LED LG 47LV375S zakup

valdman

New member
Witam, chciałbym kupić tv LED LG 47LV375S, sprzedawca mocno zachwala ten model.
Niestety w internecie nic nie ma na temat tego tv, lub nie wiem gdzie szukać.
Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na jego temat, może ktoś już go kupił.
z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
Mam ten model, ale z mniejszym ekranem (37LV375S) Na tą chwilę nie mogę złego słowa powiedzieć. Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj.
 

valdman

New member
więc mam parę pytań bo w internecie bardzo mało o nim jest dosłownie 0

jak z obsługą filmów mkv, divx, xvid, mov itd
jak sprawa z napisami txt srt.

jest tylko jedno złącze usb czy można użyć huba?

jakie są Twoje wrażenia z użytkowania tego tv?

czy masz podł. dysk twardy na usb?
czy można oglądać filmy przez lan czy tylko przez dlna?

może zauważyłeś jakieś wady.

z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje
pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
Posprawdzałem i wygląda to tak:
Po 3 przykładowe filmy w formatach: xvid, divx, mov, wmv,
Wszystkie czyta prawidłowo, i napisy do nich w formacie .txt, .srt ( nie otworzył mi tylko napisów .sub)
USB jest tylko jedno i działa na nim prawidłowo Pendrive (sprawdzany 16GB Kingston i 2GB no name)
Działa także dysk przenośny. Jednakże, jeżeli chcemy korzystać z Wi-Fi to po dokupieniu modułu zajmujemy sobie port USB (czy działa HUB? - nie wiem i nie mam jak sprawdzić, ale duże prawdopodobieństwo że nie) Ja internet podłączyłem kablem. Zaktualizował mi oprogramowanie i fajnie odtwarza filmy np youtube - DLNA także działa prawidłowo.
Obraz jest bardzo dobry i jak dla mnie wygląd zewnętrzny pierwsza klasa (czarna aluminiowa i co najważniejsze matowa ramka) i płaski idealnie wygląda na ścianie (mam uchwyt 18mm) i dzięki gniazdom USB po boku mogłem go powiesić tak blisko ściany.
Ma wbudowany tuner satelitarny i działa z modułem CAM Cyfry+ i bez problemu obsługuje także kanały HD (czyli bez zewnętrznego dekodera i wszystko jednym pilotem) - uwaga wieszał TV na module ASTON CRYPT 2.26 (TV się wyłączał nawet nie oglądając programów z satelity).
 
D

Deleted member 141725

Guest
jeżeli chodzi o smużenie to nie widzę. DVB-T nie mam nawet anteny aby sprawdzić - spróbuję coś może złapać na czymś wewnętrznym - ja korzystam z DVB-S (Cyfra+)
 

uszy19922

New member
Oświerzam temat. Mam zamiar kupić TV w tej cenie i nie wiem czy ten będzie dobrym wyborem? Mam on służyć głownie do gier dlatego czym mniejszy input lag tym lepiej. Pozdrawiam. Bardzo ważne jest też dla mnie nasycenie czerni.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Mam model 37LV375S czyli mniejszy i jest 100Hz więc większy na pewno także. Ceneo raczej nie jest miejscem gdzie można uzyskać dobre informację.
Strona producenta także podaje 100Hz.
47LV375S
 

kamill1

New member
Mam model 37LV375S czyli mniejszy i jest 100Hz więc większy na pewno także. Ceneo raczej nie jest miejscem gdzie można uzyskać dobre informację.
Strona producenta także podaje 100Hz.
47LV375S


na stronie producenta nie jest podana Częstotliwość odświeżania

Jest tylko cos takiego napisane a czy to jest częstotliwość odświeżania jakos nie sądzeMotion Clarity Index100 Hz

takie cos jeszcze znalazłem

LK530 ma niby lepszą matrycę (2,4 ms, a LV375S 4 ms -dane producenta). LK530 jest też w pełni 100Hz a LV375S ma tylko system udoskonalania obrazu (Motion Clarity Index 100Hz).
 
Ostatnia edycja:

jinofthelamp

New member
Oświerzam temat. Mam zamiar kupić TV w tej cenie i nie wiem czy ten będzie dobrym wyborem? Mam on służyć głownie do gier dlatego czym mniejszy input lag tym lepiej. Pozdrawiam. Bardzo ważne jest też dla mnie nasycenie czerni.

Może troszkę późno ale zawsze;)
Używam tego TV głównie do grania na PS3. Konsola podłączona via HDMI. Nie stwierdziłem żadnych lagów, opóźnień, smużeń itp. Nie sprawdzałem na jakim poziomie ma input lag, ale empirycznie jest on nieodczuwalny.
Co do poziomu czerni to plazma to to nie jest. Jak dla mnie tutaj ten TV średnio sobie radzi. Czerń bywa niebieskawa. Być może efekt potęguje fakt, że TV wisi dość wysoko (dolna belka tv na linii wzroku w pozycji siedzącej). Chociaż jak oglądałem go stojąc praktycznie nie było różnicy, bo LG ma niezłe kąty pionowe. Jeszcze jedna sprawa. W przypadku bardzo płynnych przejść tonalnych między kolorami matryca czasami nie radzi sobie z ich poprawną interpretacją i widać te przejścia w postaci półokrągłych delikatnych konturów kolorów (nie wiem czy dobrze to opisałem). Z tego co wiem LCD tak mają. Rzadko to wpada w oko niemniej czasami widać.

Podsumowując czarny jest średni ale grać jak najbardziej można. I w tej półce cenowej uważam że warto zwłaszcza ze względu na bogate opcje internetowe.
 
Do góry