Led tv 47-55''

Trutta

New member
Witam

Proszę Was bardzo o poradę w kwestii kupna TV.
Od dawna noszę się z zakupem ale... zawsze są inne priorytety. Poza tym stara wysłużona bańka sprawowała się świetnie do tej pory. Niestety odmówiła teraz posłuszeństwa - i co najgorsze przed finałami PŚ. Nie chciałbym kupować czegoś przejściowego na czas mistrzostw ale już coś na dłuższy czas. Niestety z braku funduszy do tej pory nie śledziłem rynku TV. Bardzo bym był wdzięczny za podpowiedź co kupić aby było to w nowoczesne i bardzo dobre pod względem jakości.

Wielkość (47)52-55"
Najchętniej Full LED
W początkowym okresie będę oglądał tylko SD
Z czasem Bluray i może kablowy dekoder HD
TV będzie wisiał na ścianie więc wskazane by było aby był jak najcieńszy.
Cena nie jest specjalnie już w tej sytuacji istotna wezmę na raty :)

Będę ogromnie, OGROMNIE wdzięczny za poradę i zrozumienie.
Pozdrawiam
Trutta

ps.
Kiedyś podobał mi się bardzo SAMSUNG UE55B7000 ze względu na design ale to już chyba starszy technologicznie model.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Trutta

New member
OTO dane:


odległość od ekranu ? 4m
jak słońce świeci w pokoju ? telewizor będzie wisiał na południowej ścianie, tak więc słońce równolegle ale tylko bardzo rano i późnym popołudniem. IMO to nie problem po odległość TV od zachodniego okna to 10m
Jak duży jest pokój ? duuuuży
jaki masz obecnie telewizor? zepsuta wysokiej klasy bańka 29"
jakie programy najczęściej oglądasz? łoj i tu jest problem - najczęściej info, sport, dzieciaki bajki na zwykłej kablówce, już rozglądam się za tunerem HD w stylu AsterHD lub n-TV
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? cały dzień gra
preferowana wielkość telewizora? minimum 46, 52-55'' najlepiej
preferowana marka ? philips, sony, samsung
czego nie lubisz w telewizorach? zniekształceń formatu obrazu, przekłamania koloru, niebiałej bieli, smużenia, rozmycia obrazu nieostrości, artefaktów i sporo innych ....
jakie urządzenia będą podłączone ? na razie kabel antenowy, potem tuner HD, z czasem BR ale i tak duuuuużo kanałów SD (niestety nie ma ich nigdzie w HD)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% TV 10% inne
jakimi złączami ? nie wiem jeszcze, pewnie HDMI ale na razie mam tylko kabel antenowy :)
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ? brak na razie
ma stać czy wisieć ? teraz stać potem wisieć

jaka klasa cenowa ? do 12k ale im mniej tym lepiej


Z braku odzewu na forum :( już drugi dzień siedzę przy komputerze lub chodzę po sklepach i rwę z frustracji resztki włosów. Takie tam dyletanctwo + moje niezdecydowanie. Nie chcę kupować badziewia ale i trochę szkoda 10-12k zł przy takim użytkowaniu jakie zakładam. Mam nadzieję że z czasem wykorzystam możliwości takiego TV.
Interesuje mnie ogólnie możliwie najwyższej jakości odbiornik TV oraz akceptowalny obraz SD na nim. 3D - fajne ale nie decydujące bo do wykorzystania przeze mnie w przyszłości. Miło mieć taką możliwość ale nie jest to mus dodatkowo trochę szkoda pieniędzy na niedopracowaną nowinkę techniczną. Podobają mi się ogólnie telewizory wąskie.
Z tego co widziałem podoba mi się

Philips 52PFL9704H (zwłaszcza teraz przy mocnych rabatach) ale jest grubaśny ;) , SAMSUNG UE55C8000 - w sklepie miałem zastrzeżenia do barwy bieli i jasności, zbyt mocnego kontrastu, nie wiem może to da się jakoś inaczej ustawiać, SONY 52NX800 - w sony podobała mi się biel, kolory, ogólny mój subiektywny odbiór ale jak czytam to chyba jest słabszy w testach, 52LE820E - słabiej za design i kolorystykę choć ogólnie całkiem OK.


Co myślicie o tych trzech pierwszych modelach + warunki jakie podałem w opisie użytkowania ?
Inne propozycje i sugestie bbbbbb.mile widziane.

Pozdrawiam
Trutta
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 46WL753- Tv ze wszystkim. Najlepsza obróbka telewizji standardowej. Z FULL LED to najlepszy Tv w Polsce polecam: Toshiba 46SV685.
Ewentualnie z niższej półki Sharp 46LE820 lub toshiba 47ZV635.
Proponuję głównie Toshibę, bo korzystasz i będziesz korzystał z sygnału telewizji standardowej lub DVD. Na telewizji HD spiszą się poobnie wszystkie TV.
Z czterech metrów najlepiej 46cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostałbym przy wielkości 52" dla tych warunków. A model 52 LE 822 z pełnym wyposażeniem i po kalibracji robi duże wrażenie. Na prezentację w domu poprosiłbym jeszcze Toshibę 55WL 753 - też full wypas.
 

Trutta

New member
Wielkie dzięki za wskazówki, trochę mnie zaskoczyliście podpowiedziami choć wcześniej przeszukując forum zwróciłem uwagę na Toshibę. Patrzyłem na nią w sklepie (SV685) ale nie prezentowała się tam jakoś nadzwyczajnie. Jeszcze raz muszę spojrzeć. Jak patrzę na testy na zachodnich portalach to te TV otrzymują 60-80% pkt. Nie jest to wiele. Z czego to może wynikać? Poza tym czas reakcji matrycy to około 5-6ms więc sporo w porównaniu do modeli na które zwróciłem uwagę. Będzie miało to znaczenie przy eksploatacji?
Szperając po sklepach, dla podanych warunków sprzedawcy polecali mi przede wszystkim plazmę. Na razie machałem na to ręką i ich nie słuchałem bo nastawiam się na LED ale... zasiali ziarno niepewności. Mógłby mi ktoś jeszcze podsunąć propozycję dobrej, nowoczesnej plazmy dla podanych przeze mnie warunków (wiem wiem, że nie ten dział ale będę ogromnie wdzięczny) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 58V10 - plazma
Owe 5-6 ms to i tak poniżej granicy akceptacji oka.
Ale obecnie producenci postawili wszyscy bez wyjątku na szybkość obróbki cyfrowej procesorów ruchu.
Więc możesz spać spokojnie.
Prezentacja w domu najłatwiej określa i uświadamia potrzebną i oczekiwaną przez Ciebie jakość.
 

Trutta

New member
Byłem dziś z żoną w MM zobaczyć Wasze propozycje i... merytoryka poszła precz jak tylko żona zobaczyła plasterki Samsunga. Proszę doradźcie co z tego brać:

SAMSUNG UE55C7000 - 10000 od ręki - wybór żony :))
SAMSUNG UE55C8000 - 11500 od ręki
SAMSUNG PS50C7000 - 6000 nie wiadomo kiedy (skąd tak wielka różnica ceny względem LED?)
 
Ostatnia edycja:

crush00

New member
Byłem dziś z żoną w MM zobaczyć Wasze propozycje i... merytoryka poszła precz jak tylko żona zobaczyła plasterki Samsunga.

Heh, aj miałem ze swoja to samo ale powiedziałem:

"Poczekaj żono, pokażę Ci które są dobre jakościowo a Ty wybierzesz sobie jeden z nich, ten który Ci się najbardziej podoba"

Oczywiście zaprowadziłem ją na Sharpy, Toshiby i Philipsy, a jak mruczała, że grube to zaprowadziłem na plazmy i powiedziałem, że te są najlepsze i chyba taka kupimy. Od razu powiedziała, że woli Toshibę albo Philipsa i o samsungach czy LG już nie było gadania:p
 

Trutta

New member
Znaczy te co wymieniłem są znacznie gorsze jakościowo?
Patrzyłem te co i Ty, ale jednak design też ma dla nas znaczenie.
Z drugiej strony nie chciałbym kupować TV który ma istotne wady dlatego pytam o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czego nie lubisz w telewizorach?
zniekształceń formatu obrazu, przekłamania koloru, niebiałej bieli, smużenia, rozmycia obrazu nieostrości, artefaktów i sporo innych ....

Właśnie tymi rzeczami jest obraczona jakoś 55" przy ilości 90% TV w Sd.
Dochodzi jeszcze nierówne podświetlenie matrycy.
Ale oczywiście wybór należy do Was.
 

janusz

New member
Bez reklam
Znaczy te co wymieniłem są znacznie gorsze jakościowo?
Patrzyłem te co i Ty, ale jednak design też ma dla nas znaczenie.
Z drugiej strony nie chciałbym kupować TV który ma istotne wady dlatego pytam o poradę.
Są o klasę lepsze, Sony, Sharp, Toshiba to zabytki, konstruktorzy z uwagi na brak kasy projektują modele zacofane, niedoprcowane i awaryjne. A czemu Samsung sprzedaje więcej TV niż te firmy razem, bo co,spisek, nie są lepsze co widać już przy pierwszym porównaniu. Żona pewnie pozbawiona jest kompleksów wynikających z tego, iż firmy japońskie kilkanaście lat temu były znacznie lepsze od koreańskich, więc porównuje obiektywnie. Ale możesz kupić Toshibę i nawet przy sygnale Full HD nic nie zobaczysz. Poza tym Samsungi są bardziej dopracowne i będą odbierały przez laa, a w Sony za kilka lat wiele nie zobaczysz, poza panami w serwisie i niezłym rachunkiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdźmy najpierw które generacje matryc ma Samsung , Sony i Sharp. Okazuje się że w dbałości o jakość dla klienta tylko Sharp rozwija technologię matryc. Obecnie posiada 10 generację. Inne firmy 8 albo 8,5 generację.
Sprawdźmy jaka firma na świcie ma najwięcej subpikseli na ekranie - przypadkiem zupełnym - Sharp.

Conventional RGB 6,220,000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 3)
img_quattron_technolory_01.gif

arrow_quattron_technolory_01.gif

New Quattron

8,294,4000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 4)
img_quattron_technolory_02.gif



Która firma ma najmniejszy pobór energii - dbając o kasę klienta - ale najważniejsze dbając o ekologię naszej matki ziemi .
I cóż znów wskazanie na Sharpa.

Jaka firma na największą jasność ekranu
img_low_power_02.jpg

dzięki nowym technologiom - Sharp.

Jaki model wyprodukowany na świecie jest największy i jest w sprzedaży - Sharp 108 " . Konkurencja nawet nie zbliża się do tej wielkości.

Kto produkuje obecnie modele z pełnym podświetleniem led
http://www.youtube.com/watch?v=qgZRHnXFj3U&feature=related

Jaki jedyny model na świecie ma pełne podświetlenie LED - czyli dioda jest przy diodzie na tylnym panelu ?
Sharp 52 XS1.

Jakie firmy mają telewizory lcd w sprzedaży z nagrywarką blu raya w środku ? - bo Sharp ma.

Jaka firma wprowadziła kontroler do podwójnego wyświetlania obrazu ?
http://www.crunchgear.com/2010/07/0...s-on-mobile-devices-with-half-xga-resolution/

========================================

Jaka firma wypuściła najbardziej rozbudowany model z najlepszymi parametrami na świecie ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-20...lacja-hdtv-com-pl/48255-ces-2010-toshiba.html

========================================

O Sony też się nie martw - bo firma więcej produkuje telewizorów niże słów w Twoim wypracowaniu.

========================================

Zapomniałeś jeszcze do zabytków wrzucić Philipsa który od lat prowadzi innowacyjna gospodarkę technologiczną - pierwszy na świecie prezentuje 3D bez okularów.

Oczywiście Samsung produkuje obecnie nowoczesne telewizory . ALe obrażanie innych firm jest zwykłym dyletanctwem.

A stwierdzenie że "możesz kupić Toshibę i nawet przy sygnale Full HD nic nie zobaczysz" - jest zwykłą brednią !!!
Mogę stwierdzić że widzę obraz i to rewelacyjnej jakości:

021_P1050167.JPG



http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html

podsumowując i nie chcąc Cie obrazić -
"konstruktorzy z uwagi na brak kasy projektują modele zacofane, niedoprcowane i awaryjne"
Najbardziej zacofany w wypowiedziach jesteś TY . Jeśli argumentów jest za mało odsyłam Cię do- google - tam z pewnością rozszerzonych zakres wiadomości i nie będziesz obrażać firm i ich pracowników - bez przygotowania się merytorycznego do wypowiedzi.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Są o klasę lepsze, Sony, Sharp, Toshiba to zabytki, konstruktorzy z uwagi na brak kasy projektują modele zacofane, niedoprcowane i awaryjne. A czemu Samsung sprzedaje więcej TV niż te firmy razem, bo co,spisek, nie są lepsze co widać już przy pierwszym porównaniu. Żona pewnie pozbawiona jest kompleksów wynikających z tego, iż firmy japońskie kilkanaście lat temu były znacznie lepsze od koreańskich, więc porównuje obiektywnie. Ale możesz kupić Toshibę i nawet przy sygnale Full HD nic nie zobaczysz. Poza tym Samsungi są bardziej dopracowne i będą odbierały przez laa, a w Sony za kilka lat wiele nie zobaczysz, poza panami w serwisie i niezłym rachunkiem.

Zobacz jak Samsung formatuje obraz, np. głowy prezenterów telewizyjnych takie "lekko spłaszczone". Tośka, Philips, Sharp, Sony zdecydowanie lepiej radzą sobie w tej materii.
 

crush00

New member
Dokładnie tak jak koledzy wyżej opisali, bez odpowiednich argumentów gadanie, że Samsung jest PRO kozak, a reszta to dno jest potwierdzeniem niekompetencji i ignorancji. To trochę tak jakbyś przyszedł do mnie do sklepu i powiedział, że chcesz Acera, bo ich się najwięcej sprzedaje na świecie i są najlepsze. Jestem w stanie wymienić ci w nocy o północy lepsze technologicznie marki i powiedzieć dlaczego tak jest.

Inna sprawa to to, że ludzie często nie są w stanie odróżnić tych zaawansowanych technologicznie produktów od tych mniej zaawansowanych i dla nich obraz będzie porównywalny. Za to wygląd zewnętrzny, kiedy TV to już nie tylko odbiornik ale również mebel i centrum domowej rozrywki, przy którym spędzamy mnóstwo czasu, naprawdę ma znaczenie i tutaj widziałbym sukces Samsunga. A wyglądu nikt nie jest w stanie sprecyzować jako ostrzejszy, bardziej kolorowy... co najwyżej bardziej płaski. Nawet kiedy powiemy, że brzydki to o gustach się nie dyskutuje. Dlatego wybór to sztuka kompromisów i jeden postawi na super dużą plazmę inny na małego LCD z wyższej półki z super systemami a jeszcze inny na przyzwoity sprzęt o niebywałym wyglądzie.
 

janusz

New member
Bez reklam
I całe to gadanie nic nie warte, bo i tak większość klientów w sklepach zachwyca się odbiorem Sammsungów, co potwierdza wybór małżonki założyciela tematu. A cała wasza teoria o kant, bo i tak obrz najlepszy.
 
Do góry