Led do 5 000

bblleennoo

New member
Witam jestem nowym użytkownikiem forum wiec serdecznie witam.
Potrzebuje pomocy w wyborze tv ponieważ jestem zielony w tej tematyce.

odległość od ekranu ? 2,5-3 m
jak słońce świeci w pokoju ? pokój bez słońca
Jak duży jest pokój ? 25m2
jaki masz obecnie telewizor? brak
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, prog. rozrywkowe, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 30%dzień/70%noc
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? półmrok
wolisz obraz ostry czy łagodny ? łagodny
matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
preferowana wielkość telewizora? 46/47
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80% tv
siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ? raczej na wprost
czy ważne jest wifi ? raczej tak (moze być internet przez kabel)
czy będziesz korzystać z widgetów ?raczej tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak!
ma mieć 3D ? tak
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ? raczej tak
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ? jeszcze przez rok kablówka z multimedi pozniej tv cyfrowa
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?raczej stac

Kwota do wydania max do 5 000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli matowa to Sharp 46 LE 830. Masz 80 % do tv to liczy się skalowanie.
Bardzo dobra konwersja 2D do 3D bo szybka matryca daje taki komfort.
Okulary są w komplecie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :




Poniżej prezentujemy jak przedstawia się różnica budowy starego piksela :
Conventional RGB 6,220,000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 3)
img_quattron_technolory_01.gif

arrow_quattron_technolory_01.gif

New Quattron i nowego piksela.
8,294,4000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 4)
img_quattron_technolory_02.gif


http://www.youtube.com/watch?v=Fg0dpKvNYYU&feature=player_embedded#at=150
Proszę uważnie obejrzeć film bo zaprezentowane są najważniejsze różnice stanowiące o jakości nowych rozwiązań.

Dodanie koloru Y zmieniło, a raczej wytyczyło nowy zakres gamutu kolorów:
img_quattron_technolory_04.jpg


Głównym celem rozszerzenia bazy podstawowej kolorów piksela było poprawienie tych kolorów:
img_quattron_technolory_05.jpg


Obecnie panele Quattron oferują więcej niż przeciętny telewizor LED.
Nie tylko chodzi o kolory żółty ,złoty czy wrzosowy ale RGBY ma wpływ na rozszerzenie palety barw poza typowy wykres gamutu kolorów.
Zachowuje bogactwo naturalnej palety barw i poprawia jednocześnie dynamikę koloru co jest bardzo jest trudnym zadaniem. I to co na początku wydawało się sztuczką producenta funkcjonuje w nowym wymiarze na rynku i to z jakim wynikiem.
 

don111

Banned
w warunkach zaciemnienia mat/szyba jest bez znaczenia i tu lepiej spisze się dobra plazma Panasonica, zmieścisz się cenowo z modelem 46GT30
ma z pewnością lepszy kontrast i 3d od tego Sharpa i przede wszystkim plazma = obraz kinowy, naturalniejsze kolory nie męczące oczu, filmy w zaciemnieniu ogląda się dużo lepiej od LCD
 

lukwlkp

New member
Miałem plazmę przez tydzień i starczy. Może zimą to się sprawdza bo szybko ciemno się robi, ale jak masz okna od południowo- zachodniej strony to latem do piwnicy albo czarne rolety.Nie wiem po co to produkują.Prądu bierze jak kuchenka i w dzień niewiele widać.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
kolega napisał że ma półmrok, więc może sobie pozwolić na lepszą jakość obrazu niż ten, kto nie umie zaadoptować sobie pomieszczenia do komfortowego oglądania... dotyczy to zarówno plazmy jak i LCD
 

lukwlkp

New member
Produkują bo ma najlepszą jakość obrazu w swojej klasie cenowej xD

No więc co to za jakości. Czyli w tej klasie cenowej coś tam widać. Oczywiście w zaadoptowanym pomieszczeniu, plus cena energii. Dane ogólne
Średni pobór mocy w czasie pracy (WŁ.)***
190 W
Nominalny pobór mocy
400 W
Prowadzę tę dyskusje bo sam szukam optymalnego dużego tv. Na jeden się zdecydowałem korzystając z dyskusji na tym forum. Potrzebuję jeszcze jeden .
 

bblleennoo

New member
Na plazmę raczej się nie zdecyduje zostane chyba przy tv led.

A co powiecie na LG 47LW570S ten model doradził mi gościu w sklepie ze względu na to że radzi sobie lepiej z tv typu SD a taką bede miał jeszcze przez rok. Interesuje mnie tez czy w tym modelu moge serfowac po internecie bez ograniczeń.
Przewinął mi sie gdzieś też Samsung UE46D6500 tylko gdzieś słyszałem że ma okulary na kablu czy to prawda?
Brać te modele też pod uwage czy jednak polecacie tego sharpa?
 

don111

Banned
Na plazmę raczej się nie zdecyduje zostane chyba przy tv led.

A co powiecie na LG 47LW570S ten model doradził mi gościu w sklepie ze względu na to że radzi sobie lepiej z tv typu SD a taką bede miał jeszcze przez rok.
na kanałach SD lepiej od tego leda wypadnie 50PT353 za 1990zł (to nie jest żart) albo dowolna inna tania plazma (droga też :))
obecnie mam chyba wyższy model od tego 570s - LG 47LX9500 i obraz na kanałach SD jest ciut gorszy od 3 letniej plazmy Panasonica i wyraźnie gorszy od plazmy hd ready LG, która stoi u siostry
wychodzi na to, że zapłacisz dużo większe pieniądze i otrzymasz gorszy obraz (zwłaszcza w warunkach zaciemnienia), taki paradoks ale niestety to prawda
 

bblleennoo

New member
Zdecydowałem się na LG 47LV570S tylko gdyby ktoś napisał czy ten tv mia pełną przeglądarkę internetową czy tylko można korzystać z kilku serwisów narzuconych przez producenta?
 
Do góry