LED do około 1800

matush91

New member
Witam planuje kupić nowy TV do około 1800 zl :


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 18m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? częsciej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? średnio nasłoneczniony pokój
7.Jaki masz obecnie telewizor ? w innym mieszkaniu mam TX-L37E30E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, mały input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? narazie zwykła naziemna + PC przez HDMI
10.Jakie urządzenia ? PC-Hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, mecze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? fajnie jakby miał YT i inne serwisy z filmami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % czasami w fife (20%)
16.Preferencje co do marki ? obecnie mam panasonica, ale jestem otwarty na inne firmy
17.Preferencje co do wielkości ? 39 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak 3d



Znalazłem 2 modele które przykuły moją uwagę:
Sharp 39LE350V-BK (około 1700)
Panasonic TX-39e6e (około 1800)

Co sądzicie o nich? czy są jakieś inne modele warte uwagi w tej cenie i moich preferencjach?
 
Ostatnia edycja:

onomatobeka

New member
Rowniez stoje przed podobnym wyborem(jednak priorytet konsola) i sklanialem sie ku Sharp'owi, jednak rzucily mi sie na tym forum dwie opinie o tym modelu ad. problemow z nim, np. samoistne kasowanie sie kanalow. Moze ktos ma z nim dluzsza stycznosc?
 

krzychu63

New member
Zapewne chodzi o kasowanie kanałów NTC. Być może jest to związane z tym ze w czasie czuwania, tv skanuje sobie pasmo i może się sam zaprogramować, pomijając kanały na mux-ach o słabym sygnale. Wystarczy wyłączyć funkcję aktualizacji. Osobiście polecam ten model.
 

matush91

New member
Zwiększył mi się nieco budżet na około 2000zł. Co sądzicie o tych modelach:
Philips 40PFL4508H
Toshiba 40L7335DG
SAMSUNG UE40F6400
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zwiększył Ci się budżet to sięgaj zdecydowanie po Philipsa ale 42PFL 5008 z ambilightem.
 

matush91

New member
bylem juz zdecydowany na panasonica l42et60e ale w sklepie zauwazylem ze strasznie sie grzeje lewa strona ramki, czy to nomalne w obecnych tv ?
 

prezy

New member
Bez reklam
Niestety grzanie się Tv jest oznaką normalnej pracy i nie jest objęte reklamacją. Może grzał się bo długo pracował. Może jednak się tak zdarzyć że ten sam model raz się grzeje a raz nie. Mnie osobiście wszelkie dodatkowe dźwięki i inne oznaki niby normalnej pracy bardzo denerwują. Ale są osoby, które nie zwracają na to uwagi.
 
Do góry