Led tv 47-55''

crush00

New member
I całe to gadanie nic nie warte, bo i tak większość klientów w sklepach zachwyca się odbiorem Sammsungów, co potwierdza wybór małżonki założyciela tematu.

Do czasu kiedy przyniesie go do domu i podłączy pod antenę zbiorczą albo inna kablówkę. Ale wtedy już jest za późno.

...

No chyba, że zamierzają siedzieć i się gapić po 5 godzin dziennie na obraz demonstracyjny w HD. Tylko czy nie lepiej wtedy kupić jakieś tradycyjne dzieło sztuki, a za normalną kasę kupić TV do odtwarzania obrazków ruchomych...?
 

janusz

New member
Bez reklam
Wzruszyłą mnie Twoja historia. Słyszałem to straszenie od sprzedawców konkurencji już wile razy, na szczęćie mądrzy klienci w domu są zachwyceni.

PS. Nie wiem ile trzeba mieć oleju w głowie, żeby łączyć TV 50 cali z anteną dachową czy analogową kablówką. To już nie kwalifikuje się do leczenia.
 
Ostatnia edycja:

crush00

New member
PS. Nie wiem ile trzeba mieć oleju w głowie, żeby łączyć TV 50 cali z anteną dachową czy analogową kablówką. To już nie kwalifikuje się do leczenia.

Co nie zmienia faktu, że tak się dzieje. W Polsce jest wiele osób, które nie są specjalistami w tej dziedzinie (i wcale nie muszą być), ale liczą na fachową poradę, a w sklepach wielkopowierzchniowych często doradza im się to co "góra" karze bez wspominania o telewizji HD. Osobiście nigdy nie korzystam z podpowiedzi sprzedawców w sklepach wielkopowierzchniowych. Nie raz jednak słyszałem jak "doradca" odpowiadał na pytania typu:

- Czy ten TV jest dobry?
- Tak proszę Pana, najlepszy.
- To dlaczego tamten jest droższy?
- Bo tamten jest jeszcze lepszy.
- Czyli tego taniego nie warto?
- Ten tani też bardzo dobry.

Tego po prostu uczą na każdym szkoleniu handlowym. Nikt nie pyta: "A co pan chce podłączyć?" albo "ile czasu Pan spędza grając czy oglądając filmy HD". Liczy się to, żeby klient myślał, że ten na który patrzy i który mu się podoba to jest właśnie ten naj. A dla klienta często najlepszy jest ten, który zrobi najlepsze pierwsze wrażenie wizualne (całkiem tak jak dla pracodawcy/rekrutera aplikujący o pracę). A sposobów na zrobienie pierwszego wrażenia jest mnóstwo.

Przykładem może być MM. Wchodząc do marketu widzimy na samym końcu rzędy TV, jedne niżej drugie wyżej. Wśród 5 w danym rzędzie jeden świeci jak żyleta a reszta jakaś taka poblakła. Człowiek podchodzi najpierw do tego "żylety' i już ma w głowie, że z daleka ten jest naj. Idzie dalej i mało nie potyka się o wielkiego LCDka Samsunga, którego modeli przypadkiem wystawionych jest 10, a dziwnym trafem na samym końcu w rogu modeli Toshiby stoi... 2.

Czy to znaczy, że wszystkie modele Toshiby są do bani, a wszystkie Samsungi najlepsze? Nie. To znaczy, że Samsung najlepiej posmarował za to, żeby jego produkty stały w najlepszym miejscu i były najbardziej widoczne, bo ludzie Samsunga dobrze wiedzą jakie to ma znaczenie dla sprzedaży, czysty marketing. Dokładnie tak samo jest z marketami spożywczymi. Myślisz, że dlaczego chleb jest zawsze na końcu, a konkretne marki jogurtów na wysokości oczu albo przy samej podłodze? Z jakością ma to mało wspólnego.

To forum jest po to, żeby ludzie przy zakupie wiedzieli na co zwrócić uwagę. Skorzystali z opini tych, którzy albo mają odpowiednią wiedzę albo posiadają dany sprzęt. Dzieki temu nie przegapimy taniego TV o świetnych parametrach (wg kogoś) i nie napalimy się na przeciętny wyświetlacz, z ponadprzeciętną reklamą i takimi samymi cenami.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie pisz takich głupot bo stajesz się śmieszny: "Samsung najlepiej posmarował za to, żeby jego produkty stały w najlepszym miejscu i były najbardziej widoczne, bo ludzie Samsunga dobrze wiedzą jakie to ma znaczenie dla sprzedaży". Oznacza to, że ludzie Toshiby i innych firm to xxxxxxx nie mający pojęcia o rynku, no chyba, że chcą zbawić rynek telewizorów. Stoi 10 Samsungów przy jednej Toshibie, bo wstyd tą tandetę wystawiać i tyle, jak któryś sklep wystawi taki badziew to klienci idą do konkurecji, a sklep próbuje swoich sił na forum jak np. Kiki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz

New member
Bez reklam
A z tym to się akurat w 100% zgadzam, zawsze szukając konkretnego modelu może się okazać, że model firmy X będzie najbadziej odpowiedni. Nie ma tak, że ktoś ma patent na wszystko. To, że generalnie w wielu kategoriach Samsung jest najlepszy, oznacza tylko tyle, że w jeszcze większej ilości nie jest. A jego pozycja lidera to tylko chwila, konkurencji nie zabraknie, tym lepiej dla klientów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

crush00

New member
Nie pisz takich głupot bo stajesz się śmieszny: "Samsung najlepiej posmarował za to, żeby jego produkty stały w najlepszym miejscu i były najbardziej widoczne, bo ludzie Samsunga dobrze wiedzą jakie to ma znaczenie dla sprzedaży". Oznacza to, że ludzie Toshiby i innych firm to xxxxxxx nie mający pojęcia o rynku, no chyba, że chcą zbawić rynek telewizorów. Stoi 10 Samsungów przy jednej Toshibie, bo wstyd tą tandetę wystawiać i tyle, jak któryś sklep wystawi taki badziew to klienci idą do konkurecji, a sklep próbuje swoich sił na forum jak np. Kiki.

Akurat przytoczenie tutaj konkretnych nazw było przykładem, więc się nie unoś, bo Ci żyłka pęknie.

Dziwne tylko, że nagle we wszystkich marketach najbardziej wyeksponowane są te marki, które promują w danej chwili reklamy w TV i prasie. Poczytaj jak działa socjotechnika oddziaływania. Paradoksalnie łatwiej jest sprzedać dobrze promowany badziew niż w ogóle nie promowaną perełkę.

Pomyśl też jak bys zareagował, gdybys mając starego porządnego CRT poszedł do sklepu i zobaczył na jakimś LCD wyświetlaną kinówkę jakiegoś filmu. Ja bym sobie pomyślał "po co mi to" jak w domu mam lepszy. Tak samo wpływa się na opinię klienta. Stawia coś co ma zejść i podpina sygnał HD z filmem demo pokazującym najlepsze aspekty, a niwelującym to w czym sprzęt jest kiepski, a obok stawia się dla porównania jakiś inny TV z podłączonym analogiem albo wyświetlający jakiegoś DivX-a. I nie wmówisz mi, że w takiej sytuacji od razu trzeba brać tego z podłączonym blu-rayem, bo o niczym taka prezentacja nie świadczy. Rozsądny człowiek znajdzie prawdę, ale np. zwykły chłopek (nic im nie ujmując, bo w swoim fachu są najlepsi), poganiany przez stado dzieciaków kupujących jednocześnie Xboxa, nie myśli jak mu będzie odbierał sygnał z anteny na dachu czy przy zapodanu lipnych piratów. Bierze ten, który ładniej wygląda w sklepie. Pewnie nie jest świadom tego, że dał się nabrać na trik marketingowców i mógł mieć np. porównywalny TV za 80% ceny tego co kupił. Oby jak najwięcej takich nieświadomych, bo wtedy są z zakupu zadowoleni. Ja jednak wole wiedzieć, że jak zaproszę na mecz kumpli to nie będę się wstydził tego, że mój nowiusieńki sprzęt działa gorzej niż 5 letnia bańka kupiona za 1/3 ceny mojego. Wyszedłbym na idiotę wywalającego kasę w błoto.

Dzięki temu forum (i nie tylko temu) nie zaślepia mnie mania posiadania jedynego słusznego TV danego producenta. Łatwiej mi odseparować sprzęty, które przy zakupie nie będą wchodziły w grę (np. z powodu problemów z podświetlaniem, słabej obsługi DivX czy braku potrzebnych mi złącz)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dzięki konkurencji jest możliwy postęp i wolę żeby tak zostało. Bo firmy które kopiują zestawy - nie wnoszą nic do rozwoju.
 

Trutta

New member
Jako, że zakładałem temat to napiszę, że ostatecznie wybrałem UE55C7000 i będę z tym żył ;)
Powiem tak: obraz SD z kablówki w zależności od stacji i audycji dobry-rewelacyjny (jak na SD). Ogólnie SD wypadł duuuuuużo lepiej niż oczekiwałem. IMO nie było się czego bać.
Lookam właśnie film SD na Polsacie i nie jest dużo gorszy niż przeciętne DVD.
Tolkien na TVN HD - bajka, w przenośni i dosłownie :)
Dodam, że nie cackałem się jeszcze specjalnie z ustawieniami i justacją, za gorąco :))

Jedyny minus jaki widzę to nierówność podświetlenia + rogi podczas oglądania w ciemnościach. Jednak brałem to pod uwagę przy zakupie i nauczę się z tym żyć :)

Design (co oczywiście jest b.subiektywne): u mnie w domu - rewelacja, pasuje jak ulał. Z bose acoustimass + avr-1911 prezentuje się b.dobrze - subtelnie i mało krzykliwie. Gra piknie.

Reasumując, pewnie jestem mało wymagający ale z tego co widzę na ekranie jestem zadowolony i kupił bym go ponownie.

A... i jeszcze jednego nie dodałem, wahałem się czy 46 czy 55'' i.... teraz stwierdzam, że dla moich potrzeb i możliwości szkoda że nie było 65'' :)))
 
Ostatnia edycja:

12janek123

New member
Jako, że zakładałem temat to napiszę, że ostatecznie wybrałem UE55C7000 i będę z tym żył ;)
Powiem tak: obraz SD z kablówki w zależności od stacji i audycji dobry-rewelacyjny (jak na SD). Ogólnie SD wypadł duuuuuużo lepiej niż oczekiwałem. IMO nie było się czego bać.
Lookam właśnie film SD na Polsacie i nie jest dużo gorszy niż przeciętne DVD.
Tolkien na TVN HD - bajka, w przenośni i dosłownie :)
Dodam, że nie cackałem się jeszcze specjalnie z ustawieniami i justacją, za gorąco :))

Jedyny minus jaki widzę to nierówność podświetlenia + rogi podczas oglądania w ciemnościach. Jednak brałem to pod uwagę przy zakupie i nauczę się z tym żyć :)

Design (co oczywiście jest b.subiektywne): u mnie w domu - rewelacja, pasuje jak ulał. Z bose acoustimass + avr-1911 prezentuje się b.dobrze - subtelnie i mało krzykliwie. Gra piknie.

Reasumując, pewnie jestem mało wymagający ale z tego co widzę na ekranie jestem zadowolony i kupił bym go ponownie.

A... i jeszcze jednego nie dodałem, wahałem się czy 46 czy 55'' i.... teraz stwierdzam, że dla moich potrzeb i możliwości szkoda że nie było 65'' :)))



A powiedz jak po roku użytkowania? Miałeś jakieś problemy? I czy podłączałeś go do PS3?
Bardzo mnie to ciekawi.
 
Do góry