LED Samsung UE46D8000 sam się wyłącza

adrianarktos

New member
Jak w temacie posiadam TV Samsung UE46D8000. Wczoraj wieczorem telewizor nagle się wyłączył, tzw wyłączyła się matryca, natomiast logo się świeciło.Więc włączyłem telewizor na pilocie i było ok. Natomiast dziś problem ponowie występuje już cały czas. Miałem go włączony od około 20.00 działał dobrze do około 23.00. Od 23.00 wyłącza się co około 5 min.(cyka przekaźnik, gaśnie matryca, logo świeci). Trzeba potem włączyć go na pilocie i znowu działa z 5 min.
Zauważyłem też ciekawą rzecz. Zawsze przy wyłączeniu TV na pilocie gasi się również kino domowe z Sams... Natomiast tu nie pozostaje włączone mimo że TV wygląda jak by się wyłączył częściowo.
Co zrobić z tym fantem ? Kupiony w grudniu ubiegłego roku, nie wiem czy już wzywać serwis czy może jeszcze coś sprawdzić. Proszę o rady.
 

jacek375

New member
Aby nie zakładać nowego posta dotyczącego spraw technicznych tego modelu TV, tutaj zacznę dyskusję:

Jako, że stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w modelu i zacząłem z nim przygodę i grzebanie w opcjach i ustawieniach to i mam parę pytań.


1. Posiadam "N-ke" na jakimkolwiek programie HD, naciskam na pilocie "INFO" i w górnym prawym rogu wyświetla mi:
1920x1080i@50Hz

pytanie mam odnośnie tych Hz, dlaczego tak mało?
Jest gdzieś opcja, żeby to podnieść, czy tak ma być?
Może mam zły kabelek HDMI, nie wiem jaka, jest jego wersja?

2. Aktualizacja TV
w TV mam firmware 001021
na stronie Samsunga znalazłem coś takiego:
T-GAP8DEUC_1021.2.exe

Jest to plik aktualizacji TV, jeśli tak to jak to wgrać?

To jak na razie tyle:D
Wielkie dzięki za odpowiedz:popcorn:
 

fula

New member
1. Wszystko jest w porządku z sygnałem przekazywanym przez dekoder, taki ma być 1920x1080i@50Hz (standard HD).
Generalna zasada dla kabli HDMI, im krótszy tym lepszy (niezależnie od wersji i producenta).

2. Tak, jest to plik aktualizacji.
Należy ściągnąć go i rozpakować, katalog przegrać na pustego pendriva w systemie fat32.

Masz tą wersje oprogramowania już w odbiorniku, więc nie musisz nic wgrywać.
 
Ostatnia edycja:

golubiak

New member
to ja sie dolacze do pytania u mnie w tv 40d8000 mam wersje 1016 ana stronie samsunga pisze ze jest 1021 przez wifi pokazuje mi sie w tv ze niema odpowiedniego oprogramowania to co wgrac jedynie przez usb?
 

LucasCorp

New member
to ja sie dolacze do pytania u mnie w tv 40d8000 mam wersje 1016 ana stronie samsunga pisze ze jest 1021 przez wifi pokazuje mi sie w tv ze niema odpowiedniego oprogramowania to co wgrac jedynie przez usb?

Wgraj przez usb. W tych starszych wersjach nie działa aktualizacja online. U mnie dopiero przy sofcie 1018 czy 1019 zaczęła działać ta opcja.
 

Marian111a

New member
Nie pełne info:

Jak w temacie posiadam TV Samsung UE46D8000. Wczoraj wieczorem telewizor nagle się wyłączył, tzw wyłączyła się matryca, natomiast logo się świeciło.Więc włączyłem telewizor na pilocie i było ok. Natomiast dziś problem ponowie występuje już cały czas. Miałem go włączony od około 20.00 działał dobrze do około 23.00. Od 23.00 wyłącza się co około 5 min.(cyka przekaźnik, gaśnie matryca, logo świeci). Trzeba potem włączyć go na pilocie i znowu działa z 5 min.
Zauważyłem też ciekawą rzecz. Zawsze przy wyłączeniu TV na pilocie gasi się również kino domowe z Sams... Natomiast tu nie pozostaje włączone mimo że TV wygląda jak by się wyłączył częściowo.
Co zrobić z tym fantem ? Kupiony w grudniu ubiegłego roku, nie wiem czy już wzywać serwis czy może jeszcze coś sprawdzić. Proszę o rady.

Nic nie piszesz co z fonią, jak jest fonia to wyłącza Ci się zasilanie matrycy, jeśli jej nie ma to wyłącza się cały zasilacz, a to może być wiele przyczyn tak z samego odbiornika jak i warunków otoczenia, samo logo na dole nie ma nic wspólnego z matrycą jego można całkiem wyłączyć w ustawieniach.Mam wątpliwości czy coś się nie stało z warunkami termicznymi otoczenia.
 

TECH

New member
pytanie mam odnośnie tych Hz, dlaczego tak mało?
Jest gdzieś opcja, żeby to podnieść, czy tak ma być?
Może mam zły kabelek HDMI, nie wiem jaka, jest jego wersja?

:

Witam
niezależnie od tego ile Hz napiszą producenci sygnał telewizyjny ma 50 Hz a Blu-Ray 60 Hz i kropka.
Możesz mieć napisane że TV jest 800 Hz :) ale rzeczywista ilość ramek w 1 sekundzie może wynieść 50 lub 60 i nie rozmnoży się sama. Z drugiej strony nad zwiększeniem ramek pracują stosowne algorytmy i procesory ale to już odbywa się wewnątrz telewizora.

W większości przypadków marketing czyni cuda.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry