Led lg 42le5300

fmailpaul

New member
LED LG 42LE5300


Witam!

Jako, że jestem zielony ze znajomością telewizorów chciałbym zapytać o waszą opinie na temat telewizora który mam zamiar kupić...

:arrow: Podaję ogólną specyfikację:

Kod:
42LE5300  – wyposażony w ekran podświetlany diodami LED, zapewnia krystalicznie czysty obraz, głęboką czerń i naturalne kolory. Ukryte w wyjątkowo płaskim telewizorze głośniki wydobywają przestrzenny dźwięk o głębokim basie. LE5300 oferuje bezprzewodowe połączenie z każdym urządzeniem multimedialnym, umożliwiając odtwarzanie takich formatów, jak JPEG, MP3, MKV, HD DivX. Ograniczając zużycie energii, telewizor udowadnia, że jest przyjazny i dla użytkownika, i dla środowiska.
Parametry:
Linia:     brak danych
Kolor:     Czarny
Pobór mocy:     Inteligentny System Oszczędzania Energii Plus
Załączone wyposażenie:     Pilot Podstawa
Gwarancja:     24 miesiące
Obraz:
Rodzaj ekranu:     brak danych
Przekątna ekranu [cal]:     42
Format obrazu:     16/9
Rozdzielczość:     1920 x 1080
Kontrast statyczny:     brak danych
Kontrast dynamiczny:     3 000 000:1
Jasność [cd/m2]:     brak danych
Czas reakcji [ms]:     2.4
Częstotliwość odświeżania [Hz]:     100
Zastosowane technologie:     24p Real Cinema
MPEG-4
Full HD
Inne:     Tryb ekspercki według ISF Kąt widzenia (poziom/pion): 178 stopni/178 stopni TruMotion 100Hz Multisystem-(PAL; Secam; NTSC)
Tuner:
Tuner:     Tak
Tuner funkcje:     brak danych
Liczba programów:     brak danych
Multiplikacja obrazów:     brak danych
Teletekst:     tak
Pamięć stron teletekstu:     1000
Inne:     Dekoder MPEG-4 AVC(H.264)
Funkcje:
Konfiguracja:     Menu wyświetlane na ekranie (OSD)
Funkcje obrazu:     brak danych
Funkcje dźwięku:     brak danych
Dodatkowe funkcje:     brak danych
Magistrala:     SimpLink
Zastosowane technologie:     Wireless-Ready
Inne:     Inteligentny czujnik
Nagłośnienie:
System fonii:     Stereo
Uprzestrzennienie dźwięku:     tak
Dźwięk - technologie:     Dolby Digital
Głośniki:     2 głośniki
Moc głośników [W]:     20
Inne:     Infinite Sound Clear Sound II
Złącza:
Panel przedni:     tak
HDMI:     4
Wejście S-Video:     nie
Wejścia Euro:     Pełne
Wyjście audio:     Tak
Wyjście słuchawkowe:     brak danych
Zastosowane technologie:     USB
Common Interface
D-Sub
RS232c
Inne wejścia/wyjścia:     1 x złącze USB 2 x wejście AV 1 x złącze komponentowe audio 1 x złącze antenowe 1 x złącze cyfrowe wyjście audio 1 x złącze RGB D-sub (15pin) 1 x złącze PC audio 1 x złącze RS-232C
Fizyczne:
Konstrukcja:     Podstawa
Wysokość [cm]:     63
Szerokość [cm]:     101.6
Głębokość [cm]:     2.93
Inne:     Waga z podstawą: 19.5 kg Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 101.6 x 69.2 x 27.0 cm
Inne:
Opłata KGO [zł]:     brak danych
źródło: ElectroDotPl
 

mystaloba

New member
To masz szczescie bo wlasnie kupilem ten telewizor i dzisiaj do mnie przyszedl. Pierwsze wrazenie " WOOOOOOW!", pozniej spojrzenie na kanaly HD z enki, obraz cud, miod, orzeszki! Ale to tylko dzieki kabelkowi HDMI. Na kanalach SD obraz rowniez nieporownywalny do zwyklych CRT! Dalsza recenzje pozniej napisze lub innego dnia bo teraz ide sprawdzic MAFIE 2 na XBOX 360... Kivka!

p.s.

Acha! Jak masz kupowac to polecam sklep ole ole! Ja tam wlasnie zakupilem.

-=EDIT=-

No wiec sprawdzilem jak dziala konsolka z TV i jestem pod wielkim wrazeniem. Obraz igla :)
Co ciekawe TV czyta wszystkie formaty filmow, tych ktore ogladam/sciagam z internetu, np. rmvb [wystarczy zmienic rozszezenie na avi lub divx], divx, mkv i zapewne jeszcze kilka innych. Ale znalazlem tez jeden problem, otoz TV nie widzi plikow .txt [napisow]. Moze to tylko odosobniony przypadek z jednym plikiem [jutro sprawdze inne i sie okaze] lub zwyczajnie nie umiem zalączyć ich... A moze ktos z forum sie orientuje o co chodzi z tymi niewidzialnymi napisami ?

-=EDIT 2=-

Sam doszedlem o co biega z tymi napisami. Wystarczy zmienic nazwe pliku .txt na taki sam jak plik filmu.
 
Ostatnia edycja:

fmailpaul

New member
no mi przyszedl w piatek, i kupilem w torres ;) sprawdzalem jeszcze w hurtowniach Action itp, ale byl drozszy o 400zl ;) w media to juz wogole...

Jestem naprawde zadowolony z tego tv, jakosc obrazu jest extra, wielki plus za mkv, mozna obejzec teraz koncerty i filmy w wysokiej jakosci ;)

Teraz musze podlaczyc dzwiek wychodzacy do kina domowego, tez LG, ale to chyba kablem optycznym...
 

araeul

New member
no ja dzis zakupilem w/w telewizor

i odrazu mam 2 pytania
1) PS3 chodzi 1080i ale na 1080p niestety telewizor nie rusza
2) sprawdzal ktos wyjscie sluchawkowe w swoim modelu ? bo u mnie nie dziala dobrze tzn jest szum i dzwiek jest nie czysty - normalnie na glosniku jest super. sprawdzalem na 3 parach sluchawek i w kazdym to samo :(
 

araeul

New member
bylem ze swoim lg zeby go wymienic
dostalem 2gi model - nowka sztuka w pudelku itd...
tak jak problem 1080p zostal rozwiazany (zly kabel byl)
tak z wyjsciem sluchawkowym w 2gim modelu jest identyczny problem nie wiem czy jestem przewrazliwiony :( sluchawki nie graja czysto niestety - i to na 2h modelach tego TV
 

jack_sparrow

New member
Podlacze sie do tematu, mam co prawda 5500 ale to chyba podobne modele.
Wie ktos co trzeba kupic zeby uruchomic siec bez kabla? Mam oczywiscie router wifi do domowych kompow. Slyszalem ze poza standarowymi zakladkami w tv (jutube, picasa i cos tam jeszcze) mozna tez kozystac po wifi z zasobow kompa czyli np. filmow na dysku. Trzeba pewnie kupic jakis "nadajnik" do tv ale ja malo techniczny jestem, napiszcie prosze co konkretnie :)
 

swiderro

New member
Le5300

Witam,

Podnosze temat
Juz prawie kupiłem
37" LG LE5300
Telewizor idelanie pasuje dla mnie ze wzgledu na USB do którego mozna podłączyc dysk zewnętrzny z filmami
Mam pytanie do ludzi którzy maja taki telewizor i kozystają własnie z tego USB w ten sposób
Czy da sie zwiększyc litery w ogladanym filmie???
Jest to dla mnie niezwykle istotne
NIgdzie w necie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie



Prosze o pomoc bo chce juz miec nowy telewizor
 

mariuszrz

New member
Da się zwiększyć litery w napisach do filmu. Do wyboru są opcje: mała, normalna, duża, bardzo duża. Te ostanie to całkiem spore wychodzą. Co do podłączania dysku zewnętrznego to może być tak że działać będzie tylko z zasilaniem dodatkowym. U mnie np. dysk LG nie działa na samym usb. Pendrive oczywiście bez problemu.
 

Kolina

Member
Ja mam co prawda LE5500 ale u mnie dysk LG LG 500GB 5400rpm USB2.0 /Black-Red/ [HXD5U50GLR] chodzi bez zadnego problemu. Podobnie u moich rodzicow, ktorzy rowniez maja LE5500.
 

swiderro

New member
i w koncu kupiłem

Witam ponownie
Dzięki za odpowiedzi!!

W koncu kupiłem ten TV
wszystko ładnie piękinie , filmy działają z pendriva super ...ale...
kupiłem dysk twardy 1TB SATA

Seagate 12 1TB sata3 7200/32 st31000524as
i obudowe do tego dysku na usb
obudowa 3.5" welland me-740s usb 3.0



zrobiłem twardy format na NTFS
w kompie wszystko smiga ze az miło
a pod TV dysk nie jest wykrywany, podłączam go oczywiscie zasilaczem pod prąd , obudowa sie pali a tv go nie widzi .
miał ktos podobnie prosze o pomoc
 

swiderro

New member
podzieliłem dysk na rózne partycje mała i duza ntfs i fat32 i dalej nic
dzis przyniosłem dysk kolegi 2,5" wd passport i działa na TV
szkoda ze nie mam obudowy na usb 2.0 zeby sprawdzic ale producent obudowypodaje ze jest kompatybilne ze wczesniejszymi usb

juz mi ręce opadają....
 
Do góry