Led LG dlna + kino Lg dlna

eremenik

New member
Witam, Znajomy posiada tv LG 42LE8500 i zamierza dokupić do tego kino domowe LG LG HB965Tz
. Obydwa urzadzenia posiadaja DLNA. Czy potrzebny bedzie kabel hdmi żeby polaczyc tv i kino? Czy beda komunikowaly sie bezprzewodowo. Jezeli tak to czy jakosc przesylanego obrazu i dzwieku jest tak samo dobra jak przez kabel hdmi? Druga sytuacja dotyczy np laptopa. Czy potrzebny jest ruter wi-fi zeby przesylas dane przez Dlna do Tv czy laptop bezposrednio wysyla je do Tv? Czy bluetooth w tv odbiera jedynie sluchawke bluetooth czy moge przesylac przez telefon muzykę ?
Odnośnie tej technologii dlna jestem laikiem z góry przepraszam za oczywiste dla Was pytania. Jeżeli posiadacie jakieś ciekawe artykuły na temat dlna to prosiłbym .
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Kamil
 
Ostatnia edycja:

tgubala

New member
Witam, Znajomy posiada tv LG 42LE8500 i zamierza dokupić do tego kino domowe LG LG HB965Tz
. Obydwa urzadzenia posiadaja DLNA. Czy potrzebny bedzie kabel hdmi żeby polaczyc tv i kino? Czy beda komunikowaly sie bezprzewodowo. Jezeli tak to czy jakosc przesylanego obrazu i dzwieku jest tak samo dobra jak przez kabel hdmi? Druga sytuacja dotyczy np laptopa. Czy potrzebny jest ruter wi-fi zeby przesylas dane przez Dlna do Tv czy laptop bezposrednio wysyla je do Tv? Czy bluetooth w tv odbiera jedynie sluchawke bluetooth czy moge przesylac przez telefon muzykę ?
Odnośnie tej technologii dlna jestem laikiem z góry przepraszam za oczywiste dla Was pytania. Jeżeli posiadacie jakieś ciekawe artykuły na temat dlna to prosiłbym .
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Kamil

1) musisz mieć kabel hdmi
2) musisz mieć router z WiFi a w komputerze udostępniony katalog (niekiedy trzeba skorzystać dodatkowo z serwera DLNA np. dołączonego Nero Home)
 

miso

New member
LG 32LE5500 DLNA - Moje spostrzeżenia i Problemy

Witam Nabyłem TV LG 32LE5500 i testuję jego właściwości pod kątem odtwarzania mediów przez sieć. Połączenie sieciowe posiadam kablowe. W mojej sieci mam komputer z win7, winxp i linux'a chcę też przetestować Nokie C7 ( z nowym serwerem dlna Nokia Play To) oraz dysk usb podpięty do Access Pointa. Długo nie potrafiłem uzyskać żadnego połączenia przez DLNA. Oczywiście Internet, aplikacje LG internetowe youtube pogoda itd. działają OK. A DLNA nie. Oczywiście zainstalowałem dołączony do TV Nero MediaHome 4 Essentials. Po uruchomieniu wszystkie komputery w sieci wykryły urządzenie UPNP za wyjątkiem telewizora :(. Następny krok to zainstalowanie serwerów DLNA na linuksie - wszystkie komputery widzą a LG TV nie. Przeglądając menu ekranowe TV jest tam ikonka Łącza do plików. Po wybraniu pojawia się informacja że brak serwera mediów. I jest również informacja o aplikacji PLEX Media Serwer. Którą ściągnąłem w wersji pod windows i po zainstalowaniu i udostępnieniu mediów udało mi się odtworzyć coś zdalnego. Ale w dalszym ciągu nie uaktywniało się wejście DLNA serwer - czyli przełączając wejścia klawiszem input na pilocie DLNA nie było aktywne. Podobną próbę zrobiłem z PLEX i linuksem również zadziałało. W końcu napisałem maila a następnie zadzwoniłem do supportu LG w Polsce. Uzyskałem odpowiedź żę muszę mieć podłączony Tv przez WIFI - czyli muszę kupić AW 100 USB czy jakoś tam podobnie. Byłoby to bardzo dziwne jednak nie ustałem w próbach. I przypadkowo po restarcie switcha do którego jest przypięty TV POKAZAŁO się wejście DLNA serwer. Zobaczyłem wszystkie serwery, które działały w sieci. To jednak mi działa do momentu aż wyłączę TV. Po włączeniu muszę znowu wyjąć i włożyć kabel ethernetowy - żeby DLNA było widoczne. Wczoraj odkryłem że wystarczy wejść w ustawienia sieci i przekonfigurować kartę sieciową np zmieniam z ustawień automatycznych na ręczne czy na odwrót i DLNA się pojawia. Chcę kupić również kino domowe LG w okolicach do 2000PLN. z zamiarem odtwarzania przez DLNA i połączeniem kablowym ciekaw jestem jak to będzie tam działało.
 
Do góry