LED czy Plazma - zawsze te funkcje dajecie off - dlaczego ?

garibaldi

Member
Witam
Posiadam PS51F8500 ale to nie ma znaczenia bo na drugim moim TV UExxES6500 czy teścia UE46D7000 jest dokładnie to samo. Dlaczego we wszystkich kalibracjach i poradach jakie są na necie wszędzie każecie wyłączać wszystkie funkcję którymi sztycą się producenci i za nie każą słono płacić ? np w F8500 Black Optymizer, Cinema Smooth, Motion Judder Canceller, Wide Color Enhancer i chyba jeszcze Digital clean View, Auto Motion Plus, MPEG Noise Filter, Dynamic Contrast. Wszystkie funkcje dodatkowe zawsze są wyłączane - więc po co one w ogóle są jeśli trzeba z nich rezygnować. Dodatkowo czemu zawsze opcja wyostrzenia jest ustawiana na 0 i obraz staje się rozmyty nawet ten z BD.
 

Lemil

Banned
Ostrość na 0(zero) ustawia się w Samsungach, chyba prawie we wszystkich modelach. Wtedy obraz jest najbardziej ostry. W innych markach trzeba samemu znaleźć najlepsze ustawienia.

Wszystkie polepszacze się wyłącza, bo nic nie dają. One są potrzebne wyłącznie marketingowcom, żeby mieli co pisać w reklamach. No, może jeszcze są potrzebne polsatowcom do uzyskania "żylety". "Żyleta" to ustawienie odpowiednie dla miłośników zupek w proszku i żarcia z budki z Junk food. Eee no i jeszcze dla fanów Michała Wiśniewskiego.
 

tdx

New member
Bez reklam
Lemil 0=najmniej ostry obraz 100 max ostrość

choć oczywiście z kalibracją ostrości na 0 nie każdy się zgadza
[youtube]rnAaqy7mRLQ[/youtube]

Wszystkie polepszacze obrazu poprawiają jeden parametr ale zwyczajnie psują 2gi :)
Stąd OFF na wszystko
 

skylla1

Member
Bez reklam
Wszystkie polepszacze się wyłącza, bo nic nie dają. One są potrzebne wyłącznie marketingowcom, żeby mieli co pisać w reklamach. No, może jeszcze są potrzebne polsatowcom do uzyskania "żylety". "Żyleta" to ustawienie odpowiednie dla miłośników zupek w proszku i żarcia z budki z Junk food. Eee no i jeszcze dla fanów Michała Wiśniewskiego.
Nie zgodzę się. W Panasonicu IFC poprawia bardzo widocznie płynność na zdecydowanej większości programów. W pewnych szczególnych wypadkach system nie wyrabia i wtedy są różne zakłócenia. jednak tylko wtedy warto system wyłączyć. Gdy próbowałem oglądać normalne programy i filmy z IFC=Off szybko znów go włączyłem.
Sądzę, że podobnie jest z wieloma innymi ustawieniami.
Kalibracje zwykle robią kinomani do filmów HD oglądanych w ciemnym pokoju. Wtedy wiele funkcji można wyłączyć, zbić kolory, jasność, ustawić inaczej czerń itp. Jednak taka kalibracja zupełnie się nie sprawdzi gdy oglądamy sport w telewizji w jasny dzień.
 

tdx

New member
Bez reklam
intelligent frame creation w Panasonicu czy motion plus w Samsungu to system interpolacji klatek, akurat tutaj nikt nie zaleca tego wyłączać tylko dostosować do własnych potrzeb.
Jak chcesz mieć to co daje nadawca powinien być OFF bo taki sygnał dostajesz...
Ale jak ktoś tak jak ja lubi większą płynność i brak juddera to sobie ten parametr włączy....
Jaki ma wpływ dodani większa płynność
ujemny np błędy wokół drobnego obiektu który przemieszcza się szybko gdy plan jest statyczny...
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Tylko jaki TV potrafi przyjąć i wyświetlić dokładnie to samo co daje nadawca? Przecież żaden dzisiejszy TV nie jest w stanie tego zrobić poprawnie. Zarówno z TV jak i BR.
 

Lemil

Banned
Hehe, jeśli ktoś uważa, że im grubsze białe obwódki wzdłuż konturów, to niech mu będzie, że "większa" ostrość.
 

Lemil

Banned
A to w Samsungu? Jeśli tak, to coś się pozmieniało. W tych, które miałem "w swoich rękach" ostrość była rozwiązana inaczej. W skrajnym lewym położeniu suwaka miało się czysty obraz z maksymalną ostrością, w położeniu środkowym (50) obwódki miały już tak z milimetr, a przy 100 tak ze 2 milimetry.

Nieprawda. Kumpel ma jeszcze starszego Samsunga i u niego optymalna ostrość też jest w okolicach 50.

Ok. Nie będę się już wypowiadał w kwestiach technicznych, bo nie jestem na bieżąco, jak widać. Skupię się na swojej specjalności, czyli telewizji. Tylko, że przestałem oglądać telewizję:D
 

terminatriks

New member
Panie TDX jaka jest w końcu optymalna wartość ostrości samsunga serii d6x00?
Na pewno nie 50, bo obraz staje się wykonturowany.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem co znaczy "w końcu"?
Ani optymalna....

Po to jest suwak żeby można sobie ostrość regulować w zależności od źródła skoro obraz jest "wykonturowany" należy zejść z ostrością, w zależności od wielkości matrycy modelu i jej producenta w serii D rozpiętość ta po kalibracji jest duża i wynosi od 0-45
 
Do góry