LED dla komputerowca, to co zwykle - prośba o pomoc!

bulat89

New member
Witam!

Planowałem kupić TV bez wiekszego zastanowienia, wpadł mi w oko eu40EH5300 z promocji w Media Markt za 1800zl. Jednak jak poszedłem go zobaczyć, zobaczyłem napis CMR przy 100hz i uslyszalem sciemnianie sprzedawcy co do tego CMR zaświeciła mi się w głowie czerwona lampka:) Poczytałem trochę na temat sztuczek producentów (m.in. te wspolczynniki) i nie chce byc kolejnym osłem który na to sie nadzieje. Postanowilem jednak sie wtrzymac i poszukac czegos z akceptowana czestoliwoscia odswiezania.

Jako, że planuje zakupic telewizor glownie do gier i filmow w HD z komputera taki parametr jest dla mnie niezwykle wazny. Kompletnie NIE zalezy mi na 3d, 5d, internecie i innych cudach, po prostu szybki telewizorek z dobrej jakosci obrazem max do 2500zl. Pracuję, tez z domu jako informatyk i fajnie byloby programowac na duzym ekranie więc w grę wchodzą tylko tv LED, ze względu na oszczedność energii.

Proszę Was Eksperci o pomoc w wyborze TV gdyż sam o maly wlos bym wypierdzielił wypłate w błoto! Dzięki Wielkie!


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5x4,5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2-3 metry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Różnie, do 4 osób.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Nie wiem jeszcze
6. Jak słońce świeci w pokoju? prosto w TV jak okno nie zasloniete:)
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? parametry do grania, conajmniej 100hz(ludzkie hz)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
10 .Jakie urządzenia? komputer, kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak ale z komputera
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak z 2h dziennie
16. Preferencje co do marki? Samsungi ladne:) ale moze byc cokolwiek
17. Preferencje co do wielkości? 40-42
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Input lag
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500?
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Telewizor bez 3D.
 
Ostatnia edycja:

bulat89

New member
Rzeczywiście świetna pozycja, i fajny test na HDTV. Dziekuje za pomoc, jakby ktoś miał jeszcze na myśli jakas alternatywe dla tego modelu to prosze pisac:)
 

bulat89

New member
Chłopaki, pomóżcie bo dzis wybieram sie po TV a jeszcze sie waham miedzy: PFL4007, PFL5007 i PFL 5507 (niby na 3d nie zalezy ale jak juz jest to dziewczyna sie ucieszy i cena ta sama praktycznie:) ).. który wybrać? a moze jeszcze cos innego?
 
Ostatnia edycja:

bulat89

New member
tego nie mogę znaleźć w sklepie..
ale jest jeszcze ta pozycja: Philips 40PFL6606H
i wez tu coś człowieku wybierz...:D ciezka sprawa:)
 

bulat89

New member
ok męcząc Wam tyłki na sam koniec opcje wyglądają tak:

a) Philips 40PFL5507K + 2 x okulary 3D 2700zl
b) Philips 40PFL5507K 2500zl
c) Philips 40PFL5007K 2400zl
d) Philips 40PFL6606H 2600zl

mam pare godzin zeby sie zdecydowac:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Z HDTV do PC nie jest tak hop siup i tą kwestie pomija się w każdym teście a później jak sam kupisz to już jest dupa. Sprawa wygląda tak, jak masz kartę Nvidii to jedynie na ograniczonej ilości tv będzie szedł pełny sygnał RGB, na AMD z kolei każdy HDTV wyświetli obraz w super kolorystyce. Nv nie chce tego komentować w żaden sposób, pojawienie się tego pytania od razu urywa rozmowę z nimi. Ja mam 680GTX i obraz na HDTV jest dla mnie totalnie nieakceptowalny, nic już nie da się z tym zrobić. Problem szczegółowo wyjaśniłem w sąsiednim forum hdtv polska. Dał bym link ale tutaj się tego zabrania.

hdtv (usunąć odstęp) polska.com/topic/28044-technologia-3d-na-komputerach-stacjonarnych-co-za-moc-gtx6803dtv-playjvc-x3/page__st__60

Tutaj jest lista tv które dadzą dobry obraz nawet na karcie Nv
http://www.avsforum.com/t/1381724/official-4-4-4-chroma-subsampling-thread#post_21392263

47PFL4606H/12 obsługuje dobre kolory w trybie PC, może więc te nowsze i wyższe modele te powinny.

Do you need a TV that is 4:4:4 Chroma Capable?

Do you only use your TV for watching TV/movies and playing console video games? Then NO, you do not need a 4:4:4 capable TV.

Do you use your TV as a PC monitor or play PC video games? Then YES, it is strongly recommended you use a 4:4:4 capable TV.

For a list of TVs that can or cannot do 4:4:4, see post #2 in this thread.

INTRODUCTION

Using TVs as PC monitors is becoming increasingly popular. In my opinion, the two biggest factors that makes a TV a good PC monitor is 1) low input lag, and 2) 4:4:4 chroma support. Unfortunately, both capabilities are never published in TV specifications, so the only way to get a definitive answer is through testing.

Thanks to frito and his “Input lag wars!” thread, input lag awareness and discussion is widely available. Lately, there has been a lot of 4:4:4 discussion within frito’s input lag wars thread, but it’s beginning to “pollute” that thread’s original intent. So to clean things up a bit, this thread was created to establish a centralized thread for 4:4:4 chroma discussions.
 
Ostatnia edycja:

Damixsat

New member
Jeżeli nie zależy Ci na 3D i okularach,to pierwszy model możesz zdecydowanie odrzucić. Wg mnie rozsądnie i w zupełności wystarczające byłby Philips 40PFL5007K.
 

bulat89

New member
dziękuje Kapralu, w szoku jestem, ze na NVidii ludzie spotykaja sie z takimi problemami, tym bardziej ze 680GTX to nielada torpeda. Bede pamietał na przyszłość, póki co HDTV bedzie smigał z lapku na ktorym jest AMD 6800M ale w przyszlosci planowałem kupić stacjonarke więc zwróce szczegolna uwage na to:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
525x525px-LL-7844656c_vbattach188110.jpeg


Tutaj jeszcze jak te różnice wyglądają. Nawet nie muszę pisać po której stronie jest lepszy obraz. Ja osobiście jestem bardzo zły że coś tak oczywistego jest pomijane w testach HDTV bo później testować to musisz sam w domu.
Myślę że na tym Philipsie nie powinieneś mieć problemów po ustawieniu trybu PC (i użyciu przewodu DVI-HDMI nie HDMI-HDMI) skoro z PFL4606 dało się tak zrobić. Z firm które mają ten problem rozwiązany na razie wygląda że są to : samsung, sony i philips.. reszta producentów tv (a zwłaszcza panasonic przy swoich plazmach) ma to gdzieś.. a nawet PDP kuro lata temu tego problemu nie miał.
 
Ostatnia edycja:

bulat89

New member
No widziałem własnie, dramat totalny, dobrze, że o tym piszesz bo kto by pomyślał, ze takie zjawiska występują. Pozniej tylko trzeba chodzic po sklepach i zwracać TV czy grafe bo przeciez z tym sie nie da życ.
 
Do góry