LED TV do 4500 pln, oprócz Philipsa!

Drakul_85

Member
Hej,

Salon około 25m2,
Telewizor do: Netflix, Xbox, Satelita.
Wielkość: 55 cali byłoby ok, Matryca 100hz - byłoby fajnie.

Budżet do 4500 pln

Ten śmieciowy 55pus8535 Philipsa oddaje po świętach. Wyleczyłem się z tej marki na zawsze.
Mam moduł cam+, muszę mieć możliwość edycji kanałów w TV, więc LG odpada.

Myślałem o Sony XG9505 ale ciężko go dostać. Jakaś alternatywa Panowie?

XH90 - czytałem opinie i ten FALD jest podobno słabiutki (mało punktów podświetlenia). Chyba, że ludzie przesadzają...

Pięknie dziękuję za porady :)

ps. jako ciekawostka "piękny" ekran Philipsa:
 

Attachments

  • IMG_20201222_191716.jpg
    IMG_20201222_191716.jpg
    145,9 KB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Sony masz jeszcze xh95, czytając opinie na forum jest to telewizor mniej problematyczny niż xh90, lepiej świeci, ma dodatkowo powłokę antyrefleksyjną i lepsze wbudowane głośniki, minus to brak hdmi 2.1 . Myślę że jak dobrze poszukasz to za 4500 kupisz ten model w 55 calach, ewentualnie nie dużo dopłacisz. Trochę większy koszt to Samsung Q90T w 55 calach, kolega fausto1 ma ten TV - tyle że rozmiar większy - i chyba nie licząc problemu z samowyłączającym się HDRem jest bardzo zadowolony. Został jeszcze Samsung Q80T półka niżej niż Q90T jak i XH95. Za 5000 masz wersję 65 cali , za tysiaka mniej dostaniesz 55 cali.
Salon masz spory, powiedz z jakiej odległości będziesz oglądał TV?
 

Drakul_85

Member
Około 2,5-3 metry.

Link nie działa, bo forum blokuje mi linki, nie wiem czemu...

Z Sony masz jeszcze xh95, czytając opinie na forum jest to telewizor mniej problematyczny niż xh90, lepiej świeci, ma dodatkowo powłokę antyrefleksyjną i lepsze wbudowane głośniki, minus to brak hdmi 2.1 . Myślę że jak dobrze poszukasz to za 4500 kupisz ten model w 55 calach, ewentualnie nie dużo dopłacisz. Trochę większy koszt to Samsung Q90T w 55 calach, kolega fausto1 ma ten TV - tyle że rozmiar większy - i chyba nie licząc problemu z samowyłączającym się HDRem jest bardzo zadowolony. Został jeszcze Samsung Q80T półka niżej niż Q90T jak i XH95. Za 5000 masz wersję 65 cali , za tysiaka mniej dostaniesz 55 cali.
Salon masz spory, powiedz z jakiej odległości będziesz oglądał TV?
 

Drakul_85

Member
A może zamiast tego Soniacza wziąć Oleda z 2018?LG LG OLED 55 B8? To podobne pieniądze... Dziwne że OLED nie jest droższy niż XH95...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cytat z tego testu Sat Kuriera co podałem wyżej
Po przeskanowaniu interesujących nas satelitów pozostaje nam udać się do zakładki menadżer kanałów, gdzie możemy posegregować kanały według własnych upodobań. Sporym mankamentem jest brak funkcji usuń kanał. Zamiast tego możemy co najwyżej nieinteresujący nas kanał pominąć.

Producent przewidział także opcję Fastscan, dzięki której mając moduł CAM CI/CI+ możemy pobrać gotowe listy kanałów operatorów platform satelitarnych. Wśród operatorów nie mogło zabraknąć rodzimych nadawców, czyli nc+, Cyfrowego Polsatu i n na kartę. Należy pamiętać w tym wypadku, ze lista jest ułożona wg operatora, i niestety nie możemy jej edytować. Niestety, przy obecnej wersji softu (z 03.01.15) nie ma możliwości ułożenia wspólnej listy kanałów satelitarnych i naziemnych. Problem ten zgłosiłem do producenta, który obiecał, że przy najbliższej aktualizacji usunie tę niedogodność. Telewizor stwarza nam możliwość ułożenia 4 list kanałów ulubionych, które tworzymy w zakładce menadżer kanałów. Kanały z list ulubionych niestety przyjmują numerację z listy głównej. Osobną kwestią pozostaje wywoływanie z poziomu magicznego pilota owych list. Żeby wywołać owe listy, naciskamy na przycisk LIST, a następnie na zakładkę FILTR, a dopiero na interesująca nas listę. Nieco to skomplikowane, ale można się przyzwyczaić. Inny sposób polega na najechaniu magicznym pilotem na prawy bok telewizora, aby wywołać listę kanałów (tyczy się to tylko wybranej już listy ulubionej!), którą możemy przewijać góra-dół owym kółkiem jak myszą komputerowa, o której już wspominałem.

Takich testów telewizorów jak robi Sat Kurier nam brakuje, szczegółowo opisane funkcje wyszukiwania i edycji programów DVB-T i DVB-S
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może zamiast tego Soniacza wziąć Oleda z 2018?LG LG OLED 55 B8? To podobne pieniądze... Dziwne że OLED nie jest droższy niż XH95...

No nie ryzykowałbym zakupu TV z 2018 roku, i to nie mówię dlatego że to OLED ale ogółem. Może być po zwrocie/serwisie/wystawce. Jeśli OLED to spokojnie zakupisz tegoroczny BX od LG.
 

SDman

Banned
Wszystko zależy od warunków w jakich porównujemy LCD vs OLED, nie bez znaczenia jest również jaki model OLED`a.
@Drakul_85 Jeżeli znasz wady OLED`a i je akceptujesz masz w super cenie LG CX, moim zdaniem warto dołożyć w stosunku do BX.
W MM obecnie jest ze 4980 - 450 na karcie do wydania przez rok
Sony XH95 i to jedyna alternatywa dla OLED`a jakbyś bał się problemów za 3-4 lata z OLED`em.
 

Drakul_85

Member
Wiem, że może to zabrzmi śmieszne, ale to menu w LG, ten pilot, to wszystko wygląda jak z jakiegoś chińskiego bazaru... Może niepotrzebnie się do tej marki zrażam... Miałem kiedyś ich LCD za około 1800 pln i sprzedałem po miesiącu, zacinał się ten ich webos
 

SDman

Banned
Bardzo duże odbicia -"czarne lustro" w domu :)
Pilota jedni uwielbiają inni nie np. na kółku do przewijania jest przycisk zatwierdzania, nie każdemu to odpowiada.
Systemu bym się nie czepiał, jest ok i nie ma problemów z Divx jak np. Samsung.
Odtwarza również "moje .m2ts" nagrane z kablówki, a np. Philips nie chce, no ale dodam tylko Philips.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Mniejsza jasność w OLEDach w pomiarach - tak. Jednak jeśli chodzi o efekt, to przez nieskończoną czerń, efekt HDR jest w OLEDach lepszy (wg niektórych) niż przy większej jasności w LCD.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ok, wady OLED: mniejsza jasność, mniejsza trwałość ryzyko powidoków. Coś jeszcze?

"Tęczowa" biel i w dodatku często brudna, mało szczegółów w ciemnych scenach, ale najgorsze są trwałe wypalenia, które mocno ograniczają użytkownika (żądnych statycznych obrazów, konieczność obniżenia i tak już nie najwyższej jasności, ograniczanie czasu działania TV itp.). Pod tym względem plazmy były dużo lepsze (powidoki się same regenerowały).
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Najważniejsze, po siedmiu latach czysto, przyznaję przez pierwsze 600h uważałem bo takie były zalecenia dla PDP ale potem -kompletnie jak leci
i bez żadnych "czyszczeń ekranu".
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość pisze, że warto dołożyć do CX, lepszy procesor. Nie kupij starego z 2018 roku, bo nie wiadomo po jakich on jest przejściach.
 
Do góry