LED do grania za 2400zł

NikoBarteq

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5x5 ~ 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? narazie bedzie stał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? po drugiej stronie tv jest wyjscie na balkon ale wiecznie zasłonięte
7.Jaki masz obecnie telewizor ? monitor 24 cale 1920x1200
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wif, ful hd, pełna przeglądarka internetowa, wejścia usb, dobra jakość obrazu i dźwięku
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI
10.Jakie urządzenia ? Xbox 360 Laptop Pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? pewnie przez pierwsze 2 tygodnie :grin:
15.Czy zamierzasz grać w gry - TAK TAK TAK i tylko dlatego kupuje TV
16.Preferencje co do marki ? nieistotne ma być dobry nie markowy
17.Preferencje co do wielkości ? za te $$ to chyba 42''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba i niepłynna jakość obrazy i dźwięku
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2 400zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć 3d ale nie musi

Podsumowanie
Telewizor kupuje tylko dla tego że ciężko już grać z odległości 2m na 24" w strzelanki. Generalnie 75% gry reszta to filmy hd z pendriva bądź laptopa

Oczywiście wcześniej poczytałem na forum zauważyłem że polecacie pfl4007 ze względu na input lag, ok ale trochę już staszy model wolałbym coś aktualnego.
I teraz waham się miedzy 42pfl4208 a 42pfl5008. Do tego drugiego przekonuje mnie amblilight no i może troszkę to 3d ale to pewnie z czystej ciekawości.
Z kolei ponoć oba mają matryce 50hz czy odczuje to w grach? Czy jest warto dokładać do 5008 skoro też ma taką matryce ? Druga sprawa to skąd wiadomo, że 5008 ma też taki niski input lag, ktoś przeprowadził test tak jak w 4007 czy to taki strzał na slepo?
 

theblock

New member
Przede wszystkim najniższe zmierzone opóźnienie wejścia - parametr kluczowy szczególnie w szybkiej rozgrywce online (bijatyki, wyścigi, strzelaniny). Do tego 4:4:4 chroma subsampling istotny przy polaczeniu z komputerem. Jako bonus wysoki poziom kontrastu, głęboką czerń i dla wybitnie uczulonych na smużenie możliwość włączenia trybu LED Motion Plus (choć średnio przydatnego, jako że wprowadza migotanie, zmniejsza luminancję i dublujące się obrazy).

Sony KDL42W653/ KDL-42W653A (W6) Review

Sony KDL-42W605 | HD Portal Recenzije

Sony KDL-32W650

Sony BRAVIA KDL-W650A LED TV Review, Price, Specifications - Tech2

A tu cały temat o serii W6:

Sony W6 Owners Thread | AVForums.com - UK Online
 

Szaki31

New member
I ja się włączę tutaj do tematu ;) i zapytam konkretnie jak możesz @theblock to podpowiedz...a coś Droższego ??? ale też tak " dobrego " bo widzę po testach jak i wynikach że nie jest źle odnośnie tego Sony....bo też szukam dobrego tv 42" właśnie głównie pod PS3 jak i Normalne użytkowanie! a szukam w granicach 2500-3500tys. czekam na Konkretną propozycję - choć przyznam że ten sony... mnie zainteresował.
 

NikoBarteq

New member
Hmm no ciekawy nie powiem ciekawe dlaczego wczesniej nikt o nim nie pisal tylko stale polecane sa philipsy.
Kusi mnie ten ambilight, widziales kolego gdzies moze test pfl5008 jesli chodzi o opoznienie wejscia?

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
 

Szaki31

New member
ten pfl5008 to mówisz o Philipsie ? bo jak tak to przyznam też się właśnie nad nim zastanawiałem ale nie wiem czy głównie pod PS3 by pasował ??? :(
 

Szaki31

New member
i jak mogę na mrg. zapytać :) może ktoś mi powiedzieć co Dokładnie to oznacza ??? Leo Bodnar input lag tester 15ms in [Game] mode = ???
 

NikoBarteq

New member
Wlasnie jestem po wypadzie do sklepu. Staly obok siebie 5008 i w655
Nie wiem co fajnego w tym sony, philips ostrzejszy i ambilight na glupiej wystawie zrobil wrazenie. Ponawiam pytanie 5008 ma zmierzony input lag??? Kiki dlaczego go tak polecasz

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
 
Do góry