LED vs QLED

Chris_M

New member
Są to absolutnie te same modele.
Różnią papką marketingową.
[...]
To są te same telewizory i proszę nie rozpowszechniać mylnych informacji.
Wybacz, ale nie dostosuję się do Twojej prośby, bo jak na razie to nikt jeszcze nie wykazał, że to faktycznie są te same telewizory.

Stan obecny jest taki, że firma Samsung na swojej stronie podaje, że to są różne modele o nieco różnych parametrach, natomiast gość który najprawdopodobniej prowadzi sklep z TV i ma na magazynie kilka sztuk modelu 8002 lub ma zakontraktowaną dostawę tego modelu twierdzi, że pomiędzy tym modelem, a modelami 8042/8052/8072 nie ma żadnej różnicy.
Ja będąc na jego miejscu prawdopodobnie też bym tak robił :)

Jeśli nie ma różnicy w cenie, to ja tym bardziej bym brał model 8042/8052/8072, choćby ze względu na znacznie lepszego i droższego pilota.
Ale oczywiście każdy robi tak, jak mu rozum podpowiada :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum sa dużo lepsze ceny i to z pakietem.
Zaloguj się w klubie HDTV.
 

Chris_M

New member
Mam pytanie @ exik:

Na stronie https://www.videotesty.pl/recenzja/2125/test-telewizora-samsung-ue55nu8042-55-calowy-smart-tv/ można znaleźć taki tekst:
A teraz minusy - niestety obraz o niższej rozdzielczości, czyli zwykła telewizja nieco cierpi. Widać, że 55-calowy NU8042 gorzej sobie radzi z niższą paletą kolorów, pojawiają się przebarwienia lub przepalenia, pastelowe naleciałości i brak głębi. I mało ważne czy to jest animacja, oglądanie wiadomości czy filmów, praktycznie na każdym z tych materiałów byłem w stanie zauważyć tego samego rodzaju niedociągnięcia.
Czy zaobserwowałeś u siebie taki efekt?
Zastanawiam się co autor mógł mieć na myśli pisząc o "niższej rozdzielczości" i "zwykłej telewizji"?

Czy chodziło mu o SD, czy może jednak o FHD?
Bo ja jak na razie oglądam tylko kanały NC+ i nic lepszego w moim przypadku w grę na razie nie wchodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy od egzemplarza.
Może dostał tester z brakami, co się zdarza.

A Tobie na czym najbardziej zależy ?
Ile masz max kasy ?
 

Chris_M

New member
A Tobie na czym najbardziej zależy ?
Żeby głupio nie wydać pieniędzy ;)

Ile masz max kasy ?
Kasy mam wystarczająco na dowolny model, co nie znaczy, że jestem gotów tyle wydać.
Najbardziej by mnie interesował QE65Q9FN, ale jego cena na razie jest nie do zaakceptowania, dlatego zainteresowałem się tańszymi modelami.

Samsung na początek ustawił zaporowe ceny na telewizory QLED i testuje rynek stopniowo obniżając ich cenę. Ja na razie obserwuję te ceny, porównuję modele i czekam do grudnia, prawdopodobnie wtedy podejmę decyzję co kupić.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Żeby głupio nie wydać pieniędzy ;)

Kasy mam wystarczająco na dowolny model, co nie znaczy, że jestem gotów tyle wydać.
Najbardziej by mnie interesował QE65Q9FN, ale jego cena na razie jest nie do zaakceptowania, dlatego zainteresowałem się tańszymi modelami.

Samsung na początek ustawił zaporowe ceny na telewizory QLED i testuje rynek stopniowo obniżając ich cenę. Ja na razie obserwuję te ceny, porównuję modele i czekam do grudnia, prawdopodobnie wtedy podejmę decyzję co kupić.


Cena 65Q9FN jest bardzo dobra, w roku 2017 cena tego TV startowała by od 24 tyś ,podobnie ja cena SONY 65ZD9 który też kosztował 24 tyś jak wchodził do sprzedaży.
Nie licz że cena spadnie o wiele tysięcy na Q9FN
 

Chris_M

New member
Cena 65Q9FN jest bardzo dobra, w roku 2017 cena tego TV startowała by od 24 tyś ,podobnie ja cena SONY 65ZD9 który też kosztował 24 tyś jak wchodził do sprzedaży.
Wiesz, te rozważania przypominają mi dowcip o góralu, który chciał sprzedać psa za milion zł. W końcu mu się to udało, bo zamienił tego psa na dwa koty po pół miliona ;)

Nie licz że cena spadnie o wiele tysięcy na Q9FN
Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że ja NIE MUSZĘ kupować telewizora, bo mój stary TV wciąż doskonale działa :)
Mogę czekać i obserwować ceny, a jeśli pojawi się oferta, którą uważam za atrakcyjną, to dopiero wtedy kupię nowy TV.
I wcale to nie musi być koniecznie Samsung, bo konkurencja też nie śpi, lecz kombinuje jakby dla siebie wykroić kawałek z tego tortu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Wiesz, te rozważania przypominają mi dowcip o góralu, który chciał sprzedać psa za milion zł. W końcu mu się to udało, bo zamienił tego psa na dwa koty po pół miliona ;)

Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że ja NIE MUSZĘ kupować telewizora, bo mój stary TV wciąż doskonale działa :)
Mogę czekać i obserwować ceny, a jeśli pojawi się oferta, którą uważam za atrakcyjną, to dopiero wtedy kupię nowy TV.
I wcale to nie musi być koniecznie Samsung, bo konkurencja też nie śpi, lecz kombinuje jakby dla siebie wykroić kawałek z tego tortu.


Jasne, tez bym chciał kupić SLR AMG 630 w cenie Golfa
 

Chris_M

New member
Wiesz, jak kupowałem swój poprzedni telewizor (UE40D7000), to sytuacja była podobna.
Jak pierwszy raz go zobaczyłem w MM to się aż za głowę złapałem, bo kosztował 8 tysięcy zł.

To była wtedy kupa kasy i nawet tutaj na forum napisałem, że trzeba by na głowę upaść żeby tyle kasy dać za telewizor.

Poczekałem niecały rok i udało mi się go kupić za 4400 zł.

Cierpliwość popłaca :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystkie spadają o 50%.
Ale zawsze na koniec cena spada.
Czasem możesz nie zdążyć z decyzją ...
 

atryda

New member
U mnie ciag dalszy rozwazan ktory telewizor wybrac. Obecnie stanelo na Samsungu QE65Q6 ale jak zawsze... im dalej w las tym wiecej drzew.

Zabralem zone na wstepne ogladanie telewizorow i widze potencjal na przekonanie ja na OLEDa.
Najtanszy jaki znalazlem jest ok 2,5k poza budzetem: LG OLED65B7/C7

Dajcie prosze znac co sadzicie i czy jest sens dokladac hajs.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To extra, aprezentuj jej Philipsa 65Oled873 za 8499 zł z pakietem i z HUe.
Jak sprzedasz Hue na Allegro - wyjdzie Ci poniżej 8 tyś zł i to z pakietem.
A ambilight oczaruje żonę !
I masz extra wyposażenie i multimedia.
 

atryda

New member
W weekend wyciagne ja raz jeszcze do staurna i bede nad nia pracowal.
Smieszne jest jak zaczynasz myslec o zmianie tv bo widzisz cos fajnego za 4k, a finalnie konczysz 2x drozej :)

Powiedz mi prosze czemu Philips a nie LG? to czego na pierwszy rzut oka brakuje Philipsowi to:
- Smart TV (nigdy nie korzystalem z Androida i jedyne co wiem na szybko to brak HBO GO, ale to omine przez dekoder netii)
- Dolby Vision – nie wiem na ile jest to kluczowa technologia?

8499 zł z pakietem i z HU brzmi super dobrze, powiedz mi prosze co jest w pakiecie?
 

Chris_M

New member
Smieszne jest jak zaczynasz myslec o zmianie tv bo widzisz cos fajnego za 4k, a finalnie konczysz 2x drozej :)
Na tym właśnie polega marketing :)
Każdy myśli: telewizory teraz są tanie, więc sobie zmienię na lepszy. Tymczasem telewizory poniżej 4 tysięcy to w rzeczywistości jest barachło dla klientów, dla których cena jest jedynym kryterium wyboru, a dobry sprzęt zaczyna się dopiero w okolicy 8 tysięcy i sięga nawet 20 tysięcy :(
Ale większość klientów daje się na tę przynętę złapać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zawsze tak jest.
Wystarczy dobrze określić własne potrzeby i nie trzeba brać na zapas cenowy...
 

Dubek

Member
Bez reklam
Na tym właśnie polega marketing :)
Każdy myśli: telewizory teraz są tanie, więc sobie zmienię na lepszy. Tymczasem telewizory poniżej 4 tysięcy to w rzeczywistości jest barachło dla klientów, dla których cena jest jedynym kryterium wyboru, a dobry sprzęt zaczyna się dopiero w okolicy 8 tysięcy i sięga nawet 20 tysięcy :(
Ale większość klientów daje się na tę przynętę złapać.

Nie każdy daje się złapać na takie coś ale pomyśl że raz że nie każdego stać żeby sobie kupić tv za 8k a po drugie, nie każdy chce tyle wydać na takie coś jak telewizor.
 

Intenso

Banned
Na tym właśnie polega marketing :)
Każdy myśli: telewizory teraz są tanie, więc sobie zmienię na lepszy. Tymczasem telewizory poniżej 4 tysięcy to w rzeczywistości jest barachło dla klientów, dla których cena jest jedynym kryterium wyboru, a dobry sprzęt zaczyna się dopiero w okolicy 8 tysięcy i sięga nawet 20 tysięcy :(
Ale większość klientów daje się na tę przynętę złapać.
Niestety masz rację, dobre tv zaczynają się od 8000 w zwyż, niżej to jest totalna lipa
 
Do góry