LED czy PLAZMA do 3000 zł?

ruchocinek

New member
Witam. Niedawno przeprowadziłem się do własnego domu i czas na większy TV. Chciałbym "coś" w przedziale 46-52 cale do 3000 zł. Czy w tej cenie znajdzie się jakiś TV godny uwagi?

1. Odległość od ekranu: ok. 3,5 maks.4 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 25 m2
4. Preferowana technologia: LED, PLAZMA
5. Jaki masz obecnie telewizor: THOMSON 28" kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport, programy dokumentalne, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: podświetlenie z tyłu TV
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
12. Preferowana marka: myślałem o SAMSUNG lub LG, ale czekam na sugestie
13. Czego nie lubisz w telewizorach: rozmazywania, słabej jakości obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: tuner HD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: w wiekszości na wprost
17. Czy ważne jest wifi : nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : raczej tak
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej żeby były dostępne wszystkie tunery
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI
26. Jaki masz sygnał: N-ka (jeszcze)
27. Ile programów HD: około 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-6h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, kolory, częstotliwość powyżej 100Hz
32. Ile osób ogląda: 3 osoby
33. Jaka klasa cenowa: od 2000 zł do maks 3000 zł
34. Rozmiar:46"
 
Na 98% Plazma

Witam,
Mam w tej chwili kilkuletnią plazmę LG. jak na ok. 6 letni sprzęt spisuje się całkiem nieźle. Teraz planuje przenieść tv do pokoju dzieci, i dlatego roszę o pomoc w wyborze. Czym dłużej czytam, tym więcej wątpliwości. Jestem prawie zdecydowany na kolejna plazmę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem do max. 60 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez znaczenia
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, południowa strona. mam ciemne rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma LG 42PX4RV-ZA
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? podłączenie internetu po kablu. Ważny jest dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Satelita +DVBT
10.Jakie urządzenia ? Xbox, DVD, Dysk zewnętrzny, ew. kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy przyrodnicze, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 2
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Philips, .....
17.Preferencje co do wielkości ? 47-50 plus
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak możliwości podłączenia urządzeń (złącza), psujące się piloty
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 80% wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 z małym zapasem, ale na prawdę małym
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie, ale jak już pasywne + okulary w komplecie ew. niedrogie w zakupie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ruchocinek - podałeś że masz 90% do TV. Ja zostaję przy swojej ofercie. Tu liczy się głównie skalowanie obrazu !

==============================================
slawekr007-
do Takich potrzeb
Panasonic 47ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Philips 47PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Panasonic 50ST60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
Thomson 55PFL 8765
http://www.hdtv.com.pl/forum/thomso...tyl-nowy-desing-nowa-jakosc-niech-piekno.html
 

Krzysiek1024

New member
Dobre plazmy 50 calowe można kupić już za 2300zł, np. LG 50PA6500 cieszy się dobrą opinią. Na twoje potrzeby wystarczy. Co do dźwięku to, ma na pokładzie Clear Voice II.
 
KIKI dziękuję za sugestie. Skłaniam się ku TX-P50ST60E. Co prawda trochę zamieszania się zrobiło na forum w temacie tego modelu,ale jeszcze poczytam, gdzieś obejrzę i ... pewnie kupię. Mam pytanie co do aktywnego 3D. Jakie okulary są dołączane do tego modelu (na stronie Panasonica widzę 4 rodzaje do sekwencyjnego 3D). Jak juz w to zainwestuję to muszę dokupić też ze 2 pary. Które z nich bedą najbardziej odpowiednie? A tak w ogóle to w jakim kierunku idą producenci aktywne czy pasywne 3D? Aktywne wiadomo mniej zdrowe dla oczu, ale chyba tańsze dla producenta tv? Pasywne znów nie HD.
 
Witam,
KIKI wskazałeś mi kilka TV do moich potrzeb. Jestem właściwie zdecydowany na zakup Plazmy Panasonic TX-P50ST60E. Myślę jednak czy 3D w tej chwili nie jest mi w ogóle potrzebne. Czy może jakaś plazma Panasonica bez 3D, która mógłbyś polecić? Z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie ma. Ale bądź dobrej myśli - bo przy odsprzedaży będzie to miało dużo większe znaczenie niż obecna dopłata za 3D.
 
Do góry