LED TV 40-42" - 2500zł - Zdesperowany Kabanos :)

-Kabanos-

New member
Witam. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc w doborze telewizora. Nie ukrywam ze jestem "zielony" w temacie TV wiec nie chcial bym walnąć na starcie gafy kupując lipny telewizor. Jak wiadomo producenci i sprzedawcy do perfekcji opanowali ubarwianie swojej oferty, a ja im wiecej czytam tym wiecej niezdecydowania sie wkrada i tym wiekszy mam mętlik w głowie :) już sam nie wiem czy np. 100hz to zawsze 100hz czy jakieś naciągane 50hz. Chyba każdy wie o co chodzi. Dlatego postanowilem poprosić o radę specjalistów w tym temacie. Z góry dzięki za pomoc bo w Was moja ostatnia deska ratunku albo zwariuje :)

1.
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 4m na 4m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 metry.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Jedna osoba - czasami dwie.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Lekko z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tak.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD 32".
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3x HDMI + 1x USB + SmartTV + WiFi
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder UPC.
10.Jakie urządzenia ? Czasami PS3.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 6h-8h w weekendy 12 godzin.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Polsat, TVN, Discovery, Canal+, HBO.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Czasami PS3 w weekendy około 3h.
16.Preferencje co do marki ? Standardowo Sony Samsung, nie bedzie źle jak trafi sie LG Philips, nie wiem jak wypada Sharp i Panasonic. Unikam "dziwnych" firm, nie chce też Thomsona i Thoshiby.
17.Preferencje co do wielkości ? 40"-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne/opóźnione przełączanie programów.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Hmm... 17-23.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł-2500zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
 

martinus123

New member
W tej cenie wiele telewizorów z matrycą 100 Hz nie znajdziesz, a jeśli już to będą miały 3D.
Z tych co podał Kiki to tylko Sharp ma taką matrycę, a w Samsungu to albo tańsza opcja czyli Samsung 40F6100 (nie ma smarta) albo trochę droższa czyli 40F6400 (już ze smartem).
 
Do góry