Led jako godny następca plazmy 42PV80

Witam.
Przyszedł czas na zmianę mojej 6 letniej plazmy Panasonica 42PV80 na coś większego i przede wszystkim bardziej energooszędnego ponieważ ostatnimi czasy tv chodzi nawet po 10-14 godzin na dobę. Ogólnie z obrazu na moim Panasie jestem bardzo zadowolony, ale przydało by się coś bardziej nowoczesnego z 3D, z możliwością przesyłania zawartości smartfona na ekran itp... Niestety budrzet mam ograniczony do ok 3000zł.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Wstępnie zastanawiałem się nad Panasonicem 47AS650, 48AS640 lub coś Philipsa ze względu na ambilight. Podaję szczegółowy opis:

1. Odległość od ekranu: 3m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: północ
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 4
4. Preferowana technologia: led ze względu na koszty
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? dokumentalne, filmy, bajki
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i tak i tak
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Miałem listwy led za telewizorem
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? z plazmy był ok ale mógł by być trochę ostrzejszy
9. Preferowana wielkość telewizora? 47-50
10. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc+, ps4 do gier i bluray, bezprzewodowo smartfon i tablet
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost.
12. Czy ważne jest wifi? Tak
13. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem, raczej nie
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Dobrze by było
16. ma mieć 3D? Tak
17. ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
18. ma mieć tuner DVB-S? Nie
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Minimum 3 HDMI, smartfon/tablet
20. Jaki masz sygnał: HD
21. ile programów HD? Około 30
22. ma stać czy wisieć? Stać
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, bezprzewodowa łączność
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 10-14
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Z plazmy chcesz przejść na led-a ???????? trzeba było brać 50ST60 jak jeszcze były.W tej niskiej cenie żaden led nawet nie będzie blisko jakością obrazu do twojego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być najbliżej zmiany to Panasonic 48AS60 z uwagi na VA u Ciebie.
No i mieści się w klasie cenowej.
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze dobra ofertę, kalibrację gratis i radyjko gratis.
 
AS60?? 640?? Fakrycznie może lepszy będzie 640 od 650 bo chyba ten ekran ips gorszy z tego co czytałem. Tylko, że 640 ma 3d aktywne, a 650 pasywne- chyba bym jednak wolał pasywne. I mam dylemat...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałeś o szczegóły następcy jakości obrazu. Te 3D i tak odstawisz w kat jak 95% innych ludzi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1075942-post34.html
Ale jak poczytasz tych którzy mają i obcują z tym telewizorem to są bardzo zadowoleni. Niezadowoleni są Ci co go nie mają i jedynie czytają różne "dziwne" opinie i je powielają.
Wg mnie jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację teleizorów w domu - to sam najlepiej się przekonasz.
 
Czyli bardziej polecasz 48as640 czy 47as650 jako następce mojej plazmy panasa?? Ile kosztuje taka prezentacja w domu jak po niej na 100% zdecyduję się na jeden z nich??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli pasywne 3D jako ważny argument - to spokojnie możesz sięgać po 47AS650 - to miałem na myśli.
 
Do góry