt Bluray.
Pytanie tylko gdzie mozna takie filmy legalnie kupic w formacie MKV. Wiem ze przez PS3 mozna kupic w PSstore jednak tam sa filmy tylko w hd ready 720.
Z gory dziekuje za pomoc
 

Bucek

Banned
dlugo tego nie bedzie a nawet jak to z 3x mniejszym bitrate niz to co jest na BLU .... nikt nie dopisci realnej konkurencji dla nosników BLU na rynek ...

a potem jest placz, ze piraci, ze kradna .....

jak nie potrafisz zaspokoic potrzeb konsumenta to sie nie dziw, ze konsument zaspokaja je tak jak potrafi :p
 

daano81

New member
Dokładnie też tak myślę ale nie rozumiem bo przeciesz na tym mogły by niezle wytwórnię filmowe zarabiać. Oprócz sprzedaży filmów na nośnikach bluray, sprzedawali by też filmy w formacie mkv, napewno wiele osób by było zainteresowana tak nabywać filmy. Co do mniejszego bitrate to jasne że może jakość nie byłaby identyczna jak na bluray ale nie wiele odbiegająca. Na wspomnianej przeze mnie wyżej stronie można było ściągnąć filmy które zajmują nawet 30, 40gb, były to prawie czyste obrazy bluray. Ja ściągnąłem kilka o wielkości 8gb, np helikopter w ogniu. Nie dość że obraz na 92 calach jak kryształ to jeszcze dźwięk DTS, co przy kinie domowym 5.1 Onkyo poprostu wgniata w fotel.
Przy coraz szybciej rozwijającym się internecie ściągnięcie pliku wielkości 8gb to wcale nie taka wielka sprawa.
Dlaczego uważacie że jeszcze długo takiego czegoś nie będzie przeciesz już można tak kupować np w PSStore czy mając APPLE TV z Appstore tylko Narazie niestety tylko w jakości hd ready 720, Google słyszałem że też coś takiego chce uruchomić. Poprostu brakuje takiej formy kupowania filmów w dużych internetowych sklepach jak np Amazon. No chyba że są tylko ja ich nie znam. Swego czasu w internecie czytałem artykuł że kilka amerykańskich wytwórni filmowych chce zacząć wypuszczać filmy na nośnikach flash i usb. Pod tym linkiem macie ten artykuł:
http://m.technologie.gazeta.pl/inte...i_Kingston_wprowadza_filmy_na_kartach_SD.html
Może coś w tej kwestii się ruszy a od takiego rozwiązania już bliżej do wypuszczania filmów HD w postaci jednego pliku MKV
 

szmyk

Member
Mam nadzieję, że szybko będzie można kupić legalnie filmy np. w formacie MKV.

Taka jest kolej rzeczy. Kiedyś też nie było muzyki i e-booków, a teraz są powszechne.
 

daano81

New member
Dokładnie uważam tak samo, kiedyś nikt by nie pomyślał że będzie jakaś inna forma utworów niż płyta cd, o kasetach nie wspomnę a teraz legalnie kupuje się muzykę przez internet w postaci mp3 a mimo to muzyka na płytach nie upadła, nadal artyści wydają płyty. Tak samo będzie z filmami, nie jest to jakaś wymyślona przyszłość, bo różnego rodzaju ripy bluray, gdzie obraz i dźwięk nie odbiega aż tak od oryginalnego nośnika bluray, dostępne są w internecie już od dawna, więc skoro takie coś już istnieje to krótką droga do zalegalizowania takiego czegoś na co czekam z niecierpliwością
 
Do góry