LED Samsung UE46D6500 czy PLAZMA Samsung PS51D6900

sebek1234

New member
Witam,
Jak w temacie mam dylemat planuje kupić nowy TV do kina domowego i nie wiem co wybrać chciałbym wydać nie więcej niż ok4000-4300 PLN Warunki mam następujące:
- pokój 5 x 4m, jasny, okna od południa, w dzień bardzo jasno, kolor ścian morelowy
- telewizor będzie ustawiony pod ścianą w stronę okna (mam jasne rolety)
- odległość widzów od TV ok 3,5 m
źródła sygnału:
- cyfra plus ( przeważnie kanały hd, czasem coś 3D np mecz Barcelona - Real ;))
- kino domowe Samsung HT-DT 5550 (filmy MKV z netu, SBS 3D, czasem dvix, xvid itp)
Zastanawiam się na modelami, które wymieniłem powyżej i mam dylemat Zależy mi na dużym obrazie plazma ma 51 cali a LED 46, przy takiej wielkości wydaje mi się że to spora różnica, natomiast LED jest lżejszy, cieńszy, mniej energii zużywa, a poza tym często czytam opinie, że plazmy „buczą” zwłaszcza przy zmianie koloru obrazu na biały może to słyszszalne z odległości ok. 3,5 m.
Może jakiś inny model? Modele te mają bardzo dużo bajerów typu: Internet (smatr TV), wbudowane różne tunery (DVB-T, analogowy., satelitarny,) łącze wifi, odtwarzanie plików mkv itp. Te wszystkie bajery mają zapewne wpływ na cenę natomiast nie są mi potrzebne, bo mam kino domowe Samsung HT DT5550, które posiada dostęp do smart TV więc po co drugi raz za to samo płacić, wifi jest nie potrzebne ponieważ Internet mam doprowadzony kablem sieciowym do HT DT 5550, tuner satelitarny również mam. Może ją jakieś modele pozbawione tych funkcji i zamiast płacić za niepotrzebne dodatki kupić większy TV. pomóżcie :)
 
Do góry