LED TV, odległ: 2m, bez wi-fi, bez 3D, do 4k zł

huronpl

New member
Czołem koledzy.
Trochę czasu minęło od ostatniej mojej przygody z wyborem TV, teraz jest nowe mieszkanie i nowe możliwości (potrzeby). Jedną z nich jest wybór TV. Poniżej kilka wskazówek co do wymogów

1. Odległość od ekranu: 1,5-2m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: północny-wschód
3. Jak duży jest pokój: 6 m2 (sam pokój ma ze 30m2, ale kącik do tv ok. 6m2)
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy HD, sport
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Pod wieczór
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez.
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
9. Preferowana wielkość telewizora? do 50"
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Kablówka cyfrowa HD, playstation, laptop
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Głównie na wprost.
12. Czy ważne jest wifi ? NIE, mam podciągnięty Ethernet w ścianie
13. czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Okazjonalnie lub w ogóle
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? NIE
16. ma mieć 3D? NIE
17. ma mieć slot na karty SD? NIE
18. ma mieć tuner DVB-S? TAK
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: Komputer
20. Jaki masz sygnał: Cyfrowy (kablówka), cyfrowy (naziemna)
21. ile programów HD? Kilkadziesiąt
22. ma stać czy wisieć? Wisieć.
23.Rozdzielczość: Full HD
24.Na czym najbardziej Ci zależy: Brak smużenia, solidność, wąska ramka (lub bez)
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3
26. Dodatkowe informacje: bez preferencji marki, filmy i seriale 1080p z komputera, bez blueray'a

Budżet: 3-4k zł, uchwyt na ścianie już jest
Dzięki za porady.

Przeglądając forum widziałem, że jest sporo wątków, które rekomendują TV za taką kwotę, ale w większości z wi-fi, 3D, slotami SD czy USB. U mnie jest to zbędne. Dlatego może są jakieś, nawet starsze modele, które mają super obraz, brak smug i są bez tych wszystkich gadżetów a la smart TV.
Oczywiście, nie jest tak, że jak będzie miał wi-fi albo 3D to odpada, ale w ogóle mi na tym nie zależy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O stare modele będzie trudne. A nowe w wysokich klasach w większości są już z wyposażeniem.
Jeśli filmy Hd i sport to w pierwszej kolejności Panasonic 50St60.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
Dalej:
- Philips 50 PFL 5008 z ambilightem
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a.html
- Panasonic 50Et60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
- Sharp 50LE 752
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...jecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html
 

huronpl

New member
Dzięki Kiki!
Jest punkt zaczepienia, a w zasadzie klika. Tym sposobem zaoszczędziłeś mi kilkudziesięciu godzin dłubania w necie i zawężania listy modeli. A jak ktoś siedzi w tym na co dzień to z marszu wymieni kilka modeli właśnie...
Jeszcze raz dzięki!
 

BLACK_KNIGHT

New member
Do takich potrzeb jeśli ma to być lcd to tylko na matrycy typu va o dużym kontraście typu sony 50w8(42.47w8 jest na ips)ew coś z samsunga proponowanie tu tv z 3d pasywnym na matrycach ips jest nieporozumieniem takim samym jak oglądanie na tych tv filmów wieczorem bez światła
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma piernik do wiatraka?
Co ma wspólnego 3D z wieczorem ??
No proszę Cię....

I chyba nie doczytałeś !!!
16. ma mieć 3D? NIE
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ale wszystkie wymienione mają 3D i wifi. Nie ma dobrych tv bez bajerów, niestety.

42ST60, 47ET60, 47LA690S, 47W805,
 

BLACK_KNIGHT

New member
Ano ma bo na chwile obecną praktycznie wszystkie wyższe modele mają 3d a 90 procent tv z 3d pasywnym jest na ips.Matryce tego typu naprawdę według mnie bardzo średnio się nadają do oglądania wieczorami a już szczególnie bez światła ze względu na slaby kontrast i czerń.Fakt mają lepsze katy no ale napisane jest że do oglądania na wprost
 
Do góry