LED TV - 47-50 cali - dwa modele do wyboru

ummagumma

New member
Witam, w najbliższym czasie planuję zakup telewizora do pokoju. Po kilkugodzinnej lekturze forum jestem prawie zdecydowany na Philipsa 47PFS7509. Ewentualnie Sony KDL 50W829. Prosiłbym o odpowiedź, czy w podobnym przedziale cenowym (3500 zł) kupię lepszy telewizor Full HD?


1. Odległość od ekranu: ok 2.5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: w dzień świeci z boku, ale mam rolety
3. Jak duży jest pokój: 4 x 8 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic, plazma z 2009 roku, 32 cale - bez szału
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: trochę częściej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 47-50
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach: migotania obrazu, widocznych pixeli
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Playstation 4, a poza tym filmy z dysku zewnetrznego lub laptopa
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Filmy/Konsola 40/60
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: pewnie bardzo rzadko, jeśli w ogóle
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
22. Ma mieć 3D: niekonieczne
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-C: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: konsola/laptop po HDMI i USB na dysk
26. Jaki masz sygnał: brak - zrezygnowałem z kablówki - jestem szczęśliwszy :)
27. Ile programów HD: tylko HD
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 7-10 godzin albo i więcej
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: obojętne
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynność podczas gry
32. Ile osób ogląda: 1, czasem 2
33. klasa cenowa: ok 3500 zł (plus minus 200zł)

Z tego co sam zdążyłem się zorientować, Philips ma lepszy dźwięk głównie za sprawą zewnętrznego subwoofera. Ciekawą opcją jest też Ambilight. No i w Philipsie input lag jest chyba mniejszy, więc dla mnie, dla gracza to zaleta. Dlatego wstępnie zdecydowałem się na ten model. Jeśli ktoś z jakichkolwiek powodów poleciłby mi jednak telewizor sony to chętnie je poznam. Chyba, że Waszym zdaniem można kupić coś jeszcze lepszego...

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam

 

RHJG

New member
Bez reklam
Do specjalisty czeka się długo,a poważnie to Sony KDL 50W829 jest moim zdaniem dużo lepszym wyborem od "prawie zdecydowałem"
 

ummagumma

New member
Rozumiem, ale u was wyczytałem że Philips ma jednak trochę ładniejszy obraz. Czyli zgodnie z zasadą własnych preferencji mam to traktować i uznać, że sony jest lepszym telewizorem ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie kolego iść do sklepu i samemu się przekonać !!! przecież to jest Twoja kasa a nie moja...
 

ummagumma

New member
Właśnie wole poradę kogoś kto testowal te telewizory. W sklepie zobaczę namiastkę, a przecież chodzi o długofalowe korzystanie
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie pół tego i pół tamtego a poważnie pracuje przy TV ponad 30 lat i co nieco mam pojęcie.Jeszcze raz skoro zdecydowałeś tak a nie inaczej to nie neguj tego,że ktoś ma inne zdanie.Ty szukasz potwierdzenia swojej decyzji, ja jej nie potwierdzam i tyle i aż tyle.....
 

eLBeG

Member
Bez reklam
A ja potwierdzam nie potwierdzenie RHJG, jestem za Soniaczem lub H7000. Sama kupiłem i jestem zadowolony, Phila kupiłem i oddałem.
 

ummagumma

New member
RHJG , chyba źle zacząłem. Nie znam się na tym kompletnie wiec moje pojęcie zdecydowania możesz łatwo rozbić. Zależy mi żeby osiągnąć jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Czy mógłbyś poprzeć swoją wypowiedź jakimiś faktami dotyczącymi różnicy między tymi telewizorami ? Skoro masz już w domu dwie połówki tych telewizorow to wyślij obie na jednym zdjęciu kolo siebie. Ciekaw jestem która połówka lepiej znosi cięcie na pół.
A właśnie jeszcze jedno, nie szukam potwierdzenia decyzji, napisałem na samym początku (może w bardzo zawoalowanej formie), że chętnie zmienię zdanie jeśli ktoś mnie przekona
 
Ostatnia edycja:

fiodor99

New member
cześć dzisiaj widziałem sony 829 w euro i obraz rewelacja, philipsa niestety nie mieli więc nie mogę porównać, sam ostatnio miałem podobny dylemat i po wszystkich za i przeciw wybiorę panasonic as 640 (ok. tysiak w kieszeni), za 2-3 latka wejdzie 8k i wtedy będzie pewnie trzeba wymienić tv więc na okres przejściowy nie szaleję z przepłacaniem. Za różnicę dokupię odtwarzacz blue ray.
 

ummagumma

New member
No właśnie Fiodor ja juz mam odtwarzacz w konsoli wiec mogę cały budżet przeznaczyć na tv :)
Ale faktycznie pójdę na porównanie do media albo rtv euro i zobaczymy jak to wszystko wygląda.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego nie będę z Tobą polemizował Ty wiesz swoje ja wiem swoje.Ja wybrałbym Samsunga UE 48H 6400 ale to ja, Ty jak zrobisz to Twoja kasa...
 

ummagumma

New member
RHJG, całkiem serio - nie mam o telewizorach zielonego pojęcia. Chciałem zapytać kogoś kto się zna. Przepraszam jeśli w jakiś sposób Cię urazilem choć odnoszę wrażenie, że masz dziś słabszy dzień i pasuje Ci obsobaczyc laika. Z Twoich postów nie wynioslem nic merytorycznego, poza tym ze można kupić lepiej. Rozumiem bycie specjalistą w swojej dziedzinie, bo sam też jestem w swojej, ale podejście do kogoś kto nie ma o czymś zielonego pojęcia nie musi wyglądać tak jak Ty do tego poszedles. Nie jestem z Tobą partnerem do rozmowy, bo ja się na tym po ludzku nie znam, oczekiwałem po prostu trochę zrozumienia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu to sam się przekonasz.
Ja zwróciłem 7 telewizorów Samsunga z serii H 7000 i na razie się wyleczyłem.
Jak dołożysz do 48PFS8109 to będziesz mega zadowolony.
Tu masz poczwórny ambilight i to jest Andriod Tv.
 

ummagumma

New member
Kiki, czyli Tobie bardziej odpowiada Philips niż model Sony, który wymieniłem? Warto dokładać do jednego cala więcej w przypadku Philipsa?
Sprawdziłem różnice cenowa, zbyt wysoka na mój budżet.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
47 to matryca IPS, 48 już VA podobnie jak w Sony W8. IPS ma lepszy obraz pod kątem, ale wieczorem widoczniejsza jest gorsza czerń niż na VA - coś za coś.
 

ummagumma

New member
Właśnie wróciłem z media i euro rtv. W obu sklepach polecają jednak Sony (RHJG - tak jak pisałeś, są są podobno lepsze niż Philips). Dodatkowo w euro rtv, koleś powiedział że zamiast Sony KDL50W829 można za niewielką dopłatą kupić LG55LB670V. Twierdzi, że to taka sama matryca jak w Sony i nie ma między tymi telewizorami większej różnicy. Więc mogę śmiało dołożyć kilka stów i mieć 55 cali w wysokiej jakości. Oczywiście według sprzedawcy.
Faktycznie Sony i LG w tym przypadku prawie w ogóle się nie różnią?
 
Do góry