LED z matowa lub polmatowa matryca do 4000

thomas1208

New member
Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego LED

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~17m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie stał bokiem do okna
7.Jaki masz obecnie telewizor? plasma LG 42PQ6000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, D-Sub, reszte podlacze
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? C+
10.Jakie urządzenia? laptop, komórka
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? zadnej blyszczacej (glownie z tego powodu zmieniam tv)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, popularnonaukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko
16.Preferencje co do marki? bez znaczenia
17.Preferencje co do wielkości? 40" a najlepiej 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? lustro, slaba czern
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? roznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? tak, to ktore bedzie lepiej dzialalo w naslonecznionym pokoju

Czytam forum i jeslichodzi o mat to najlepiej oceniacie 40TL838 i 40LE830E, ale moga byc inne tylko pomozcie w wyborze. Czy wogole znajde cos matowego lub polmatowego w 42"?

Będę wdzięczny za Wasze opinie na ten temat.
 

thomas1208

New member
Mam 42" i wiem co to za wielkosc, dominuje w calym pokoju. Ta wiec jestem przekonany 42" i nic wiecej, ewentualnie 40" bo widze ze producenci zaczynaja pomijac rozmiar 42.
 

thomas1208

New member
A jesli chodzi o Sharpa, to w tej cenie to pewnie jakis quattron. I tu pytanie o te kolory, czy z C+ gdzie przewarzaja kanaly SD bedzie to dobrze wygladac. Troche tu przeczytalem ze to porazka, czy to prawda.
 

thomas1208

New member
Widze ze nie dowiem sie za wiele. Na szczescie mam troche czasu. Moze ktos mi powie czy w przyszlym roku wyjda na rynek jakies ciekawe interesujace mnie tv, przede wszystkim matowe 40" lub 42".
 

mateo85

New member
Sharp dobrze radzi sobie ze skalowaniem obrazu sd o to się nie martw do wyboru masz jeszcze sony hx750 oraz philipsa serii 5 z tego roku i tu już wybór należy do ciebie poczytaj trochę o nich będziesz miał porównanie.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

thomas1208

New member
Nie chodzi mi w Sharpie o skalowanie tylko o to o czym mowa w tych dwoch opiniach:
" kiepską jakość obrazu w SD, Fatalnie w Sharpie prezentowały się widoczne bardzo ostro i wyraźnie prążki na krawędziach , konturach obiektów widocznych na ekranie rozciągające się w poziomie na sąsiadujące otoczenie obiektu, zwłaszcza przy dynamicznych przejściach/zmianach obrazu"
"niestety ale Sharp nie daje sobie rady z odtwarzaniem w dobrej jakości obrazu sd, Objawiało się to silnymi poziomymi prążkami ciągnącymi się od krawędzi obiektów widocznych na ekranie"
Czy to ma faktycznie miejsce?
Sony hx tp juz chyba nie mat.
Zastanawiam sie na Philipsami ale slyszalem ze maja strasznie wolne menu, zmiane kanalow i multimedia. Czy to prawda?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Podepnę się pod temat, potrzebuję jakiś ciekawy telewizor z matową matrycą, jedyny typ który mi odpowiadał to Panasonic DT30, ale jest zbyt mały bo tylko 37".
Wymagania, matowa matryca i 42"+, max 60". Znajdę coś poza wymienianym Sharpem ?
 

thomas1208

New member
A moze mi ktos powie ktory tv bedzie lepiej tlumil odblaski na swojej matrycy: Toshiba 40TL838 czy Sharp 40LE830, bo jak na razie to te dwa wydaja mi sie najodpowiedniejsze.
 
Do góry